Wspólna lista opozycji? „Coraz mocniej zamykamy tę drogę”

– Lewica była za powstaniem wspólnej listy opozycji w wyborach do Sejmu, ale jak patrzę na partnerów, szczególnie w ostatnich dniach na pana Szymona Hołownię, to myślę, że zamykamy tę drogę coraz mocniej, bo to rozczarowanie urosło – powiedział w piątek w Studiu PAP szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.
Sejm Wspólna lista opozycji? „Coraz mocniej zamykamy tę drogę”
Sejm / Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Kancelaria Senatu RP

Po czwartkowym posiedzeniu zarządu PO pragnący zachować anonimowość prominentny polityk Platformy powiedział PAP, że na dziś wszystko wskazuje na to, że porozumienie z innymi ugrupowaniami w sprawie stworzenia wspólnego bloku w wyborach do Sejmu może się nie udać. Dlatego szykujemy się do samodzielnego startu - dodał.

"Lewica zrobiła wszystko..."

Przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski w piątek w rozmowie z PAP.PL pytany, czy powstanie wspólna lista opozycji, opozycji odparł: "Lewica była na tak, ale jak patrzę na partnerów, szczególnie w ostatnich dniach na pana Szymona Hołownię, to myślę, że zamykamy tę drogę coraz mocniej, bo to rozczarowanie urosło".

Gawkowski zaznaczył, że Lewica w ostatnich miesiącach "zrobiła wszystko", aby powstała wspólna lista. Dopytywany, jak dziś ocenia szanse na jej powstanie odpowiedział, że "nisko". Jak jednak podkreślił, "nadzieja zawsze umiera ostatnia".

Według szefa klubu Lewicy, ostateczne decyzje co do powstania list mogą zapaść nie wcześniej niż w maju, a może nawet w czerwcu Dodał, że Lewica rozmawia o wspólnym starcie ze swoimi partnerami, z których "dogadana" jest już z partią Razem.

"Wysyłaliśmy listy i prosimy o współpracę też Polską Partię Socjalistyczną, wszystko jest na dobrej drodze. Mówimy, że na horyzoncie jest Unia Pracy - też powinniśmy współpracować. Więc Lewica się konsoliduje, wybierzemy jutro szefa sztabu wyborczego, pokażemy że mamy plan na wybory, ten organizacyjny, polityczny i również dotyczący rządzenia" - powiedział Gawkowski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Chiński balon szpiegowski namierzony nad terytorium USA. Biden zabrał głos Wiadomości
Chiński balon szpiegowski namierzony nad terytorium USA. Biden zabrał głos

Prezydent USA Joe Biden powiedział w sobotę, że władze "zajmą się" chińskim balonem szpiegowskim, który został namierzony podczas lotu nad terytorium Stanów Zjednoczonych.

Pożar w elektrowni w Odessie. Ukraina zwraca się z prośbą do Turcji Wiadomości
Pożar w elektrowni w Odessie. Ukraina zwraca się z prośbą do Turcji

W Odessie na południu Ukrainy doszło do poważnego pożaru elektrowni. Według informacji podanych przez media, w wyniku zdarzenia pozbawionych prądu jest około pół miliona mieszkańców.Duży sukces. Niemiecki koncern podpisał antyizraelską deklarację Wiadomości
"Duży sukces". Niemiecki koncern podpisał antyizraelską deklarację

Niemiecki koncern Siemens będzie sprzedawał pociągi tureckim kolejom, a warunkiem było podpisanie deklaracji związanej z bojkotem Izraela – informuje w piątek portal dziennika telewizyjnego Tagesschau, powołując się na ustalenia stacji SWR.

Beata Szydło: Wojna nie może odbywać się kosztem polskich obywateli Wiadomości
Beata Szydło: Wojna nie może odbywać się kosztem polskich obywateli

W tej chwili u władzy w Polsce ludzie odpowiedzialni, którzy rozumieją, że ta wojna nie może się też odbywać kosztem polskich obywateli – mówiła dziś w Staszowie była premier Beata Szydło.

Fenomenalny konkurs w Willingen! Polak na podium Wiadomości
Fenomenalny konkurs w Willingen! Polak na podium

Sobotni konkurs indywidualny w niemieckim Willingen wygrał norweski skoczek Halvor Egner Granerud. Drugie miejsce na podium przypadło Słoweńcowi Anze Laniskowi, zaś trzecie miejsce zajął Polak - Dawid Kubacki.

Złe wieści dla Małgorzaty Rozenek. Jest decyzja TVN Wiadomości
Złe wieści dla Małgorzaty Rozenek. Jest decyzja TVN

Władze TVN podjęły decyzję, która może być źle przyjęta przez fanów „Projektu Lady”.

Szef MON składał kwiaty przed flagą UPA? Jest reakcja resortu Wiadomości
Szef MON składał kwiaty przed flagą UPA? Jest reakcja resortu

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak nie składał kwiatów ani nie klękał przed flagą UPA; złożył wiązankę pod ścianą poległych w Kijowie, w miejscu, w którym hołd składają wszystkie zagraniczne delegacje - przekazało w sobotę MON. Jak zaznaczono, flaga UPA znajdowała się w sąsiedniej części muru.

„Dlaczego ją zatrudniliście?”. Burza w sieci pod zdjęciem z Małgorzatą Rozenek w Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Dlaczego ją zatrudniliście?”. Burza w sieci pod zdjęciem z Małgorzatą Rozenek w Dzień Dobry TVN

Po raz kolejny na instagramowym koncie „Dzień dobry TVN” zawrzało. Wszystko za sprawą zdjęcia z Małgorzatą Rozenek.

„Le Soir”: Kwitnie europejski import skroplonego gazu z Rosji. Zaskakujące dane Wiadomości
„Le Soir”: Kwitnie europejski import skroplonego gazu z Rosji. Zaskakujące dane

Europejski import rosyjskiego gazu skroplonego wzrósł w ubiegłym roku o 36 procent - informuje belgijski dziennik „Le Soir”, powołując się na organizację ekologiczną Greenpeace.

Niemieckie media ws. Leopardów: Wina spadnie znów na Berlin Wiadomości
Niemieckie media ws. Leopardów: "Wina spadnie znów na Berlin"

Z informacji niemieckich mediów wynika, że państwa NATO mają zwlekać z potwierdzeniem udziału w procedurze tworzenia batalionów pancernych dla Ukrainy.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe