Studia podyplomowe pedagogika specjalna – najbardziej pożądane kierunki

Integracja sensoryczna, arteterapia, muzykoterapia – to tylko niektóre z bardzo popularnych ostatnio kierunków studiów podyplomowych, które wybierają osoby z wykształceniem pedagogicznym. Brakuje obecnie bardzo pedagogów specjalistów, którzy mogą pracować z dziećmi wymagającymi specjalnego dostosowania trybu nauki. Studia online to dobry sposób, aby zdobyć potrzebne wykształcenie.
 Studia podyplomowe pedagogika specjalna – najbardziej pożądane kierunki

Wybierz dobre studia podyplomowe i studiuj online na uczelni wyższej

Jeśli myślisz nad rozpoczęciem dodatkowych studiów podyplomowych, to prawdopodobnie jesteś osobą ambitną, która chce aktywnie rozwijać swoją karierę i podnosić kompetencje zawodowe. W dzisiejszych czasach konkurencyjność na rynku pracy jest ogromna, a trzeba jeszcze pamiętać, że okres po pandemii to bez wątpienia kilka lat kryzysu gospodarczego, co jeszcze bardziej utrudnia znalezienie pewnej i dobrze płatnej pracy.

Dlatego nic dziwnego, że wiele osób z wykształceniem pedagogicznym szuka dla siebie niszy i specjalizacji, która pozwoli na lepsze zarobki i rozwój zgodnie z zainteresowaniami zawodowymi.  Dużo osób chwali sobie studia podyplomowe online, które można łączyć z pracą, opieką nad dziećmi czy innymi codziennymi zajęciami. Taką jakość i elastyczność modelu kształcenia możesz znaleźć na przykład na https://studia-pedagogiczne.pl/, jest to instytucja mającą status uczelni wyższej, reprezentowana przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu.

Studia online z pedagogiki – wybierz elastyczność i łącz naukę z pracą


Możliwe są studia pedagogiczne online na takich kierunkach jak arteterapia, integracja sensoryczna, muzykoterapia, oligofrenopedagogika, surdopedagogika, tyflopedagogika czy logopedia. Arteterapia to praca z dziećmi i osobami ze spektrum autyzmu oraz mającymi trudności w prawidłowych przetwarzaniu informacji.

Integracja sensoryczna przygotowuje do pracy z osobami mającymi problemy w odpowiednim rejestrowaniu bodźców, muzykoterapia działa z kolei na podobnej zasadzie co arteterapia i jest to przygotowanie do pracy z dziećmi mającymi trudności w normalnym funkcjonowaniu i ułatwianie im nauki poprzez odpowiednio dobraną i dopasowaną stymulację muzyczną. Są to obecnie bardzo popularne i pożądane kierunki.

Jakie korzyści mają studia online?

Dużym atutem w przypadku studiów podyplomowych online jest to, że można indywidualnie dopasować tryb nauki do swojego rytmu dnia czy innych zajęć lub pracy. Zajęcia odbywają się w wygodnej formule e-learningu, materiały są w formie pdf, prezentacji multimedialnych, filmów wideo. Po zakończeniu ćwiczeń jest test, a na koniec studiów trzeba zaliczyć egzamin.

Jednak w przeciwieństwie do zwykłych studiów, na kierunkach online nie ma potrzeby fizycznej obecności w konkretne dni czy godziny, nie trzeba dojeżdżać regularnie na zajęcia i tracić na to czas. Zamiast tego wystarczy laptop z dostępem do internetu i uczyć można się praktycznie wszędzie. Studia podyplomowe pedagogika online to przyszłość i wybór dla tych, którzy wiedzą, że kto się nie rozwija, ten się cofa. Wybierz dobre studia pedagogiczne online i już dziś zainwestuj w swoją przyszłość.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tak Łukaszenka pogratulował Sabalence zwycięstwa w Australian Open [WIDEO] Wiadomości
Tak Łukaszenka pogratulował Sabalence zwycięstwa w Australian Open [WIDEO]

Aryna Sabalenka wygrała z kazachską tenisistką Jeleną Rybakiną 4:6, 6:3, 6:4 w finale wielkoszlemowego Australian Open. To pierwszy triumf 24-letniej Białorusinki w imprezie tej rangi. Zwyciężczyni pogratulował Aleksandr Łukaszenka, dyktator Białorusi i wspólnik Władimira Putina.

USA reagują na zamach w Jerozolimie Wiadomości
USA reagują na zamach w Jerozolimie

W odpowiedzi na piątkowy atak we Wschodniej Jerozolimie, gdzie przed synagogą uzbrojony mężczyzna zabił siedem osób i postrzelił kilka kolejnych, nowojorska policja postanowiła zwiększyć patrole w całym mieście.

Będzie niebezpiecznie. IMGW wydał alert dla 13 województw Wiadomości
Będzie niebezpiecznie. IMGW wydał alert dla 13 województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w sobotę przed opadami marznącego deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź . W niektórych miejscach alerty będą obowiązywać do godz. 14 w niedzielę.

Kolejna strzelanina w Kalifornii. Są ofiary śmiertelne Wiadomości
Kolejna strzelanina w Kalifornii. Są ofiary śmiertelne

Co najmniej trzy osoby zginęły wczesnym rankiem w sobotę, a cztery inne zostały ranne w strzelaninie w Kalifornii.

Wszystko zaczęło się, gdy mój ojciec zostawił nas... Trudne wyznanie Anny Lewandowskiej Wiadomości
"Wszystko zaczęło się, gdy mój ojciec zostawił nas..." Trudne wyznanie Anny Lewandowskiej

Anna Lewandowska udzieliła wywiadu hiszpańskiemu dziennikowi "Mundo Deportivo". W rozmowie mówiła m.in. o bolesnych doświadczeniach z przeszłości i życiu w Barcelonie.

Czechy. Petr Pavel zwycięzcą wyścigu prezydenckiego Wiadomości
Czechy. Petr Pavel zwycięzcą wyścigu prezydenckiego

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Czechach przekonująco wygrał emerytowany generał Petr Pavel; po przeliczeniu 98 proc. głosowało na niego 57,95 proc. wyborców, na Andrieja Babisza, 42,04 proc., informuje CTK.

Chwile grozy podczas urodzin. Włosy znanej prowadzącej Pytanie na śniadanie zaczęły płonąć [WIDEO] Wiadomości
Chwile grozy podczas urodzin. Włosy znanej prowadzącej "Pytanie na śniadanie" zaczęły płonąć [WIDEO]

Małgorzata Tomaszewska obchodzi dziś 34 urodziny. Prowadząca pytanie na śniadanie dodała na Instagramie poruszający filmik, na którym synek składa jej życzenia. Nagle doszło do groźnej sytuacji.

Nieoficjalnie: Oto nowy prezydent Czech Wiadomości
Nieoficjalnie: Oto nowy prezydent Czech

Po przeliczeniu głosów z ponad 85 procent obwodów wyborczych były dowódca czeskiej armii i były szef Komitetu Wojskowego NATO Petr Pavel otrzymał blisko 57 proc. głosów. Na byłego premiera Andreja Babisza, jednego z najbogatszych Czechów, padło 43 proc. głosów.

Są dokładne sumy. Tyle zarobili polscy tenisiści podczas Australian Open Wiadomości
Są dokładne sumy. Tyle zarobili polscy tenisiści podczas Australian Open

Z puli nagród 76,5 mln dolarów australijskich w Australian Open polskim tenisistom przypadło 1 860 650, czyli ok. 5,7 mln złotych. Nieco ponad połowa tej kwoty - 940 tys. dol. (2,9 mln zł) - trafiła do Magdy Linette, która w rywalizacji singlistek dotarła do półfinału.

Burza po wpisie dziennikarki TVP. Wydano oświadczenie Wiadomości
Burza po wpisie dziennikarki TVP. Wydano oświadczenie

„Spółka jest oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów” – poinformowano w komunikacie Telewizji Polskiej.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe