Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: 34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

Wyścigi „Solidarności” i Olimpijczyków to piękne karty w historii – zarówno polskiego sportu, jak i naszego związku zawodowego. Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu łódzkiej Solidarności przed nami 34. edycja tej wspaniałej imprezy - pisze na łamach "TS" Mateusz Kosiński. Jak co roku redakcja "Tygodnika Solidarność" relacjonuje to najważniejsze wydarzenie sportowe organizowane przez "Solidarność". Poza tym tematem numeru jest kryzys migracyjny.
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków / fot. M. Żegliński

Co wiemy o trasie tegorocznej „Solidarki”? Wyścig będzie liczył 728,9 km i biegł przez województwa: łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. W zawodach będzie mogło wystartować 168 zawodników. Pierwszego dnia, w środę, 28 czerwca, rozegrane zostaną dwa etapy: pierwszy przed południem
o długości 83 km, a kolejny liczący 85,4 km po południu. – Największą trudnością jest odpowiednie przygotowanie się samych zawodników, bo przecież będą musieli dwukrotnie zmobilizować się do walki – ocenia Krzysztof Jeżowski, były zawodnik łódzkiego Mikomaksu.

Tegoroczną edycję "Solidarki" przybliża nam Mateusz Kosiński w swojej zapowiedzi.

 

"Migracja bez perspektyw?"

Jimmie Åkesson, lider partii Szwedzcy Demokraci (Sverigedemokraterna), drugiej siły w szwedzkim parlamencie, zapowiada: Wielokulturowość zniszczyła nasz kraj; odwrócenie trendu zajmie lata. Według tej partii wobec nielegalnych migrantów powinno obowiązywać zero tolerancji. Nie wjedzie ani tysiąc, ani pięćset, ani jeden. Sejm RP przyjął uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów. Podkreślono w niej, że „solidarność europejska nie może mieć formy szantażu – uległość albo kara finansowa”. Prawdopodobnie w Polsce odbędzie się referendum w tej sprawie.

- pisze Teresa Wójcik w swoim artykule.

 

Warszanistan

O tym, że Polska popełnia ws. migracji te same błędy co Europa Zachodnia pisze Jakub Pacan:

Od kilku lat Polska plasuje się w czołówce UE w wydawaniu zgody na pracę migrantom z krajów, które są w pierwszej dziesiątce Światowego Indeksu Prześladowań Chrześcijan Open Doors. Polska popełnia te same błędy co wcześniej kraje Europy Zachodniej. Nie chcemy postrzegać problemu imigracji w kontekście religijnym, bo i u nas zapanowała poprawność polityczna.

 

"Pomoc czy polityka"

Organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą imigrantom stały się wygodnym i trudnym do kontrolowania narzędziem w grze politycznej.

- pisze z kolei Agnieszka Żurek.

 

"Bolesne skutki niekontrolowanej migracji dławią Europę"

Morderstwa, wojny klanów na ulicach zachodnich miast, gwałty i kradzieże – to ta niepokojąca codzienność Europy Zachodniej stoi za kolejnym pomysłem przymusowej relokacji migrantów do krajów Europy Środkowej i Południowej, który ogłosili niedawno eurokraci z Brukseli. Zamożne i stabilne gospodarki Zachodu nie radzą sobie ze skutkami wielkiego otwarcia europejskich granic, które zorganizowała wszystkim była kanclerz Niemiec Angela Merkel. Bruksela nie wycofa się z nieudanego pomysłu, bo czas na to minął już wiele lat temu.

- pisze Wojciech Kulecki.

 

Powrót taty

- tak Jakub Pacan nazywa powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu

Jarosław Kaczyński wraca do gry, by zażegnać wewnątrzpartyjne niesnaski i dowieźć do wyborów jak najwyższy wynik. Otwarte pozostaje pytanie, czy prezes walczy o samodzielną większość, czy o jak największe minimalizowanie strat.

 

Łączyć rozwój gospodarczy z ochroną przyrody

Nasi naukowcy odkryli nowy genotyp algi, mamy na jej temat nowe informacje, którymi dzielimy się z naszymi partnerami ze Stanów Zjednoczonych i z Wielkiej Brytanii. Nasi partnerzy są pod wrażeniem naszej determinacji, naszego zacięcia w walce z algą i odkryć, których dokonują nasi naukowcy, ale jednocześnie nikt z nich nie jest w stanie wskazać, jak ten organizm wyeliminować

– mówi Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody, w rozmowie z Konradem Wernickim.

 

Sprawy pracownicze grzeją tych młodych

W Kielcach w dniach 21–23 czerwca br. młodzi związkowcy z Solidarności, a także zaproszeni przez nich goście – eksperci w sprawach rynku pracy spotkali się, aby omówić takie tematy, jak miejsce związków zawodowych na mapie pracowniczej, kwestie związane z dialogiem społecznym, wizerunek, jaki ma Solidarność, a także historię Związku i jej wpływ na obecne działania.

W numerze ponad to:

  • Rafał Woś - Najbardziej zderegulowany rynek świata
  • Karol Gac - Iluzja spokoju
  • Waldemar Biniecki - Ekosystem, czyli małe ojczyzny
  • Tadeusz Płużański - Powstrzymali Gniew Wehrmachtu
  • Cezary Krysztopa - Wakacje, znowu te wakacje
  • Sejm uchwalił ustawę o emeryturach pomostowych
  • "Współpraca z Solidarnością to fundament
  • VI edycja Forum Wizja Rozwoju
  • Zmiana przewodniczącego na Podkarpaciu

 


 

POLECANE
Samuel Pereira: Donald Tusk na powitanie skapitulował przed Friedrichem Merzem tylko u nas
Samuel Pereira: Donald Tusk na powitanie skapitulował przed Friedrichem Merzem

Wizyta kanclerza Niemiec w Polsce, pierwsza od objęcia przez niego urzędu, miała być szansą na odświeżenie relacji i symboliczne domknięcie starych spraw. Zamiast tego przyniosła jednoznaczne potwierdzenie – zarówno ze strony Berlina, jak i Warszawy – że temat reparacji wojennych dla Polski został definitywnie zamknięty.

Pakistan: Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po ataku ze strony Indii Wiadomości
Pakistan: Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po ataku ze strony Indii

Jak przekazało pakistańskie wojsko liczba ofiar śmiertelnych po ataku ze strony Indii wzrosła do 31 osób. Wzrosła także liczba rannych - z 46 do 57 osób.

Jest list pracowników Wojskowego Biura Historycznego w obronie prof. Sławomira Cenckiewicza z ostatniej chwili
Jest list pracowników Wojskowego Biura Historycznego w obronie prof. Sławomira Cenckiewicza

Profesor Sławomir Cenckiewicz ma usłyszeć zarzuty w związku z przedstawieniem opinii publicznej sprawy tzw. "Linii Tuska" czyli planów "obrony" RP na linii Wisły, co oznacza oddanie w przypadku rosyjskiej inwazji wschodnich terenów Polski. Dokumenty zostały wcześniej odtajnione przez MON Błaszczaka, a kierowane przez prof. Sławomira Cenckiewicza WBH pełniło jedynie funkcję wykonawczą wobec decyzji MON.

Atak siekierą na Uniwersytecie Warszawskim. Jest ofiara śmiertelna Wiadomości
Atak siekierą na Uniwersytecie Warszawskim. Jest ofiara śmiertelna

Na terenie kampusu Uniwersytetu Warszawskiego doszło do zabójstwa. Jak przekazał prokurator Piotr Skiba ofiarą jest portierka, która została zaatakowana siekierą. Policja zatrzymała podejrzanego.

Tłumy na spotkaniu z Karolem Nawrockim: Nie możemy mieć prezydenta, który jest zastępcą lokaja Wiadomości
Tłumy na spotkaniu z Karolem Nawrockim: Nie możemy mieć prezydenta, który jest zastępcą lokaja

Obywatelski kandydat na prezydenta Karol Nawrocki odwiedził w środę Płock. Podczas spotkania z wyborcami poruszył m.in. tematy bezpieczeństwa oraz nielegalnej imigracji.

W Holandii spadł deszcz szklanych cząstek z płonących paneli słonecznych. Będziemy zbierać tygodniami Wiadomości
W Holandii spadł "deszcz" szklanych cząstek z płonących paneli słonecznych. "Będziemy zbierać tygodniami"

W niedzielę w Dongen w Holandii wybuchł pożar, w wyniku którego stanęły w płomieniach tysiące paneli słonecznych. Odłamki szkła spadały na wioski i pola oddalone o wiele kilometrów.

Nie żyje znany muzyk DJ Hazel Wiadomości
Nie żyje znany muzyk DJ Hazel

Jak poinformował portal TVP3 Bydgoszcz, nie żyje DJ Hazel. Znany polski muzyk miał 44 lata. Policja znalazła jego ciało w samochodzie nad jeziorem w Skępem.

SDP protestuje przeciwko postawieniu szefa KRRiT Macieja Świrskiego przed Trybunałem Stanu Wiadomości
SDP protestuje przeciwko postawieniu szefa KRRiT Macieja Świrskiego przed Trybunałem Stanu

Przedstawiamy w całości stanowisko Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich ws. postawienia szefa KRRiT Macieja Świrskiego przed Trybunałem Stanu. Śródtytuły i podkreślenia od redakcji.

Fragmenty sondy mogą spaść na na Polskę. Jest komunikat POLSA pilne
Fragmenty sondy mogą spaść na na Polskę. Jest komunikat POLSA

Fragmenty radzieckiej sondy COSMOS 482 spadną po 53 latach na ziemię. Niektóre z nich mogą spaść na Polskę. POLSA wydała komunikat w tej sprawie.

Vance: Rosja żąda zbyt wiele w sprawie zakończenia wojny z Ukrainą z ostatniej chwili
Vance: Rosja żąda zbyt wiele w sprawie zakończenia wojny z Ukrainą

Rosja żąda zbyt wiele, ale nie powiedziałbym, że nie jest zainteresowana zakończeniem wojny z Ukrainą - oświadczył w środę wiceprezydent USA J.D. Vance podczas spotkania Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w Waszyngtonie.

REKLAMA

Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: 34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

Wyścigi „Solidarności” i Olimpijczyków to piękne karty w historii – zarówno polskiego sportu, jak i naszego związku zawodowego. Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu łódzkiej Solidarności przed nami 34. edycja tej wspaniałej imprezy - pisze na łamach "TS" Mateusz Kosiński. Jak co roku redakcja "Tygodnika Solidarność" relacjonuje to najważniejsze wydarzenie sportowe organizowane przez "Solidarność". Poza tym tematem numeru jest kryzys migracyjny.
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków / fot. M. Żegliński

Co wiemy o trasie tegorocznej „Solidarki”? Wyścig będzie liczył 728,9 km i biegł przez województwa: łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. W zawodach będzie mogło wystartować 168 zawodników. Pierwszego dnia, w środę, 28 czerwca, rozegrane zostaną dwa etapy: pierwszy przed południem
o długości 83 km, a kolejny liczący 85,4 km po południu. – Największą trudnością jest odpowiednie przygotowanie się samych zawodników, bo przecież będą musieli dwukrotnie zmobilizować się do walki – ocenia Krzysztof Jeżowski, były zawodnik łódzkiego Mikomaksu.

Tegoroczną edycję "Solidarki" przybliża nam Mateusz Kosiński w swojej zapowiedzi.

 

"Migracja bez perspektyw?"

Jimmie Åkesson, lider partii Szwedzcy Demokraci (Sverigedemokraterna), drugiej siły w szwedzkim parlamencie, zapowiada: Wielokulturowość zniszczyła nasz kraj; odwrócenie trendu zajmie lata. Według tej partii wobec nielegalnych migrantów powinno obowiązywać zero tolerancji. Nie wjedzie ani tysiąc, ani pięćset, ani jeden. Sejm RP przyjął uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów. Podkreślono w niej, że „solidarność europejska nie może mieć formy szantażu – uległość albo kara finansowa”. Prawdopodobnie w Polsce odbędzie się referendum w tej sprawie.

- pisze Teresa Wójcik w swoim artykule.

 

Warszanistan

O tym, że Polska popełnia ws. migracji te same błędy co Europa Zachodnia pisze Jakub Pacan:

Od kilku lat Polska plasuje się w czołówce UE w wydawaniu zgody na pracę migrantom z krajów, które są w pierwszej dziesiątce Światowego Indeksu Prześladowań Chrześcijan Open Doors. Polska popełnia te same błędy co wcześniej kraje Europy Zachodniej. Nie chcemy postrzegać problemu imigracji w kontekście religijnym, bo i u nas zapanowała poprawność polityczna.

 

"Pomoc czy polityka"

Organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą imigrantom stały się wygodnym i trudnym do kontrolowania narzędziem w grze politycznej.

- pisze z kolei Agnieszka Żurek.

 

"Bolesne skutki niekontrolowanej migracji dławią Europę"

Morderstwa, wojny klanów na ulicach zachodnich miast, gwałty i kradzieże – to ta niepokojąca codzienność Europy Zachodniej stoi za kolejnym pomysłem przymusowej relokacji migrantów do krajów Europy Środkowej i Południowej, który ogłosili niedawno eurokraci z Brukseli. Zamożne i stabilne gospodarki Zachodu nie radzą sobie ze skutkami wielkiego otwarcia europejskich granic, które zorganizowała wszystkim była kanclerz Niemiec Angela Merkel. Bruksela nie wycofa się z nieudanego pomysłu, bo czas na to minął już wiele lat temu.

- pisze Wojciech Kulecki.

 

Powrót taty

- tak Jakub Pacan nazywa powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu

Jarosław Kaczyński wraca do gry, by zażegnać wewnątrzpartyjne niesnaski i dowieźć do wyborów jak najwyższy wynik. Otwarte pozostaje pytanie, czy prezes walczy o samodzielną większość, czy o jak największe minimalizowanie strat.

 

Łączyć rozwój gospodarczy z ochroną przyrody

Nasi naukowcy odkryli nowy genotyp algi, mamy na jej temat nowe informacje, którymi dzielimy się z naszymi partnerami ze Stanów Zjednoczonych i z Wielkiej Brytanii. Nasi partnerzy są pod wrażeniem naszej determinacji, naszego zacięcia w walce z algą i odkryć, których dokonują nasi naukowcy, ale jednocześnie nikt z nich nie jest w stanie wskazać, jak ten organizm wyeliminować

– mówi Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody, w rozmowie z Konradem Wernickim.

 

Sprawy pracownicze grzeją tych młodych

W Kielcach w dniach 21–23 czerwca br. młodzi związkowcy z Solidarności, a także zaproszeni przez nich goście – eksperci w sprawach rynku pracy spotkali się, aby omówić takie tematy, jak miejsce związków zawodowych na mapie pracowniczej, kwestie związane z dialogiem społecznym, wizerunek, jaki ma Solidarność, a także historię Związku i jej wpływ na obecne działania.

W numerze ponad to:

  • Rafał Woś - Najbardziej zderegulowany rynek świata
  • Karol Gac - Iluzja spokoju
  • Waldemar Biniecki - Ekosystem, czyli małe ojczyzny
  • Tadeusz Płużański - Powstrzymali Gniew Wehrmachtu
  • Cezary Krysztopa - Wakacje, znowu te wakacje
  • Sejm uchwalił ustawę o emeryturach pomostowych
  • "Współpraca z Solidarnością to fundament
  • VI edycja Forum Wizja Rozwoju
  • Zmiana przewodniczącego na Podkarpaciu

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe