Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: 34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

Wyścigi „Solidarności” i Olimpijczyków to piękne karty w historii – zarówno polskiego sportu, jak i naszego związku zawodowego. Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu łódzkiej Solidarności przed nami 34. edycja tej wspaniałej imprezy - pisze na łamach "TS" Mateusz Kosiński. Jak co roku redakcja "Tygodnika Solidarność" relacjonuje to najważniejsze wydarzenie sportowe organizowane przez "Solidarność". Poza tym tematem numeru jest kryzys migracyjny.
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków / fot. M. Żegliński

Co wiemy o trasie tegorocznej „Solidarki”? Wyścig będzie liczył 728,9 km i biegł przez województwa: łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. W zawodach będzie mogło wystartować 168 zawodników. Pierwszego dnia, w środę, 28 czerwca, rozegrane zostaną dwa etapy: pierwszy przed południem
o długości 83 km, a kolejny liczący 85,4 km po południu. – Największą trudnością jest odpowiednie przygotowanie się samych zawodników, bo przecież będą musieli dwukrotnie zmobilizować się do walki – ocenia Krzysztof Jeżowski, były zawodnik łódzkiego Mikomaksu.

Tegoroczną edycję "Solidarki" przybliża nam Mateusz Kosiński w swojej zapowiedzi.

 

"Migracja bez perspektyw?"

Jimmie Åkesson, lider partii Szwedzcy Demokraci (Sverigedemokraterna), drugiej siły w szwedzkim parlamencie, zapowiada: Wielokulturowość zniszczyła nasz kraj; odwrócenie trendu zajmie lata. Według tej partii wobec nielegalnych migrantów powinno obowiązywać zero tolerancji. Nie wjedzie ani tysiąc, ani pięćset, ani jeden. Sejm RP przyjął uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów. Podkreślono w niej, że „solidarność europejska nie może mieć formy szantażu – uległość albo kara finansowa”. Prawdopodobnie w Polsce odbędzie się referendum w tej sprawie.

- pisze Teresa Wójcik w swoim artykule.

 

Warszanistan

O tym, że Polska popełnia ws. migracji te same błędy co Europa Zachodnia pisze Jakub Pacan:

Od kilku lat Polska plasuje się w czołówce UE w wydawaniu zgody na pracę migrantom z krajów, które są w pierwszej dziesiątce Światowego Indeksu Prześladowań Chrześcijan Open Doors. Polska popełnia te same błędy co wcześniej kraje Europy Zachodniej. Nie chcemy postrzegać problemu imigracji w kontekście religijnym, bo i u nas zapanowała poprawność polityczna.

 

"Pomoc czy polityka"

Organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą imigrantom stały się wygodnym i trudnym do kontrolowania narzędziem w grze politycznej.

- pisze z kolei Agnieszka Żurek.

 

"Bolesne skutki niekontrolowanej migracji dławią Europę"

Morderstwa, wojny klanów na ulicach zachodnich miast, gwałty i kradzieże – to ta niepokojąca codzienność Europy Zachodniej stoi za kolejnym pomysłem przymusowej relokacji migrantów do krajów Europy Środkowej i Południowej, który ogłosili niedawno eurokraci z Brukseli. Zamożne i stabilne gospodarki Zachodu nie radzą sobie ze skutkami wielkiego otwarcia europejskich granic, które zorganizowała wszystkim była kanclerz Niemiec Angela Merkel. Bruksela nie wycofa się z nieudanego pomysłu, bo czas na to minął już wiele lat temu.

- pisze Wojciech Kulecki.

 

Powrót taty

- tak Jakub Pacan nazywa powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu

Jarosław Kaczyński wraca do gry, by zażegnać wewnątrzpartyjne niesnaski i dowieźć do wyborów jak najwyższy wynik. Otwarte pozostaje pytanie, czy prezes walczy o samodzielną większość, czy o jak największe minimalizowanie strat.

 

Łączyć rozwój gospodarczy z ochroną przyrody

Nasi naukowcy odkryli nowy genotyp algi, mamy na jej temat nowe informacje, którymi dzielimy się z naszymi partnerami ze Stanów Zjednoczonych i z Wielkiej Brytanii. Nasi partnerzy są pod wrażeniem naszej determinacji, naszego zacięcia w walce z algą i odkryć, których dokonują nasi naukowcy, ale jednocześnie nikt z nich nie jest w stanie wskazać, jak ten organizm wyeliminować

– mówi Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody, w rozmowie z Konradem Wernickim.

 

Sprawy pracownicze grzeją tych młodych

W Kielcach w dniach 21–23 czerwca br. młodzi związkowcy z Solidarności, a także zaproszeni przez nich goście – eksperci w sprawach rynku pracy spotkali się, aby omówić takie tematy, jak miejsce związków zawodowych na mapie pracowniczej, kwestie związane z dialogiem społecznym, wizerunek, jaki ma Solidarność, a także historię Związku i jej wpływ na obecne działania.

W numerze ponad to:

  • Rafał Woś - Najbardziej zderegulowany rynek świata
  • Karol Gac - Iluzja spokoju
  • Waldemar Biniecki - Ekosystem, czyli małe ojczyzny
  • Tadeusz Płużański - Powstrzymali Gniew Wehrmachtu
  • Cezary Krysztopa - Wakacje, znowu te wakacje
  • Sejm uchwalił ustawę o emeryturach pomostowych
  • "Współpraca z Solidarnością to fundament
  • VI edycja Forum Wizja Rozwoju
  • Zmiana przewodniczącego na Podkarpaciu

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Olaf Scholz uderzył w Polskę z ostatniej chwili
Olaf Scholz uderzył w Polskę

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz w wywiadzie dla ARD i RND odniósł się do tematu afery wizowej w Polsce i postawił zarzut pod adresem Polski w sprawie puszczania migrantów.

Horała: Chcą zatrzymać CPK z ostatniej chwili
Horała: Chcą zatrzymać CPK

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej na antenie Radia Maryja wypowiedział się na temat CPK — Centralnego Portu Komunikacyjnego, który ma powstać w centralnej Polsce. Jego zdaniem olbrzymie przedsięwzięcie ma wielu przeciwników w polskiej klasie politycznej.

Otwarto nową, kluczową drogę dla Zabrza, współfinansowaną z rządowego funduszu z ostatniej chwili
Otwarto nową, kluczową drogę dla Zabrza, współfinansowaną z rządowego funduszu

W atmosferze rodzinnego pikniku rowerowego z udziałem lokalnej społeczności, oddano oficjalnie do użytku zupełnie nową drogę w Zabrzu – kilometrowe połączenie alei Korfantego na os. Kopernika z ul. Brygadzistów w Mikulczycach. Jako pierwsi nowo wybudowanym odcinkiem tej newralgicznej dla układu komunikacyjnego miasta drogi przejechała ponad setka rowerzystów amatorów - często rodziców z dziećmi – którym przewodził policjant ruchu drogowego na służbowym motocyklu i z włączonymi „kogutami”. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w towarzystwie posła Wojciecha Szaramy oraz wiceprezydenta Borysa Borówki (obydwaj PiS).

Trzaskowski obiecuje ws. tzw. Marszu Miliona Serc: Będziemy mieli milion z ostatniej chwili
Trzaskowski obiecuje ws. tzw. "Marszu Miliona Serc": "Będziemy mieli milion"

Rafał Trzaskowski za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się do polityków Prawa i Sprawiedliwości w związku z działaniami władz stolicy przed weekendowym marszem opozycji.

Tragedia w słowackich Tatrach. Nie żyje 38-letni Polak z ostatniej chwili
Tragedia w słowackich Tatrach. Nie żyje 38-letni Polak

W słowach Tatrach Wysokich doszło do tragicznego zdarzenia, wskutek którego śmierć poniósł 38-letni turysta z Polski. Mężczyzna spadł z wysokości 50 metrów podczas wspinaczki.

Żaryn: Rosja wykorzystuje kryzys na linii Warszawa-Kijów z ostatniej chwili
Żaryn: Rosja wykorzystuje kryzys na linii Warszawa-Kijów

Rosja wykorzystuje kryzys na linii Warszawa-Kijów do uwiarygodniania swojej propagandy. Poprzez eksponowanie różnic interesów Rosjanie tworzą fałszywy dowód na skrywaną wcześniej wrogość między Polską i Ukrainą - napisał w sobotę w serii wpisów na Twitterze sekretarz stanu w KPRM Stanisław Żaryn.

Niemieckie media: żałosna polityka zagraniczna powoduje spadek znaczenia Warszawy z ostatniej chwili
Niemieckie media: "żałosna polityka zagraniczna powoduje spadek znaczenia Warszawy"

Tuż przed wyborami w Polsce w Niemczech zdaje się narastać negatywne emocje wobec Warszawy. Niemieccy politycy zdejmują "białe rękawiczki" i otwarcie, jak Olaf Scholz atakują Polskę. W niemieckich mediach pojawia się artykuł za artykułem, każdy przedstawiający Polaków i Polskę w negatywnym świetle.

Scholz apeluje o „solidarność” ws. imigrantów. „Ich liczba jest zbyt wysoka” z ostatniej chwili
Scholz apeluje o „solidarność” ws. imigrantów. „Ich liczba jest zbyt wysoka”

Ponad 70 procent wszystkich imigrantów przybywających do Niemiec nie było wcześniej zarejestrowanych w innych krajach UE. Tak nie może pozostać. – Liczba uchodźców zmierzających do Niemiec jest obecnie zbyt wysoka – powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla portalu RND.

Strzały w powiecie włocławskim. Trwa pościg z ostatniej chwili
Strzały w powiecie włocławskim. Trwa pościg

Z informacji portalu i.pl wynika, że w miejscowości Kowal w powiecie włocławskim doszło do strzelaniny. Trwa pościg za uzbrojonym mężczyzną.

Odrażający komentarz Krzysztofa Skiby na temat Jarosława Kaczyńskiego: „(...) nie żyje” z ostatniej chwili
Odrażający komentarz Krzysztofa Skiby na temat Jarosława Kaczyńskiego: „(...) nie żyje”

Nie jest tajemnicą, że lider zespołu Big Cyc nie jest sympatykiem partii rządzącej. Jednak te słowa Krzysztofa Skiby wywołały burzę.

REKLAMA

Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: 34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

Wyścigi „Solidarności” i Olimpijczyków to piękne karty w historii – zarówno polskiego sportu, jak i naszego związku zawodowego. Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu łódzkiej Solidarności przed nami 34. edycja tej wspaniałej imprezy - pisze na łamach "TS" Mateusz Kosiński. Jak co roku redakcja "Tygodnika Solidarność" relacjonuje to najważniejsze wydarzenie sportowe organizowane przez "Solidarność". Poza tym tematem numeru jest kryzys migracyjny.
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski
34. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków / fot. M. Żegliński

Co wiemy o trasie tegorocznej „Solidarki”? Wyścig będzie liczył 728,9 km i biegł przez województwa: łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. W zawodach będzie mogło wystartować 168 zawodników. Pierwszego dnia, w środę, 28 czerwca, rozegrane zostaną dwa etapy: pierwszy przed południem
o długości 83 km, a kolejny liczący 85,4 km po południu. – Największą trudnością jest odpowiednie przygotowanie się samych zawodników, bo przecież będą musieli dwukrotnie zmobilizować się do walki – ocenia Krzysztof Jeżowski, były zawodnik łódzkiego Mikomaksu.

Tegoroczną edycję "Solidarki" przybliża nam Mateusz Kosiński w swojej zapowiedzi.

 

"Migracja bez perspektyw?"

Jimmie Åkesson, lider partii Szwedzcy Demokraci (Sverigedemokraterna), drugiej siły w szwedzkim parlamencie, zapowiada: Wielokulturowość zniszczyła nasz kraj; odwrócenie trendu zajmie lata. Według tej partii wobec nielegalnych migrantów powinno obowiązywać zero tolerancji. Nie wjedzie ani tysiąc, ani pięćset, ani jeden. Sejm RP przyjął uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów. Podkreślono w niej, że „solidarność europejska nie może mieć formy szantażu – uległość albo kara finansowa”. Prawdopodobnie w Polsce odbędzie się referendum w tej sprawie.

- pisze Teresa Wójcik w swoim artykule.

 

Warszanistan

O tym, że Polska popełnia ws. migracji te same błędy co Europa Zachodnia pisze Jakub Pacan:

Od kilku lat Polska plasuje się w czołówce UE w wydawaniu zgody na pracę migrantom z krajów, które są w pierwszej dziesiątce Światowego Indeksu Prześladowań Chrześcijan Open Doors. Polska popełnia te same błędy co wcześniej kraje Europy Zachodniej. Nie chcemy postrzegać problemu imigracji w kontekście religijnym, bo i u nas zapanowała poprawność polityczna.

 

"Pomoc czy polityka"

Organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą imigrantom stały się wygodnym i trudnym do kontrolowania narzędziem w grze politycznej.

- pisze z kolei Agnieszka Żurek.

 

"Bolesne skutki niekontrolowanej migracji dławią Europę"

Morderstwa, wojny klanów na ulicach zachodnich miast, gwałty i kradzieże – to ta niepokojąca codzienność Europy Zachodniej stoi za kolejnym pomysłem przymusowej relokacji migrantów do krajów Europy Środkowej i Południowej, który ogłosili niedawno eurokraci z Brukseli. Zamożne i stabilne gospodarki Zachodu nie radzą sobie ze skutkami wielkiego otwarcia europejskich granic, które zorganizowała wszystkim była kanclerz Niemiec Angela Merkel. Bruksela nie wycofa się z nieudanego pomysłu, bo czas na to minął już wiele lat temu.

- pisze Wojciech Kulecki.

 

Powrót taty

- tak Jakub Pacan nazywa powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu

Jarosław Kaczyński wraca do gry, by zażegnać wewnątrzpartyjne niesnaski i dowieźć do wyborów jak najwyższy wynik. Otwarte pozostaje pytanie, czy prezes walczy o samodzielną większość, czy o jak największe minimalizowanie strat.

 

Łączyć rozwój gospodarczy z ochroną przyrody

Nasi naukowcy odkryli nowy genotyp algi, mamy na jej temat nowe informacje, którymi dzielimy się z naszymi partnerami ze Stanów Zjednoczonych i z Wielkiej Brytanii. Nasi partnerzy są pod wrażeniem naszej determinacji, naszego zacięcia w walce z algą i odkryć, których dokonują nasi naukowcy, ale jednocześnie nikt z nich nie jest w stanie wskazać, jak ten organizm wyeliminować

– mówi Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody, w rozmowie z Konradem Wernickim.

 

Sprawy pracownicze grzeją tych młodych

W Kielcach w dniach 21–23 czerwca br. młodzi związkowcy z Solidarności, a także zaproszeni przez nich goście – eksperci w sprawach rynku pracy spotkali się, aby omówić takie tematy, jak miejsce związków zawodowych na mapie pracowniczej, kwestie związane z dialogiem społecznym, wizerunek, jaki ma Solidarność, a także historię Związku i jej wpływ na obecne działania.

W numerze ponad to:

  • Rafał Woś - Najbardziej zderegulowany rynek świata
  • Karol Gac - Iluzja spokoju
  • Waldemar Biniecki - Ekosystem, czyli małe ojczyzny
  • Tadeusz Płużański - Powstrzymali Gniew Wehrmachtu
  • Cezary Krysztopa - Wakacje, znowu te wakacje
  • Sejm uchwalił ustawę o emeryturach pomostowych
  • "Współpraca z Solidarnością to fundament
  • VI edycja Forum Wizja Rozwoju
  • Zmiana przewodniczącego na Podkarpaciu

 



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe