REKLAMA

Sławomir Jastrzębowski: "PiS-ie! Odczep się od moich niedziel!" Piotr Duda: "Nie wierzę!"

Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny "Super Expressu", napisał felieton, w którym ostro skrytykował zakaz handlu w niedzielę. "Posłuchajcie mnie, politycy, macie się zajmować państwem, po to was wybraliśmy, a moje, nasze prywatne życie to zostawcie mnie, nam. Gdyż my, Polacy, cenimy sobie wolność. Czy to jest jasne?" - pisze dziennikarz. Zareagował na to na Twitterze szef Solidarności, Piotr Duda. Co napisał?
 Sławomir Jastrzębowski: "PiS-ie! Odczep się od moich niedziel!" Piotr Duda: "Nie wierzę!"
/ tysol.pl

 

 

PiS-ie! Odczep się od moich niedziel! Pracuję w niedzielę, bo w poniedziałek ludzie chcą przeczytać gazetę. Wielu dziennikarzy pracuje w niedzielę, bo ludzie potrzebują informacji. Wiele zawodów wymaga pracy w niedzielę. Jak się komuś nie podoba praca w niedzielę, zawsze może próbować zmienić pracę. Nie w każdą niedzielę pracuję. Czasem tylko niedziela jest dla mnie i dla milionów Polaków dniem, w którym mogę pójść na zakupy. A tu widzę, że część PiS-owców chce mi tego zabronić, sięgając po dwojakie niepoważne argumenty.

- pisze naczelny "SE".
 

Naprawdę argumenty, że biedni pracownicy muszą pracować w niedziele są nietrafione, bo jak nie chcą, to nie muszą, a problem pojawi się wtedy, jak nie będzie pracy przez wasze socjalistyczne pomysły zakazu pracy w handlu w niedziele. Firmy będą bankrutować i mniej płacić z powodu wolnych niedziel, ale wy je kochani PiS-owcy zmusicie, żeby więcej płaciły. A jak zmusicie?

- argumentuje dalej.

To nie jest wasza sprawa, czy chcę pracować w niedzielę i robić w niedzielę zakupy, ale wy się tym zajmujecie. To nie jest wasza sprawa, czy palę papierosy (nie palę), ale wy się teraz zaczęliście zajmować e-papierosami. To nie jest wasza sprawa, czy chcę sobie kupić futro (kupię sobie z przekory), ale wy tego chcecie zabronić. Posłuchajcie mnie, politycy, macie się zajmować państwem, po to was wybraliśmy, a moje, nasze prywatne życie to zostawcie mnie, nam. Gdyż my, Polacy, cenimy sobie wolność. Czy to jest jasne?

- pisze Jastrzębowski.

 

 

/ Źródło: Twitter.com

#REKLAMA_POZIOMA#
 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura