Jest petycja ws. powstrzymania tzw. "Zielonego Ładu"

- Rolnicy oraz ich organizacje napotykają w szeregu państw członkowskich ograniczenia ich fundamentalnych wolności, zaręczonych Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej, takich jak wolność zgromadzeń i wolność słowa, w tym prawo do organizowania i przyłączania się do protestów przeciwko działaniom legislacyjnym i polityce krajowej oraz unijnej, która jest szkodliwa dla unijnej gospodarki rolnej, samych rolników oraz ich rodzin - piszą autorzy petycji ws. powtrzymania tzw. "Zielonego Ładu".
Protest Rolników Jest petycja ws. powstrzymania tzw.
Protest Rolników / (mr) PAP/Piotr Polak

W wielu państwach UE protesty te są zakazywane i pacyfikowane z użyciem siły. W Polsce kolejne samorządy, na czele z Wrocławiem i Bydgoszczą, zakazują zgromadzeń rolniczych, a wobec protestujących w Warszawie zastosowano środki przymusu bezpośredniego, a uczestników pokojowych protestów pozbawia się wolności i stawia zarzuty karne, które grożą długotrwałym pozbawieniem wolności

- czytamy na stronie StopGreenDeal.org

 

Czytaj również: Rewolucyjny pomysł minister klimatu. Zapowiada produkcję energii elektrycznej z prądu [WIDEO]

Żałoba w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie

 

Nie tylko rolnicy ucierpią z rąk eurokratów

Europejski Zielony Ład to zbiór dyrektyw unijnych mających na celu zieloną transformację Unii Europejskiej, bez oglądania się na koszty gospodarcze i społeczne obywateli państw członkowskich, łamiąc tym samym cele, do których Unia została powołana.

Jednym z podstawowych narzędzi tej transformacji jest pakiet „Fit for 55”, który zakłada do 2030 roku zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% względem 1990 roku. Twórcy tego celu nie wzięli pod uwagę olbrzymiej dysproporcji, jaka istniała 34 lata temu w rozwoju pomiędzy wolnorynkową Europą Zachodnią, a dopiero co wyswobodzoną z sowieckiego ucisku Europą Środkowowschodnią.

Rolnicy są pierwszą (i zdecydowanie nie ostatnią) grupą społeczną, która bezpośrednio odczuje skutki zielonej rewolucji.

- piszą autorzy petycji.

 

Petycja

Prezes Rady Ministrów RP Donald Tusk
Szefowie rządów państw Unii Europejskiej

Szanowni Państwo,

w art. 3 ust. 3 Traktatu o Unii Europejskiej przeczytać możemy, że Unia Europejska „działa na rzecz trwałego rozwoju Europy, którego podstawą jest zrównoważony wzrost gospodarczy oraz stabilność cen, społeczna gospodarka rynkowa o wysokiej konkurencyjności”.

Ponadto, zgodnie z przepisami Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, UE prowadzi Wspólną Politykę Rolną, której celem jest między innymi zapewnienie „odpowiedniego poziomu życia ludności wiejskiej, zwłaszcza przez podniesienie indywidualnego dochodu osób pracujących w rolnictwie”. Unia Europejska deklaruje przy tym, że przy ustalaniu wspólnej polityki rolnej uwzględnia się „szczególny charakter gospodarki rolnej, wynikający ze struktury społecznej rolnictwa oraz z różnic strukturalnych i przyrodniczych między poszczególnymi regionami rolniczymi”.

Powyższe zasady, przyjęte przez Państwa Członkowskie UE i leżące u podstaw harmonijnej współpracy europejskiej, zostały pogwałcone radykalnymi postulatami wdrażanymi w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

W całej Europie trwają protesty rolników, którzy walczą nie tylko o swoje interesy, ale również o swoje prawa zawarte w wyżej wymienionych aktach prawnych, pierwotnych wobec prawodawstwa Parlamentu Europejskiego.

Dlatego wzywamy szefów rządów wszystkich Państw Członkowskich UE do zdecydowanej i konkretnie ukierunkowanej reakcji na problemy europejskich rolników i obywateli:

  1. Żądamy zapewnienia protestującym rolnikom wolności zgromadzeń i nieskrępowanej wolności prowadzenia protestu. Domagamy się również uwolnienia rolników zatrzymanych podczas legalnych protestów oraz umorzenia postępowań karnych, które stanowią narzędzie zastraszenia protestujących.
  2. Żądamy zwołania Szczytu UE poświęconego pracy nad postulatami formułowanymi przez protestujących rolników. Żądamy zaniechania fikcyjnych i fasadowych instrumentów dialogu branżowego, których wyrazem jest zainicjowany przez przewodniczącą KE Ursulę von der Leyen w styczniu „Strategiczny dialog na temat przyszłości rolnictwa w UE”.
  3. Żądamy racjonalnych ograniczeń, opartych na ilościowych i jakościowych wskaźnikach, wwozu żywności pochodzącej spoza UE przez granicę Unii.
  4. Żądamy przyjęcia przez Radę Europejską konkluzji prowadzących do wycofania się organów UE z elementów Europejskiego Zielonego Ładu obniżających konkurencyjność europejskiego rolnictwa, stanowiących zagrożenie dla wydajności europejskiego rolnictwa oraz jego zdolności do wyżywienia mieszkańców Europy. W szczególności chodzi o elementy prowadzące do radykalnego wzrostu kosztów energii elektrycznej, nawozów oraz koniecznej infrastruktury. Żądamy przeprowadzenia rewizji wszystkich przyjętych przez UE w ramach Europejskiego Zielonego Ładu aktów prawnych – w tym wszystkich regulacji oraz decyzji inspirowanych Europejskim Zielonym Ładem, a wchodzących w zakres Wspólnej Polityki Rolnej.
  5. W szczególności żądamy odstąpienia od radykalnej i nierównomiernej redukcji stosowania środków ochrony roślin oraz radykalnych i nierównomiernych ograniczeń w stosowaniu nawozów. Ideologiczne postulaty UE prowadzą bowiem nie tylko do utraty konkurencyjności europejskiej produkcji rolnej, ale zagrażają bytowi europejskiego rolnictwa, co godzi w bezpieczeństwo żywieniowe Wspólnoty oraz krajów członkowskich.
  6. W szczególności żądamy odstąpienia od obowiązkowego ugorowania gruntów rolnych.
  7. W szczególności żądamy poddania szerokim konsultacjom, z udziałem protestujących rolników i ośrodków analitycznych ich wspierających, nowych założeń Wspólnej Polityki Rolnej w zakresie obecnie inspirowanym Europejskim Zielonym Ładem.

Tylko realizacja powyższych postulatów pozwoli rolnikom wrócić do pracy oraz przywróci, przynajmniej w części zaufanie obywateli UE do jej organów prawodawczych.

- piszą autorzy petycji.


 

POLECANE
Odrażający, antychrześcijański skandal na otwarciu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu [VIDEO, FOTO] z ostatniej chwili
Odrażający, antychrześcijański skandal na otwarciu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu [VIDEO, FOTO]

Dziś ma miejsc otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Nie obyło się bez skandalu.

Nowe świadczenie. Posłowie zdecydowali ws. renty wdowiej z ostatniej chwili
Nowe świadczenie. Posłowie zdecydowali ws. renty wdowiej

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o emeryturach i rentach, która wprowadza tzw. "rentę wdowią". Nowe przepisy przewidują dodatkowe świadczenie dla owdowiałych od 1 stycznia 2027 roku.

Niepokojące doniesienia z granicy polsko-niemieckiej. Niemieckie służby podały dane z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia z granicy polsko-niemieckiej. Niemieckie służby podały dane

Niemieckie służby opublikowały raport dotyczący sytuacji na polsko-niemieckiej granicy. Podano dane.

Skandal w Niemczech. W Berlinie miały powstać mieszkania socjalne, powstało co innego tylko u nas
Skandal w Niemczech. W Berlinie miały powstać mieszkania socjalne, powstało co innego

Przy ulicy Lisa-Fittko-Straße w Berlinie miało powstać 215 mieszkań socjalnych. Koszty wynajmu mieszkań to jeden z najważniejszych tematów i bolączką niemieckiej stolicy.

Burza wokół pogrzebu Jacka Jaworka. Mieszkańcy mówią wprost z ostatniej chwili
Burza wokół pogrzebu Jacka Jaworka. Mieszkańcy mówią wprost

Nikt do tej pory nie zgłosił się po odebranie ciała Jacka Jaworka. Prokuratura czeka na decyzję rodziny, ale wszystko wskazuje na to, że potrójnego zabójcę z Borowców będzie musiała pochować opieka społeczna.

Pilna ewakuacja w Paryżu. Policja odnalazła podejrzaną paczkę z ostatniej chwili
Pilna ewakuacja w Paryżu. Policja odnalazła podejrzaną paczkę

Tuż przed startem ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu policja zdecydowała o pilnej ewakuacji placu nieopodal trasy pochodu sportowców.

Nowa składka zdrowotna dla przedsiębiorców. Minister Finansów podał datę z ostatniej chwili
Nowa składka zdrowotna dla przedsiębiorców. Minister Finansów podał datę

Minister Finansów Andrzej Domański zapowiedział w Sejmie, że od 1 stycznia 2025 roku zlikwidowana zostanie składka zdrowotna dla przedsiębiorców od sprzedaży środków trwałych.

Znany program znika z TVP2 po 33 latach z ostatniej chwili
Znany program znika z TVP2 po 33 latach

Po ponad 30 latach z anteny TVP2 znika "Panorama". Nowa "Panorama" ma mieć teraz nową formułę i będzie emitowana w TVP Info.

Nergal nie odpowie za znieważenie godła. Jest decyzja prokuratury z ostatniej chwili
Nergal nie odpowie za znieważenie godła. Jest decyzja prokuratury

Prokuratura Regionalna w Gdańsku poinformowała o wycofaniu zarzutów wobec Adama "Nergala" Darskiego i jego współpracowników dotyczących znieważenia polskiego godła.

Przełomowe odkrycie na Marsie. Naukowcy są zdumieni z ostatniej chwili
Przełomowe odkrycie na Marsie. Naukowcy są zdumieni

Łazik Perseverance dokonał na Marsie niezwykłego odkrycia. Chodzi o skałę o nazwie "Cheyava Falls", która może zawierać ślady dawnego życia na Czerwonej Planecie.

REKLAMA

Jest petycja ws. powstrzymania tzw. "Zielonego Ładu"

- Rolnicy oraz ich organizacje napotykają w szeregu państw członkowskich ograniczenia ich fundamentalnych wolności, zaręczonych Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej, takich jak wolność zgromadzeń i wolność słowa, w tym prawo do organizowania i przyłączania się do protestów przeciwko działaniom legislacyjnym i polityce krajowej oraz unijnej, która jest szkodliwa dla unijnej gospodarki rolnej, samych rolników oraz ich rodzin - piszą autorzy petycji ws. powtrzymania tzw. "Zielonego Ładu".
Protest Rolników Jest petycja ws. powstrzymania tzw.
Protest Rolników / (mr) PAP/Piotr Polak

W wielu państwach UE protesty te są zakazywane i pacyfikowane z użyciem siły. W Polsce kolejne samorządy, na czele z Wrocławiem i Bydgoszczą, zakazują zgromadzeń rolniczych, a wobec protestujących w Warszawie zastosowano środki przymusu bezpośredniego, a uczestników pokojowych protestów pozbawia się wolności i stawia zarzuty karne, które grożą długotrwałym pozbawieniem wolności

- czytamy na stronie StopGreenDeal.org

 

Czytaj również: Rewolucyjny pomysł minister klimatu. Zapowiada produkcję energii elektrycznej z prądu [WIDEO]

Żałoba w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie

 

Nie tylko rolnicy ucierpią z rąk eurokratów

Europejski Zielony Ład to zbiór dyrektyw unijnych mających na celu zieloną transformację Unii Europejskiej, bez oglądania się na koszty gospodarcze i społeczne obywateli państw członkowskich, łamiąc tym samym cele, do których Unia została powołana.

Jednym z podstawowych narzędzi tej transformacji jest pakiet „Fit for 55”, który zakłada do 2030 roku zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% względem 1990 roku. Twórcy tego celu nie wzięli pod uwagę olbrzymiej dysproporcji, jaka istniała 34 lata temu w rozwoju pomiędzy wolnorynkową Europą Zachodnią, a dopiero co wyswobodzoną z sowieckiego ucisku Europą Środkowowschodnią.

Rolnicy są pierwszą (i zdecydowanie nie ostatnią) grupą społeczną, która bezpośrednio odczuje skutki zielonej rewolucji.

- piszą autorzy petycji.

 

Petycja

Prezes Rady Ministrów RP Donald Tusk
Szefowie rządów państw Unii Europejskiej

Szanowni Państwo,

w art. 3 ust. 3 Traktatu o Unii Europejskiej przeczytać możemy, że Unia Europejska „działa na rzecz trwałego rozwoju Europy, którego podstawą jest zrównoważony wzrost gospodarczy oraz stabilność cen, społeczna gospodarka rynkowa o wysokiej konkurencyjności”.

Ponadto, zgodnie z przepisami Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, UE prowadzi Wspólną Politykę Rolną, której celem jest między innymi zapewnienie „odpowiedniego poziomu życia ludności wiejskiej, zwłaszcza przez podniesienie indywidualnego dochodu osób pracujących w rolnictwie”. Unia Europejska deklaruje przy tym, że przy ustalaniu wspólnej polityki rolnej uwzględnia się „szczególny charakter gospodarki rolnej, wynikający ze struktury społecznej rolnictwa oraz z różnic strukturalnych i przyrodniczych między poszczególnymi regionami rolniczymi”.

Powyższe zasady, przyjęte przez Państwa Członkowskie UE i leżące u podstaw harmonijnej współpracy europejskiej, zostały pogwałcone radykalnymi postulatami wdrażanymi w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

W całej Europie trwają protesty rolników, którzy walczą nie tylko o swoje interesy, ale również o swoje prawa zawarte w wyżej wymienionych aktach prawnych, pierwotnych wobec prawodawstwa Parlamentu Europejskiego.

Dlatego wzywamy szefów rządów wszystkich Państw Członkowskich UE do zdecydowanej i konkretnie ukierunkowanej reakcji na problemy europejskich rolników i obywateli:

  1. Żądamy zapewnienia protestującym rolnikom wolności zgromadzeń i nieskrępowanej wolności prowadzenia protestu. Domagamy się również uwolnienia rolników zatrzymanych podczas legalnych protestów oraz umorzenia postępowań karnych, które stanowią narzędzie zastraszenia protestujących.
  2. Żądamy zwołania Szczytu UE poświęconego pracy nad postulatami formułowanymi przez protestujących rolników. Żądamy zaniechania fikcyjnych i fasadowych instrumentów dialogu branżowego, których wyrazem jest zainicjowany przez przewodniczącą KE Ursulę von der Leyen w styczniu „Strategiczny dialog na temat przyszłości rolnictwa w UE”.
  3. Żądamy racjonalnych ograniczeń, opartych na ilościowych i jakościowych wskaźnikach, wwozu żywności pochodzącej spoza UE przez granicę Unii.
  4. Żądamy przyjęcia przez Radę Europejską konkluzji prowadzących do wycofania się organów UE z elementów Europejskiego Zielonego Ładu obniżających konkurencyjność europejskiego rolnictwa, stanowiących zagrożenie dla wydajności europejskiego rolnictwa oraz jego zdolności do wyżywienia mieszkańców Europy. W szczególności chodzi o elementy prowadzące do radykalnego wzrostu kosztów energii elektrycznej, nawozów oraz koniecznej infrastruktury. Żądamy przeprowadzenia rewizji wszystkich przyjętych przez UE w ramach Europejskiego Zielonego Ładu aktów prawnych – w tym wszystkich regulacji oraz decyzji inspirowanych Europejskim Zielonym Ładem, a wchodzących w zakres Wspólnej Polityki Rolnej.
  5. W szczególności żądamy odstąpienia od radykalnej i nierównomiernej redukcji stosowania środków ochrony roślin oraz radykalnych i nierównomiernych ograniczeń w stosowaniu nawozów. Ideologiczne postulaty UE prowadzą bowiem nie tylko do utraty konkurencyjności europejskiej produkcji rolnej, ale zagrażają bytowi europejskiego rolnictwa, co godzi w bezpieczeństwo żywieniowe Wspólnoty oraz krajów członkowskich.
  6. W szczególności żądamy odstąpienia od obowiązkowego ugorowania gruntów rolnych.
  7. W szczególności żądamy poddania szerokim konsultacjom, z udziałem protestujących rolników i ośrodków analitycznych ich wspierających, nowych założeń Wspólnej Polityki Rolnej w zakresie obecnie inspirowanym Europejskim Zielonym Ładem.

Tylko realizacja powyższych postulatów pozwoli rolnikom wrócić do pracy oraz przywróci, przynajmniej w części zaufanie obywateli UE do jej organów prawodawczych.

- piszą autorzy petycji.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe