Jest petycja ws. powstrzymania tzw. "Zielonego Ładu"

- Rolnicy oraz ich organizacje napotykają w szeregu państw członkowskich ograniczenia ich fundamentalnych wolności, zaręczonych Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej, takich jak wolność zgromadzeń i wolność słowa, w tym prawo do organizowania i przyłączania się do protestów przeciwko działaniom legislacyjnym i polityce krajowej oraz unijnej, która jest szkodliwa dla unijnej gospodarki rolnej, samych rolników oraz ich rodzin - piszą autorzy petycji ws. powtrzymania tzw. "Zielonego Ładu".
Protest Rolników Jest petycja ws. powstrzymania tzw.
Protest Rolników / (mr) PAP/Piotr Polak

W wielu państwach UE protesty te są zakazywane i pacyfikowane z użyciem siły. W Polsce kolejne samorządy, na czele z Wrocławiem i Bydgoszczą, zakazują zgromadzeń rolniczych, a wobec protestujących w Warszawie zastosowano środki przymusu bezpośredniego, a uczestników pokojowych protestów pozbawia się wolności i stawia zarzuty karne, które grożą długotrwałym pozbawieniem wolności

- czytamy na stronie StopGreenDeal.org

 

Czytaj również: Rewolucyjny pomysł minister klimatu. Zapowiada produkcję energii elektrycznej z prądu [WIDEO]

Żałoba w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie

 

Nie tylko rolnicy ucierpią z rąk eurokratów

Europejski Zielony Ład to zbiór dyrektyw unijnych mających na celu zieloną transformację Unii Europejskiej, bez oglądania się na koszty gospodarcze i społeczne obywateli państw członkowskich, łamiąc tym samym cele, do których Unia została powołana.

Jednym z podstawowych narzędzi tej transformacji jest pakiet „Fit for 55”, który zakłada do 2030 roku zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% względem 1990 roku. Twórcy tego celu nie wzięli pod uwagę olbrzymiej dysproporcji, jaka istniała 34 lata temu w rozwoju pomiędzy wolnorynkową Europą Zachodnią, a dopiero co wyswobodzoną z sowieckiego ucisku Europą Środkowowschodnią.

Rolnicy są pierwszą (i zdecydowanie nie ostatnią) grupą społeczną, która bezpośrednio odczuje skutki zielonej rewolucji.

- piszą autorzy petycji.

 

Petycja

Prezes Rady Ministrów RP Donald Tusk
Szefowie rządów państw Unii Europejskiej

Szanowni Państwo,

w art. 3 ust. 3 Traktatu o Unii Europejskiej przeczytać możemy, że Unia Europejska „działa na rzecz trwałego rozwoju Europy, którego podstawą jest zrównoważony wzrost gospodarczy oraz stabilność cen, społeczna gospodarka rynkowa o wysokiej konkurencyjności”.

Ponadto, zgodnie z przepisami Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, UE prowadzi Wspólną Politykę Rolną, której celem jest między innymi zapewnienie „odpowiedniego poziomu życia ludności wiejskiej, zwłaszcza przez podniesienie indywidualnego dochodu osób pracujących w rolnictwie”. Unia Europejska deklaruje przy tym, że przy ustalaniu wspólnej polityki rolnej uwzględnia się „szczególny charakter gospodarki rolnej, wynikający ze struktury społecznej rolnictwa oraz z różnic strukturalnych i przyrodniczych między poszczególnymi regionami rolniczymi”.

Powyższe zasady, przyjęte przez Państwa Członkowskie UE i leżące u podstaw harmonijnej współpracy europejskiej, zostały pogwałcone radykalnymi postulatami wdrażanymi w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

W całej Europie trwają protesty rolników, którzy walczą nie tylko o swoje interesy, ale również o swoje prawa zawarte w wyżej wymienionych aktach prawnych, pierwotnych wobec prawodawstwa Parlamentu Europejskiego.

Dlatego wzywamy szefów rządów wszystkich Państw Członkowskich UE do zdecydowanej i konkretnie ukierunkowanej reakcji na problemy europejskich rolników i obywateli:

 1. Żądamy zapewnienia protestującym rolnikom wolności zgromadzeń i nieskrępowanej wolności prowadzenia protestu. Domagamy się również uwolnienia rolników zatrzymanych podczas legalnych protestów oraz umorzenia postępowań karnych, które stanowią narzędzie zastraszenia protestujących.
 2. Żądamy zwołania Szczytu UE poświęconego pracy nad postulatami formułowanymi przez protestujących rolników. Żądamy zaniechania fikcyjnych i fasadowych instrumentów dialogu branżowego, których wyrazem jest zainicjowany przez przewodniczącą KE Ursulę von der Leyen w styczniu „Strategiczny dialog na temat przyszłości rolnictwa w UE”.
 3. Żądamy racjonalnych ograniczeń, opartych na ilościowych i jakościowych wskaźnikach, wwozu żywności pochodzącej spoza UE przez granicę Unii.
 4. Żądamy przyjęcia przez Radę Europejską konkluzji prowadzących do wycofania się organów UE z elementów Europejskiego Zielonego Ładu obniżających konkurencyjność europejskiego rolnictwa, stanowiących zagrożenie dla wydajności europejskiego rolnictwa oraz jego zdolności do wyżywienia mieszkańców Europy. W szczególności chodzi o elementy prowadzące do radykalnego wzrostu kosztów energii elektrycznej, nawozów oraz koniecznej infrastruktury. Żądamy przeprowadzenia rewizji wszystkich przyjętych przez UE w ramach Europejskiego Zielonego Ładu aktów prawnych – w tym wszystkich regulacji oraz decyzji inspirowanych Europejskim Zielonym Ładem, a wchodzących w zakres Wspólnej Polityki Rolnej.
 5. W szczególności żądamy odstąpienia od radykalnej i nierównomiernej redukcji stosowania środków ochrony roślin oraz radykalnych i nierównomiernych ograniczeń w stosowaniu nawozów. Ideologiczne postulaty UE prowadzą bowiem nie tylko do utraty konkurencyjności europejskiej produkcji rolnej, ale zagrażają bytowi europejskiego rolnictwa, co godzi w bezpieczeństwo żywieniowe Wspólnoty oraz krajów członkowskich.
 6. W szczególności żądamy odstąpienia od obowiązkowego ugorowania gruntów rolnych.
 7. W szczególności żądamy poddania szerokim konsultacjom, z udziałem protestujących rolników i ośrodków analitycznych ich wspierających, nowych założeń Wspólnej Polityki Rolnej w zakresie obecnie inspirowanym Europejskim Zielonym Ładem.

Tylko realizacja powyższych postulatów pozwoli rolnikom wrócić do pracy oraz przywróci, przynajmniej w części zaufanie obywateli UE do jej organów prawodawczych.

- piszą autorzy petycji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Koniec pewnej epoki: gwiazdor podjął decyzję o odejściu z Realu Madryt z ostatniej chwili
Koniec pewnej epoki: gwiazdor podjął decyzję o odejściu z Realu Madryt

Kapitan Realu Madryt Nacho według informacji portalu Marca poinformował już swój klub, że po tym sezonie opuści on Santiago Bernabeu.

Historycznego starcie myśliwców - człowiek zmierzył się ze sztuczną inteligencją z ostatniej chwili
Historycznego starcie myśliwców - człowiek zmierzył się ze sztuczną inteligencją

Armia Stanów Zjednoczonych przeprowadziła po raz pierwszy ćwiczenie, w którym człowiek za sterami samolotu starł się z maszyną kierowaną przez sztuczną inteligencję (AI) - poinformowała w piątek telewizja Sky, powołując się na Agencję d.s. Zaawansowanych Projektów Obronnych (DARPA).

Deutsche Quelle: Scholz pojechał do Pekinu na skargę Wiadomości
Deutsche Quelle: Scholz pojechał do Pekinu na skargę

Kanclerz Olaf Scholz poleciał do Chin z pakietem zawoalowanych skarg i postulatów bynajmniej nie ograniczających się do kwestii związanych z wojną na Ukrainie. Na niecały tydzień przed wylotem Scholza do Azji, Izba Handlu Zagranicznego (AHK) opublikowano wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 150 niemieckich przedsiębiorstw obecnych na chińskim rynku.

Bezczelny wpis niemieckiego ambasadora na temat zagłady Żydów. Jest komentarz Przemysława Czarnka z ostatniej chwili
Bezczelny wpis niemieckiego ambasadora na temat zagłady Żydów. Jest komentarz Przemysława Czarnka

Niemiecki ambasador zadeklarował, że jego kraj wesprze... renowacji drzwi do warszawskiej synagogi. W swoim wpisie nie wspomniał on jednak, kto zgotował polskim Żydom piekło na ziemi.

Proces Donalda Trumpa: mężczyzna podpalił się przed sądem [WIDEO] z ostatniej chwili
Proces Donalda Trumpa: mężczyzna podpalił się przed sądem [WIDEO]

Nieznany mężczyzna podpalił się pod budynkiem sądu na Manhattanie, gdzie odbywa się proces Donalda Trumpa. Jego tożsamość i przyczyny podpalenia nie są dotąd znane.

To wyrok dla europejskich producentów samochodów? Mocne wejście Chin z ostatniej chwili
To wyrok dla europejskich producentów samochodów? Mocne wejście Chin

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez otworzył w piątek symbolicznie pierwszą europejską fabrykę chińskich samochodów. Będą one produkowane w dawnym zakładzie Nissana w Barcelonie.

Jeden z liderów Polski 2050 ma wystartować w wyborach do Europarlamentu z ostatniej chwili
Jeden z liderów Polski 2050 ma wystartować w wyborach do Europarlamentu

Z dużym prawdopodobieństwem wystartuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego - przekazał szef klubu Polska2050-TD Mirosław Suchoń. Polityk ma kandydować z województwa śląskiego.

Nieoficjalnie: Zinedine Zidane wraca na ławkę trenerską z ostatniej chwili
Nieoficjalnie: Zinedine Zidane wraca na ławkę trenerską

Według katalońskiego dziennika "Mundo Deportivo" były trener Realu Madryt i jedna z największych gwiazd piłki nożnej w historii Zinedine Zidane wkrótce wróci na ławkę trenerską. Według ich ustaleń ma on objąć niemiecki Bayern Monachium.

Nie żyje ceniony polski reżyser z ostatniej chwili
Nie żyje ceniony polski reżyser

Media obiegła informacja o śmierci cenionego polskiego reżysera i scenarzysty. Andrzej Szczygieł odszedł 17 kwietnia 2024 roku w wieku 88 lat.

Dramat w Neapolu. 30 osób zostało rannych z ostatniej chwili
Dramat w Neapolu. 30 osób zostało rannych

Około 30 osób odniosło w piątek obrażenia, gdy w porcie w Neapolu statek pasażerski uderzył o nabrzeże - podała agencja Ansa.

REKLAMA

Jest petycja ws. powstrzymania tzw. "Zielonego Ładu"

- Rolnicy oraz ich organizacje napotykają w szeregu państw członkowskich ograniczenia ich fundamentalnych wolności, zaręczonych Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej, takich jak wolność zgromadzeń i wolność słowa, w tym prawo do organizowania i przyłączania się do protestów przeciwko działaniom legislacyjnym i polityce krajowej oraz unijnej, która jest szkodliwa dla unijnej gospodarki rolnej, samych rolników oraz ich rodzin - piszą autorzy petycji ws. powtrzymania tzw. "Zielonego Ładu".
Protest Rolników Jest petycja ws. powstrzymania tzw.
Protest Rolników / (mr) PAP/Piotr Polak

W wielu państwach UE protesty te są zakazywane i pacyfikowane z użyciem siły. W Polsce kolejne samorządy, na czele z Wrocławiem i Bydgoszczą, zakazują zgromadzeń rolniczych, a wobec protestujących w Warszawie zastosowano środki przymusu bezpośredniego, a uczestników pokojowych protestów pozbawia się wolności i stawia zarzuty karne, które grożą długotrwałym pozbawieniem wolności

- czytamy na stronie StopGreenDeal.org

 

Czytaj również: Rewolucyjny pomysł minister klimatu. Zapowiada produkcję energii elektrycznej z prądu [WIDEO]

Żałoba w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie

 

Nie tylko rolnicy ucierpią z rąk eurokratów

Europejski Zielony Ład to zbiór dyrektyw unijnych mających na celu zieloną transformację Unii Europejskiej, bez oglądania się na koszty gospodarcze i społeczne obywateli państw członkowskich, łamiąc tym samym cele, do których Unia została powołana.

Jednym z podstawowych narzędzi tej transformacji jest pakiet „Fit for 55”, który zakłada do 2030 roku zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% względem 1990 roku. Twórcy tego celu nie wzięli pod uwagę olbrzymiej dysproporcji, jaka istniała 34 lata temu w rozwoju pomiędzy wolnorynkową Europą Zachodnią, a dopiero co wyswobodzoną z sowieckiego ucisku Europą Środkowowschodnią.

Rolnicy są pierwszą (i zdecydowanie nie ostatnią) grupą społeczną, która bezpośrednio odczuje skutki zielonej rewolucji.

- piszą autorzy petycji.

 

Petycja

Prezes Rady Ministrów RP Donald Tusk
Szefowie rządów państw Unii Europejskiej

Szanowni Państwo,

w art. 3 ust. 3 Traktatu o Unii Europejskiej przeczytać możemy, że Unia Europejska „działa na rzecz trwałego rozwoju Europy, którego podstawą jest zrównoważony wzrost gospodarczy oraz stabilność cen, społeczna gospodarka rynkowa o wysokiej konkurencyjności”.

Ponadto, zgodnie z przepisami Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, UE prowadzi Wspólną Politykę Rolną, której celem jest między innymi zapewnienie „odpowiedniego poziomu życia ludności wiejskiej, zwłaszcza przez podniesienie indywidualnego dochodu osób pracujących w rolnictwie”. Unia Europejska deklaruje przy tym, że przy ustalaniu wspólnej polityki rolnej uwzględnia się „szczególny charakter gospodarki rolnej, wynikający ze struktury społecznej rolnictwa oraz z różnic strukturalnych i przyrodniczych między poszczególnymi regionami rolniczymi”.

Powyższe zasady, przyjęte przez Państwa Członkowskie UE i leżące u podstaw harmonijnej współpracy europejskiej, zostały pogwałcone radykalnymi postulatami wdrażanymi w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

W całej Europie trwają protesty rolników, którzy walczą nie tylko o swoje interesy, ale również o swoje prawa zawarte w wyżej wymienionych aktach prawnych, pierwotnych wobec prawodawstwa Parlamentu Europejskiego.

Dlatego wzywamy szefów rządów wszystkich Państw Członkowskich UE do zdecydowanej i konkretnie ukierunkowanej reakcji na problemy europejskich rolników i obywateli:

 1. Żądamy zapewnienia protestującym rolnikom wolności zgromadzeń i nieskrępowanej wolności prowadzenia protestu. Domagamy się również uwolnienia rolników zatrzymanych podczas legalnych protestów oraz umorzenia postępowań karnych, które stanowią narzędzie zastraszenia protestujących.
 2. Żądamy zwołania Szczytu UE poświęconego pracy nad postulatami formułowanymi przez protestujących rolników. Żądamy zaniechania fikcyjnych i fasadowych instrumentów dialogu branżowego, których wyrazem jest zainicjowany przez przewodniczącą KE Ursulę von der Leyen w styczniu „Strategiczny dialog na temat przyszłości rolnictwa w UE”.
 3. Żądamy racjonalnych ograniczeń, opartych na ilościowych i jakościowych wskaźnikach, wwozu żywności pochodzącej spoza UE przez granicę Unii.
 4. Żądamy przyjęcia przez Radę Europejską konkluzji prowadzących do wycofania się organów UE z elementów Europejskiego Zielonego Ładu obniżających konkurencyjność europejskiego rolnictwa, stanowiących zagrożenie dla wydajności europejskiego rolnictwa oraz jego zdolności do wyżywienia mieszkańców Europy. W szczególności chodzi o elementy prowadzące do radykalnego wzrostu kosztów energii elektrycznej, nawozów oraz koniecznej infrastruktury. Żądamy przeprowadzenia rewizji wszystkich przyjętych przez UE w ramach Europejskiego Zielonego Ładu aktów prawnych – w tym wszystkich regulacji oraz decyzji inspirowanych Europejskim Zielonym Ładem, a wchodzących w zakres Wspólnej Polityki Rolnej.
 5. W szczególności żądamy odstąpienia od radykalnej i nierównomiernej redukcji stosowania środków ochrony roślin oraz radykalnych i nierównomiernych ograniczeń w stosowaniu nawozów. Ideologiczne postulaty UE prowadzą bowiem nie tylko do utraty konkurencyjności europejskiej produkcji rolnej, ale zagrażają bytowi europejskiego rolnictwa, co godzi w bezpieczeństwo żywieniowe Wspólnoty oraz krajów członkowskich.
 6. W szczególności żądamy odstąpienia od obowiązkowego ugorowania gruntów rolnych.
 7. W szczególności żądamy poddania szerokim konsultacjom, z udziałem protestujących rolników i ośrodków analitycznych ich wspierających, nowych założeń Wspólnej Polityki Rolnej w zakresie obecnie inspirowanym Europejskim Zielonym Ładem.

Tylko realizacja powyższych postulatów pozwoli rolnikom wrócić do pracy oraz przywróci, przynajmniej w części zaufanie obywateli UE do jej organów prawodawczych.

- piszą autorzy petycji.Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe