J. Gowin: Reakcja rosyjskich mediów to probierz tego, czy sprawy w Polsce idą w dobrą stronę

W dzisiejszych „Sygnałach Dnia” wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA komentował wicepremier Jarosław Gowin. – To jest sukces nas, wszystkich Polaków ponad podziałami politycznymi, dlatego że (…) na pewno poziom bezpieczeństwa Polski od wczorajszego dnia jest zdecydowanie większy – ocenił Jarosław Gowin.
 J. Gowin: Reakcja rosyjskich mediów to probierz tego, czy sprawy w Polsce idą w dobrą stronę
/ zrzut z ekranu
Spotkanie prezydentów wywołało wielką falę krytyki w rosyjskich mediach.

– Reakcja mediów rosyjskich będących, nie ukrywajmy, tubą Kremla, to jest probierz tego, czy sprawy w Polsce idą w dobrą stronę czy w złą. Ja chcę podkreślić, że oprócz bezpieczeństwa militarnego, które przez de facto stałą obecność znacznych sił amerykańskich oraz przez zakupy niezwykle nowoczesnego sprzętu, który Stany Zjednoczone udostępniają tylko najbliższym sojusznikom, to bezpieczeństwo militarne zdecydowanie wzrosło, ale wzrasta także bezpieczeństwo energetyczne, nie mniej ważne – ocenił wicepremier.

Prezydent Donald Trump podkreślał, że polska demokracja ma się świetnie. Według wicepremiera już po wyborach europejskich coraz rzadsze stał się porównywania Polski do Turcji Erdogana, czy Rosji Putina.

– Kiedy nasz rząd uzyskał bardzo silny mandat właśnie demokratyczny, właściwie takie tony zniknęły. Pan premier Morawiecki jest dzisiaj rozchwytywanym partnerem w dyskusjach o przyszłej konstelacji Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej. Mówiąc krótko, z tak szybko rozwijającym się gospodarczo, tak licznym narodem, z tak... z rządem, który ma tak silny demokratyczny mandat, wszyscy w Europie się liczą

– dodał Piotr Gliński.
Źródło: Sygnały Dnia
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe