Prezydent w Houston: Chcemy być silnym hubem, jeśli chodzi o dostarczanie LNG do Europy Centralnej

Kolejny dzień wizyty w USA Andrzej Duda rozpoczął od spotkania z szefami amerykańskich firm energetycznych. Jak poinformował później Prezydent, przedmiotem rozmów była sytuacja [energetyczna] w Polsce, zawarte kontrakty, a także plany na przyszłość.
 Prezydent w Houston: Chcemy być silnym hubem, jeśli chodzi o dostarczanie LNG do Europy Centralnej
/ prezydent.pl
Następnie Andrzej Duda będzie rozmawiał z Sekretarzem ds. energii USA Rickiem Perrym, wraz z którym odwiedzi Sabine Pass – gazoport firmy Cheniere, zlokalizowany u ujścia rzeki Sabine do Zatoki Meksykańskiej – stamtąd m.in. wysyłany jest gaz skroplony do Polski. Spotkanie zwieńczy wspólna konferencja prasowa polityków.

Prezydent przed spotkaniem odniósł się do porozumienia dotyczącego zwiększenia ilości kupowanego gazu z USA podpisanego w minioną środę przez Ricka Perry'ego oraz Sekretarza Stanu w KPRM, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego. Jak stwierdził, cieszy się, że te umowy są zawierane, że współpraca się rozwija, i że w najbliższych latach przewidywane są bardzo duże dostawy gazu ze Stanów Zjednoczonych.

– Chcemy być silnym hubem, jeśli chodzi o dostarczanie tego źródła energii do Europy, przede wszystkim do Europy Centralnej. To także jest element działania w ramach Trójmorza

– podkreślił Andrzej Duda.

Jeszcze dziś Prezydent odwiedzi MD Anderson Cancer Center, gdzie odbędzie się ceremonia podpisania memorandum o współpracy tej instytucji z Ministerstwem Zdrowia RP.

W czwartek w Houston Para Prezydencka spotkała się z przedstawicielami teksańskiej Polonii. 
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe