CBA aresztuje kolejnego biznesmena zamieszanego w korupcję w warszawskich wodociągach

Awaria w oczyszczalni ścieków to nie jedyny problem warszawskich wodociągów. Oto jeden z warszawskich przedsiębiorców jest zatrzymany przez CBA. Jest to kolejna realizacja w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w warszawskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.
CBA CBA aresztuje kolejnego biznesmena zamieszanego w korupcję w warszawskich wodociągach
CBA / CBA
Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali współwłaściciela warszawskiego przedsiębiorstwa z branży usług komunalnych. Mężczyzna podejrzany jest o wręczenie korzyści majątkowej zatrzymanemu wcześniej do sprawy dyrektorowi MPWiK.
Śledztwo prowadzone jest przez funkcjonariuszy CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Na początku lipca br. do tej sprawy zatrzymano Dyrektora Pionu Wsparcia w MPWiK, dwóch przedsiębiorców-wspólników spółki ze Śląska oraz zastępcę kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów i byłego kierownika działu sieci kanalizacyjnej gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
Wielowątkowe śledztwo prowadzone jest przez funkcjonariuszy CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Z informacji przekazanej przez CBA wynika, że chodziło o podejrzenie przyjęcia co najmniej 100 tys. zł przez zatrzymanego dyrektora w związku z realizowanymi na rzecz MPWiK zamówieniami publicznymi.

Źródło: CBA

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe