"Wprost": Tusk ma swojego faworyta do startu w wyborach prezydenckich? Tajemnicze spotkanie w Brukseli

Jak dowiadujemy się z publikacji red. Joanny Miziołek i red. Elizy Olczyk na łamach "Wprost", Donald Tusk namawia prezesa PSL do startu w wyborach prezydenckich.
 "Wprost": Tusk ma swojego faworyta do startu w wyborach prezydenckich? Tajemnicze spotkanie w Brukseli
/ screen YT
Zdaniem tygodnika w piątek 25 października doszło do bardzo ciekawego spotkania. W Brukseli, przez 2,5 godziny rozmawiali ze sobą Donald Tusk z liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.
 

Donald Tusk powiedział Kosiniakowi, że uważa go za najpoważniejszego w tej chwili konkurenta Andrzeja Dudy


- donosi informator "Wprost". Tusk ma uważać jednak, że przy dużej liczbie kandydatów jest ryzyko, iż szef PSL nie wejdzie do II tury wyborów, zatem głównym celem ludowców powinno być wprowadzenie swojego lidera do II tury. O tym, że Władysław Kosiniak-Kamysz może być kandydatem PSL na prezydenta mówił także w programie "Tłit" w telewizji Wirtualnej Polski Marek Sawicki.
 

Chciałbym, aby w niedzielę Władysław Kosiniak-Kamysz rzeczywiście został zgłoszony jako kandydat PSL na prezydenta i żeby rozpoczął rzeczywistą kampanię 


- powiedział polityk ludowców. W jego opinii PSL za władzy wielu prezesów próbowało wejść do małych miast, średnich i dużych, jednak udało się to dopiero Kosiniakowi-Kamyszowi, który rozszerzył PSL o przedstawicieli europejskich demokratów, polityków Kukiz'15, konserwatystów z Platformy Obywatelskiej oraz samorządowców z woj. lubuskiego.
 

Sprawiło to, że oferta PSL stała się wiarygodna


- stwierdził Sawicki.

źródło: wprost.pl, wp.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe