Jerzy Bukowski: Politycy-lekarze

Komentując przyjętą przez Sejm ustawę, która wprowadza możliwość przeprowadzenia wyborów prezydenckich drogą korespondencyjną stwierdził, że jest to zagrożenie dla zdrowia i życia.
- Przygotowanie i przeprowadzenie ich w terminie 10 maja jest niemożliwe ze względu na bezpieczeństwo. Będę ubiegał się o to, by wybory odbyły się w bezpiecznym terminie, czyli za rok. Wtedy mamy spokojnie czas na pracę, zrobimy wszystko, żeby zażegnać zagrożenie biologiczne, opanować kryzys gospodarczy i dopiero w roku 2021 zajmujemy się wyborami - dodał.
Prezes PSL zaznaczył, że nie będzie pełnił lekarskiej służby w świetle jupiterów i przypomniał, że już raz bezinteresownie oraz bez rozgłosu medialnego pomagał pacjentom podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 roku..
Kosiniak-Kamysz jest doktorem nauk medycznych ze specjalizacją choroby wewnętrzne. Ukończył studia w Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, był asystentem w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi CM UJ.
Jako pierwszy z ważnych polityków trzy dyżury odbył w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą podczas pandemii koronawirusa wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości. Jako specjalista drugiego stopnia z zakresu chirurgii ogólnej zgłosił się z własnej inicjatywy i za wykonaną pracę nie pobrał wynagrodzenia. Musiał się natomiast poddać później kwarantannie.