REKLAMA

Kolejny wiceminister podał się do dymisji

Wojciech Maksymowicz podał się do dymisji. Wiceminister nauki poinformował, że wraca do swego zawodu - lekarza, będzie pracował m.in. na oddziale covidowym szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie.
Wojciech Maksymowicz Kolejny wiceminister podał się do dymisji
Wojciech Maksymowicz / PAP/Piotr Nowak

– Złożyłem dziś rezygnacji z pełnionej przeze mnie funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Przez ostatni czas starałem się swoim doświadczeniem i wiedzą służyć Polsce w najlepszy możliwy sposób. Wiele rzeczy udało się usprawnić, część projektów jest jeszcze w trakcie realizacji, m.in. bardzo ważny projekt ustawy o biobankach, danych medycznych dla potrzeb nauki, rozporządzenie o nauczaniu lepszego kontaktu lekarza z pacjentem – wymieniał Maksymowicz.

Zaznaczył jednak, że przede wszystkim jest lekarzem, a nie politykiem. – Ojczyzna jest obecnie w potrzebie (...) Najbardziej potrzebuje teraz lekarzy i pielęgniarek, dlatego też wracam do operowania chorych z nowotworami mózgu, pacjentów z kliniki "Budzik", jak również przystępuje do pracy w oddziale covidowym szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie – poinformował były już wiceminister nauki.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura