REKLAMA

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister Zdrowia podał "termin na 90%"

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek był gościem red. Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM. Minister poinformował, że uczniowie z klas I-III prawdopodobnie wrócą do nauczania stacjonarnego w styczniu. 
 Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister Zdrowia podał
/ screen video rmf24.pl

Jeżeli chodzi o to, co się będzie działo po feriach, kiedy będziemy podejmowali decyzję o powrocie do szkół, to oczywiście analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy dzieci do szkoły puszczali. Zaczynając od klas I-III oczywiście. Tutaj jeszcze który z wariantów czy to będzie szerzej, czy węziej - w sensie np. częściowo jednak nauka rotacyjna, hybrydowa dla tych klas I-III, to jeszcze rozmawiamy z ministrem Czarnkiem

- mówił Adam Niedzielski. Dopytywany o ewentualny termin odparł, że powrót uczniów do szkół spodziewany jest na 18 stycznia.

 

To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz, muszę się zastrzegać, bo jeszcze jednak jest trochę czasu do tego momentu (...) Jeśli nic złego się nie stanie to szanse na powrót dzieci do szkół w styczniu wynoszą 90 proc.

 

- dodał polityk. Zapytany o to, czy jest szansa, że rząd zmieni decyzje dot. kumulacji ferii w jednym okresie odparł:

 

Będę w tej sprawie nieugięty, bo zdecydowanie najważniejszym celem jest to, żeby przywracać normalność nie tylko w okresie ferii. Nie chciałbym, żeby przywracanie normalności w czasie ferii odbiło się za chwilę czkawką i nie będziemy mogli puścić dzieci do szkół, bo będziemy mieli przyspieszenie pandemii

 

- poinformował minister zdrowia.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura