REKLAMA

"Głos pracownika": Szczepienia pracowników handlu

Jest wspólny apel pracodawców i związkowców, który trafił do kancelarii premiera, o przyspieszenie szczepień pracowników handlu przeciwko COVID-19. M.in. o tym w audycji „Głos Pracownika” na antenie Radia Gdańsk mówił Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.
/ pixabay

Według Alfreda Bujary pracownicy handlu powinni być zaszczepieni już teraz, razem z nauczycielami. – Pracownicy handlu są grupą najbardziej narażoną na zachorowanie – zaznaczył Alfred Bujara. – Przeciętnie kasjer w ciągu ośmiu godzin spotyka 300 klientów. Wiele osób przychodzi do sklepów z maseczką opuszczoną poniżej nosa. W społeczeństwie nastąpiło rozluźnienie. Ludzie myślą, że z chwilą rozpoczęcia szczepień skończyło się zagrożenie – punktował. – Apelujemy też do prezydenta, który obiecał, że będzie nas popierał – przyznał Alfred Bujara. – Wspólne stanowisko zostało skierowane również do premiera, to stanowisko osób z handlu i nas, jako związku Solidarność, aby pracownicy handlu zostali włączeni do grupy szczepień – stwierdził.

W audycji poruszono także temat niedziel handlowych. Czy Solidarność zgodzi się na wprowadzenie większej ilości niedziel handlowych, albo otwarcie samych galerii handlowych w niedziele? – Nie ma powodów, by otwierać w Polsce sklepy w niedziele. Na Zachodzie też sklepy pozostają zamknięte. Trzeba zadbać, by klient wrócił do galerii handlowej, ale nie w niedziele. Nawet w tygodniu obecnie ruch w galeriach jest niewielki, bo znaczna część handlu odbywa się przez internet – zauważył Alfred Bujara.

 

 

***

Chcesz wiedzieć, jakie masz prawa i obowiązki jako pracownik? Jak negocjować z pracodawcą? Jakie są tendencje na rynku pracy? Gdzie łamane są prawa pracownicze? I co wtedy zrobić? To tylko część tematów, którymi zajmują się reporterzy Radia Gdańsk. Nowa audycja „Głos pracownika” w każdy poniedziałek o godz. 12.30, a także na stronie www.radiogdansk.pl.

Audycja „Głos pracownika” powstaje we współpracy z „Tygodnikiem Solidarność”.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura