REKLAMA

Diabeł zawył – Rzecznik "S" o liście Senyszyn

Nie ma lepszej rekomendacji potwierdzającej słuszność decyzji Papieża Franciszka o nominacji Abp. Tadeusza Wojdy na funkcję Metropolity Gdańskiego, niż wściekły atak posła Lewicy Joanny Senyszyn. Można rzec – diabeł zawył i tarza się w konwulsjach - mówi w rozmowie z portalem Tysol.pl rzecznik NSZZ Solidarność, Marek Lewandowski.
 Diabeł zawył – Rzecznik
/ fot. Robert Wąsik - Tygodnik Solidarność

Abp Tadeusz Wojda SAC, dotychczasowy arcybiskup białostocki, został mianowany arcybiskupem metropolitą gdańskim. Decyzję papieża ogłosiła Stolica Apostolska. Mottem posługi biskupiej abp. Tadeusza Wojdy są słowa z Ewangelii wg św. Marka 13,10 „Oportet praedicari Evangelium” (Aby była głoszona Ewangelia). Ta nominacja wywołała furię postkomunistycznej posłanki i lewackiej aktywistki Joanny Senyszyn.

Tutaj więcej na ten temat: 

"Nie spodziewałam się tego po Franciszku". Senyszyn niezadowolona z decyzji Papieża. Napisała list

Sprawę skomentował dla portalu Tysol.pl rzecznik NSZZ Solidarność, Marek Lewandowski.

To nie pierwszy przypadek, gdy komuniści pouczają nas o demokracji, rodziców o wychowywaniu dzieci, a kościół o personalnych nominacjach. I nie należy się tym przejmować. Wręcz przeciwnie. Jeśli ktoś taki jak Senyszyn – a znamy ją tu w Trójmieście dobrze – atakuje Abp. Wojdę, to znaczy że jest to dobra nominacja.   Gdańsk kogoś takiego potrzebuje. Brawo Ojcze Święty!

- powiedział nam Lewandowski. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura