REKLAMA

Pierwsza decyzja sądu ws. Daniela Obajtka i "GW"! Wydano zabezpieczenie: "Artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje"

Daniel Obajtek opublikował na Twitterze pismo od Sądu Okręgowego w Warszawie, w którym informuje on o udzieleniu zabezpieczenia w sprawie, którą prezes PKN Orlen wytoczył "Gazecie Wyborczej". - Niniejszy artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje i bezpodstawne sugestie naruszające dobra osobiste Daniela Obajtka - czytamy.
 Pierwsza decyzja sądu ws. Daniela Obajtka i
/ screen YT

W sprawie, którą wytoczyłem GW, Sąd Okręgowy w Warszawie wydał zabezpieczenie. Sąd stwierdził, że „artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje i bezpodstawne sugestie” naruszające moje dobra osobiste. Koniec kłamstw i pomówień! 

- poinformował na Twitterze Daniel Obajtek publikując list od Sądu Okręgowego w Warszawie. Z listu dowiadujemy się, że sąd postanawia udzielić zabezpieczenia roszczenia Daniela Obajtka poprzez umieszczenie przez pozwanego red. Jarosława Kurskiego wzmianki o toczącym się postępowaniu w treści rzeczonego materiału prasowego o treści:

 

Niniejszy artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje i bezpodstawne sugestie mogące naruszać dobra osobiste Daniela Obajtka. Jest on przedmiotem sporu w postępowaniu o ochronę dóbr osobistych, które toczy się przed Sądem Okręgowym w Warszawie i jest publikowane jako zabezpieczenie udzielone przez Sąd na czas trwania procesu

- wzmianka musi zostać opublikowana w terminie 2 dni kalendarzowych od dnia doręczenia przez Sąd postanowienia w tym przedmiocie, przy czym wzmianka ma zostać opublikowana tą sama czcionką i rozmiarem co tytuł materiału prasowego, kolorem czerwonym na białym tle w ramce o czarnym obramowaniu i szerokości tożsamej co tytuł materiału prasowego, bez zastosowania jakichkolwiek zabiegów formalnych i treściowych umniejszających znaczenie, rangę i powagę zamieszczonej wzmianki.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura