REKLAMA

[SONDAŻ] Zjednoczona Prawica na prowadzeniu. Goni ją Polska 2050

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to zwycięzcą okazałaby się Zjednoczona Prawica z wynikiem 27,1 proc. – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Research Partner.
 [SONDAŻ] Zjednoczona Prawica na prowadzeniu. Goni ją Polska 2050
fot. Flickr / Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz / CC BY 2.0


„Na które ugrupowanie polityczne oddał(a)byś głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę?” – brzmiało pytanie zadane przez pracownię Research Partner.

Niezmiennie najchętniej wybieranym przez ankietowanych ugrupowaniem jest Zjednoczona Prawica, na którą chęć oddania swojego głosu zadeklarowało 27,1 proc. pytanych.

Na drugim miejscu znalazłaby się partia Polska 2050 Szymona Hołowni. Zarejestrowana w środę przez warszawski sąd okręgowy partia uzyskałaby 23,8 proc. wynik. Podium zamyka Koalicja Obywatelska, na którą chce zagłosować 17,5 proc. respondentów.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie - Konfederacja z 7,6 proc. wynikiem oraz Lewica, która może liczyć na 7,3 proc. poparcia.

5-proc. progu wyborczego nie przekroczyłby Kukiz’15 z 2,8 proc. wynikiem, a także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce zagłosować jedynie 2,3 proc. ankietowanych.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 67 proc.

 


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura