Jest komunikat Ryanair ws. wymuszenia lądowania w Mińsku. Kuriozalny

- Samolot wylądował bezpiecznie, pasażerowie zostali ewakuowani, podczas gdy lokalne służby dokonały kontroli bezpieczeństwa na pokładzie.
Niczego nie znaleziono, służby opuściły samolot, który wystartował ponownie, z pasażerami i załogą, po ok 7 godzinach postoju w Mińsku.
Start do Wilna nastąpił o 18:50 czasu brytyjskiego (20:50 czasu lokalnego, w Mińsku) i bezpiecznie wylądował o 19:25 (21:25 lokalnego czasu).
Ryanair poinformował odpowiednie narodowe i europejskie agencje ds. bezpieczeństwa i ochrony i pragnie gorąco przeprosić wszystkich pasażerów lotu za opóźnienie, które było niezależne od przewoźnika.
- pisze Ryanair na swoim profilu na Twitterze.
[z angielskiego tłumaczyła Joanna Kraska]
Ani słowa o aresztowaniu Ramana Pratasiewicza.
"Przepraszamy za opóźnienie"
And what about one passenger who didn't enter the plane again?! No need to mention about him???😠
— Sikorka 🇵🇱 #BabiesLivesMatter ❤ (@jotwube148) May 23, 2021
🤡🤡🤡
— Юля Яковлева (@snowy_robolamp) May 23, 2021
However, I do not think I will use a carrier who did not notice the seriousness of passengers on his plane.
— Damian Bury 💯 (@Damian_Bury) May 23, 2021
Dear @Ryanair, I’m flying from Athens to Kraków next week. Is there any place that I could pay an extra fee (apart from priority boarding and additional luggage) for not to be kidnapped by foreign government during the flight? I feel like it’s something worth to have these days.
— Marcin Makowski (@makowski_m) May 23, 2021
You lost some passengers! Where are they?!?!?
— Piotr Kędzierski (@P_Kedzierski) May 23, 2021