Już jutro wielki finał I Forum Morskiego Radia Gdańsk. Morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość i odbudowa przemysłu stoczniowego

Głównymi tematami Forum Morskiego, którego finał odbędzie się 10 i 11 czerwca, będą: morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość polskiej gospodarki morskiej i odbudowa przemysłu stoczniowego. Wydarzenia w ramach Forum, na które serdecznie zapraszamy, będzie można oglądać na radiogdansk.pl lub słuchać w Radiu Gdańsk. Transmisja będzie prowadzona też na kanale facebookowym Radia Gdańsk, na koncie youtube oraz DAB+.
 Już jutro wielki finał I Forum Morskiego Radia Gdańsk. Morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość i odbudowa przemysłu stoczniowego
/ Radio Gdańsk

I Forum Morskie Radia Gdańsk to okazja, aby zapoznać się z najnowszymi trendami, mechanizmami i ideami związanymi z gospodarczym wykorzystaniem morza. To także szansa na obejrzenie i wysłuchanie cyklu audycji, debat i spotkań kongresowych. W wielkim finale wydarzenia wezmą udział przedstawiciele świata nauki, eksperci i prezesi najważniejszych spółek.

 

"TO JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH ELEMENTÓW GOSPODARKI"

- Szeroko rozumiana tematyka morska to jeden z najważniejszych elementów gospodarki i życia społecznego na Pomorzu, a także jeden z głównych tematów wielu audycji Radia Gdańsk. Można powiedzieć, że morze to jedna z naszych tematycznych specjalizacji. Jak mówi spot Radia Gdańsk, "nosimy morze w naszych sercach". Postanowiliśmy wykorzystać tę specjalizację i zaprosić do wspólnej debaty na tematy morskie decydentów, przedstawicieli pracodawców i pracowników z branży morskiej, ekspertów i naukowców – stwierdził Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk.

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej. Widać to chociażby poprzez szerokie grono partnerów instytucjonalnych Forum Morskiego Radia Gdańsk. Jako medium publiczne świadomie podejmujemy się roli inicjatora i integratora, skupiającego ważne obszary debaty publicznej – zaznaczył Adam Chmielecki.

 

HARMONOGRAM WIELKIEGO FINAŁU

10 CZERWCA 2021 ROKU

10 czerwca 2021 r. o godz. 10:00 odbędzie się debata "Morska Energetyka Wiatrowa – dźwignia rozwojowa polskiej energetyki i gospodarki", w której udział wezmą: Wojciech Dąbrowski (prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.), Jacek Sadai (wiceprezes zarządu portu Gdynia), Włodzimierz Mucha (wiceprezes zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A), Jarosław Dybowski (dyrektor wykonawczy ds. energetyki PKN Orlen) i Piotr Müller (sekretarz stanu kancelarii prezesa Rady Ministrów). Poprowadzi ją Olga Zielińska.

Kolejny panel, które rozpocznie się o godzinie 11:30, poświęcony będzie polskiej gospodarce morskiej i jej perspektywom na przyszłość. Głos zabiorą: Marek Gróbarczyk (sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury), Kacper Płażyński (poseł na Sejm RP, członek Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej), prof. Marek Grzybowski (Klaster Morski), Krzysztof Dośla (przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność") oraz Dorota Arciszewska-Mielewczyk (prezes Polskich Linii Oceanicznych S.A.). Dyskusję moderować będzie Artur Kiełbasiński.

Na 13:00 przewidziana jest kolejna dyskusja pod nazwą "Zamówienia publiczne, Zielony Ład, offshore szansą na odbudowę przemysłu stoczniowego". Wezmą w niej udział: Jerzy Czuczman (prezes Forum Technologii Morskich), Ireneusz Karaśkiewicz (prezes Forum Okrętowego), prof. dr hab. Tomasz Szubrycht (rektor Akademii Marynarki Wojennej), Mikołaj Trunin (zastępca dyrektora inicjatywy Invest in Pomerania Agencja Rozwoju Przemysłu). Rozmowę poprowadzi Iwona Wysocka.

11 CZERWCA 2021 ROKU

W piątek, 11.06.2021 r. o godz. 10:00 "Gospodarka morska a uwarunkowania komunikacyjne w Polsce. Inwestycje kolejowe i rozbudowa systemu kolejowego w ramach projektu CPK". Prelegenci: Marcin Horała (sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP), Ireneusz Merchel (dyrektor regionalny KP Polskie Linie Kolejowe S.A.), dr hab. Ernest Czermański (Katedra Transportu i Handlu Morskiego, Uniwersytet Gdański)
Radosław Kantak, członek zarządu CPK ds. inwestycji kolejowych. Moderatorem będzie Maciej Wośko.

O 11:30 będzie debata: "Polskie porty po COVID-19 w kierunku rekordów przeładunków". Uczestnicy: Adam Kłos (dyrektor handlowy Portu Gdańsk), Maciej Krzesiński (dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Portu Gdynia), Bogdan Ołdakowski (prezes Actia Forum). Moderatorem będzie Mateusz Kowalewski.

Z kolei o godz. 13:00 debata "Port zewnętrzny i Port Centralny jako narzędzie podnoszenia konkurencyjności polskich portów. Przekop Mierzei". Wezmą udział: Łukasz Greinke (prezes zarządu Portu Gdańsk), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia), Arkadiusz Zgliński (dyrektor Portu w Elblągu). Moderator: Artur Kiełbasiński.

Warto podkreślić, że w trakcie I Forum Morskiego Radia Gdańsk wręczone zostaną statuetki. Nagrodę "Statek Roku" przyznają redakcje, mieszczące się na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, które systematycznie zajmują się tematyką morską. Natomiast nagrodę organizatora "Żagiel Radia Gdańsk" otrzyma osoba, organizacja lub podmiot, związany z gospodarką morską. Galę uświetni koncert Natalii Capelik-Muiangi.

 

PARTNERZY

Partnerzy I Forum Morskiego Radia Gdańsk to: partner generalny – PKN Orlen; partnerzy główni – Port Gdynia, PGE Baltica, Port Gdańsk, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna; partner – Centralny Port Komunikacyjny, Urząd Morski w Gdyni; partnerzy merytoryczni – Uniwersytet Morski, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Gdański; patroni medialni – TVP3 Gdańsk, "Tygodnik Solidarność", "Magazyn Solidarność". Patronatem honorowym I Forum Morskie Radia Gdańsk objął premier Mateusz Morawiecki.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Tak Pilecki uciekł z piekła Wiadomości
Tadeusz Płużański: Tak Pilecki uciekł z piekła

81 lat temu, w nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 r. Witold Pilecki uciekł z KL Auschwitz, do którego dobrowolnie trafił w 1940 r., aby zdobywać informacje o niemieckiej machinie zbrodni i docelowo – wyzwolić obóz.

Wyzwanie przyjęte: dojdzie do debaty Biden kontra Trump z ostatniej chwili
Wyzwanie przyjęte: dojdzie do debaty Biden kontra Trump

Prezydent Joe Biden powiedział w piątek w wywiadzie z kontrowersyjnym prezenterem radiowym Howarderm Sternem, że jest gotowy do debaty z Donaldem Trumpem. Trump zadeklarował, że może debatować z Bidenem nawet na sali sądowej, gdzie odbywa się jego proces karny.

To koniec tanich wakacji all inclusive? Popularna wyspa mówi nie wczasowiczom z ostatniej chwili
To koniec tanich wakacji all inclusive? Popularna wyspa mówi "nie" wczasowiczom

Co roku na hiszpańską Teneryfę przybywają tłumy turystów, często korzystając z hoteli z opcją All Inclusive. Dużą grupę wśród nich stanowią podróżujący z Wielkiej Brytanii i to właśnie do nich zwrócił się ostatnio zastępca burmistrza stolicyTeneryfy, który wezwał ich do przemyślenia swoich wakacyjnych planów, ale ostrzeżenie w istocie dotyczy wszystkich turystów. 

Jest nowy pakiet uzbrojenia dla Ukrainy z ostatniej chwili
Jest nowy pakiet uzbrojenia dla Ukrainy

Szef Pentagonu Lloyd Austin ogłosił w piątek, że Stany Zjednoczone zakupią dla Ukrainy rakiety Patriot oraz inne rodzaje broni i sprzętu wojskowego o wartości 6 mld dolarów. Jest to największy jak dotąd pakiet uzbrojenia USA dla Kijowa.

Koniec pewnego rozdziału motoryzacji: te modele samochodów już nie powstaną z ostatniej chwili
Koniec pewnego rozdziału motoryzacji: te modele samochodów już nie powstaną

Portal Autoblog.com przygotował listę pojazdów co do których posiada on potwierdzienie lub raporty świadczące o tym, że zostaną one wycofane w 2024 roku. Zwraca on uwagę, że lista ta jest naprawdę pokaźna i zawiera wiele znanych i uznanych serii. 

Szukasz wakacyjnej inspiracji? Tych pięć miejsc w Grecji po prostu musisz zobaczyć tylko u nas
Szukasz wakacyjnej inspiracji? Tych pięć miejsc w Grecji po prostu musisz zobaczyć

Niesłabnącą popularnością wśród Polaków wciąż cieszą się wakacje w Grecji. Co roku tłumy naszych rodaków udają się do tego kraju zarówno w wyjazdach zorganizowanych, często w formule all inclusive, czy też na własną rękę.

PSL odsłania karty: kogo wystawią w wyborach do europarlamentu? z ostatniej chwili
PSL odsłania karty: kogo wystawią w wyborach do europarlamentu?

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał, że na listach Trzeciej Drogi z ramienia jego formacji znajdą się wiceministrowie, parlamentarzyści i samorządowcy. "Staramy się wystawić najmocniejsze nazwiska, żeby zmobilizować wyborców do pójścia na te wybory" - mówił.

Sąd umorzył postępowanie wobec sędziego z Suwałk za jazdę po pijanemu z ostatniej chwili
Sąd umorzył postępowanie wobec sędziego z Suwałk za jazdę po pijanemu

– Sąd Okręgowy w Elblągu umorzył postępowanie wobec sędziego z Suwałk, który był oskarżony o jazdę po pijanemu. Sąd ustalił, że w sprawie nie było wymaganego zezwolenia na ściganie. Wyrok jest prawomocny – podał PAP w piątek rzecznik elbląskiego sądu.

Prokuratura umorzyła sprawę Duszy, Pytla i Noska. Prof. Cenckiewicz komentuje z ostatniej chwili
Prokuratura umorzyła sprawę Duszy, Pytla i Noska. Prof. Cenckiewicz komentuje

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo przeciwko byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego - gen. Januszowi Noskowi, gen. Piotrowi Pytlowi oraz pułkownikowi Krzysztofowi Duszy.

Ostatnie Pokolenie zapowiada: Rozpoczynamy akcje, które będą łamały prawo z ostatniej chwili
Ostatnie Pokolenie zapowiada: "Rozpoczynamy akcje, które będą łamały prawo"

– Rozpoczynamy cykl akcji, które będą łamały prawo, będą alarmistyczne, dyskomfortowe, być może radykalne (...). Żądamy nagłej, radykalnej zmiany – zapowiada Łukasz Stanek, ekoaktywista z Ostatniego Pokolenia.

REKLAMA

Już jutro wielki finał I Forum Morskiego Radia Gdańsk. Morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość i odbudowa przemysłu stoczniowego

Głównymi tematami Forum Morskiego, którego finał odbędzie się 10 i 11 czerwca, będą: morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość polskiej gospodarki morskiej i odbudowa przemysłu stoczniowego. Wydarzenia w ramach Forum, na które serdecznie zapraszamy, będzie można oglądać na radiogdansk.pl lub słuchać w Radiu Gdańsk. Transmisja będzie prowadzona też na kanale facebookowym Radia Gdańsk, na koncie youtube oraz DAB+.
 Już jutro wielki finał I Forum Morskiego Radia Gdańsk. Morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość i odbudowa przemysłu stoczniowego
/ Radio Gdańsk

I Forum Morskie Radia Gdańsk to okazja, aby zapoznać się z najnowszymi trendami, mechanizmami i ideami związanymi z gospodarczym wykorzystaniem morza. To także szansa na obejrzenie i wysłuchanie cyklu audycji, debat i spotkań kongresowych. W wielkim finale wydarzenia wezmą udział przedstawiciele świata nauki, eksperci i prezesi najważniejszych spółek.

 

"TO JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH ELEMENTÓW GOSPODARKI"

- Szeroko rozumiana tematyka morska to jeden z najważniejszych elementów gospodarki i życia społecznego na Pomorzu, a także jeden z głównych tematów wielu audycji Radia Gdańsk. Można powiedzieć, że morze to jedna z naszych tematycznych specjalizacji. Jak mówi spot Radia Gdańsk, "nosimy morze w naszych sercach". Postanowiliśmy wykorzystać tę specjalizację i zaprosić do wspólnej debaty na tematy morskie decydentów, przedstawicieli pracodawców i pracowników z branży morskiej, ekspertów i naukowców – stwierdził Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk.

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej. Widać to chociażby poprzez szerokie grono partnerów instytucjonalnych Forum Morskiego Radia Gdańsk. Jako medium publiczne świadomie podejmujemy się roli inicjatora i integratora, skupiającego ważne obszary debaty publicznej – zaznaczył Adam Chmielecki.

 

HARMONOGRAM WIELKIEGO FINAŁU

10 CZERWCA 2021 ROKU

10 czerwca 2021 r. o godz. 10:00 odbędzie się debata "Morska Energetyka Wiatrowa – dźwignia rozwojowa polskiej energetyki i gospodarki", w której udział wezmą: Wojciech Dąbrowski (prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.), Jacek Sadai (wiceprezes zarządu portu Gdynia), Włodzimierz Mucha (wiceprezes zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A), Jarosław Dybowski (dyrektor wykonawczy ds. energetyki PKN Orlen) i Piotr Müller (sekretarz stanu kancelarii prezesa Rady Ministrów). Poprowadzi ją Olga Zielińska.

Kolejny panel, które rozpocznie się o godzinie 11:30, poświęcony będzie polskiej gospodarce morskiej i jej perspektywom na przyszłość. Głos zabiorą: Marek Gróbarczyk (sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury), Kacper Płażyński (poseł na Sejm RP, członek Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej), prof. Marek Grzybowski (Klaster Morski), Krzysztof Dośla (przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność") oraz Dorota Arciszewska-Mielewczyk (prezes Polskich Linii Oceanicznych S.A.). Dyskusję moderować będzie Artur Kiełbasiński.

Na 13:00 przewidziana jest kolejna dyskusja pod nazwą "Zamówienia publiczne, Zielony Ład, offshore szansą na odbudowę przemysłu stoczniowego". Wezmą w niej udział: Jerzy Czuczman (prezes Forum Technologii Morskich), Ireneusz Karaśkiewicz (prezes Forum Okrętowego), prof. dr hab. Tomasz Szubrycht (rektor Akademii Marynarki Wojennej), Mikołaj Trunin (zastępca dyrektora inicjatywy Invest in Pomerania Agencja Rozwoju Przemysłu). Rozmowę poprowadzi Iwona Wysocka.

11 CZERWCA 2021 ROKU

W piątek, 11.06.2021 r. o godz. 10:00 "Gospodarka morska a uwarunkowania komunikacyjne w Polsce. Inwestycje kolejowe i rozbudowa systemu kolejowego w ramach projektu CPK". Prelegenci: Marcin Horała (sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP), Ireneusz Merchel (dyrektor regionalny KP Polskie Linie Kolejowe S.A.), dr hab. Ernest Czermański (Katedra Transportu i Handlu Morskiego, Uniwersytet Gdański)
Radosław Kantak, członek zarządu CPK ds. inwestycji kolejowych. Moderatorem będzie Maciej Wośko.

O 11:30 będzie debata: "Polskie porty po COVID-19 w kierunku rekordów przeładunków". Uczestnicy: Adam Kłos (dyrektor handlowy Portu Gdańsk), Maciej Krzesiński (dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Portu Gdynia), Bogdan Ołdakowski (prezes Actia Forum). Moderatorem będzie Mateusz Kowalewski.

Z kolei o godz. 13:00 debata "Port zewnętrzny i Port Centralny jako narzędzie podnoszenia konkurencyjności polskich portów. Przekop Mierzei". Wezmą udział: Łukasz Greinke (prezes zarządu Portu Gdańsk), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia), Arkadiusz Zgliński (dyrektor Portu w Elblągu). Moderator: Artur Kiełbasiński.

Warto podkreślić, że w trakcie I Forum Morskiego Radia Gdańsk wręczone zostaną statuetki. Nagrodę "Statek Roku" przyznają redakcje, mieszczące się na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, które systematycznie zajmują się tematyką morską. Natomiast nagrodę organizatora "Żagiel Radia Gdańsk" otrzyma osoba, organizacja lub podmiot, związany z gospodarką morską. Galę uświetni koncert Natalii Capelik-Muiangi.

 

PARTNERZY

Partnerzy I Forum Morskiego Radia Gdańsk to: partner generalny – PKN Orlen; partnerzy główni – Port Gdynia, PGE Baltica, Port Gdańsk, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna; partner – Centralny Port Komunikacyjny, Urząd Morski w Gdyni; partnerzy merytoryczni – Uniwersytet Morski, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Gdański; patroni medialni – TVP3 Gdańsk, "Tygodnik Solidarność", "Magazyn Solidarność". Patronatem honorowym I Forum Morskie Radia Gdańsk objął premier Mateusz Morawiecki.
 



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe