Już jutro wielki finał I Forum Morskiego Radia Gdańsk. Morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość i odbudowa przemysłu stoczniowego

Głównymi tematami Forum Morskiego, którego finał odbędzie się 10 i 11 czerwca, będą: morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość polskiej gospodarki morskiej i odbudowa przemysłu stoczniowego. Wydarzenia w ramach Forum, na które serdecznie zapraszamy, będzie można oglądać na radiogdansk.pl lub słuchać w Radiu Gdańsk. Transmisja będzie prowadzona też na kanale facebookowym Radia Gdańsk, na koncie youtube oraz DAB+.
 Już jutro wielki finał I Forum Morskiego Radia Gdańsk. Morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość i odbudowa przemysłu stoczniowego
/ Radio Gdańsk

I Forum Morskie Radia Gdańsk to okazja, aby zapoznać się z najnowszymi trendami, mechanizmami i ideami związanymi z gospodarczym wykorzystaniem morza. To także szansa na obejrzenie i wysłuchanie cyklu audycji, debat i spotkań kongresowych. W wielkim finale wydarzenia wezmą udział przedstawiciele świata nauki, eksperci i prezesi najważniejszych spółek.

 

"TO JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH ELEMENTÓW GOSPODARKI"

- Szeroko rozumiana tematyka morska to jeden z najważniejszych elementów gospodarki i życia społecznego na Pomorzu, a także jeden z głównych tematów wielu audycji Radia Gdańsk. Można powiedzieć, że morze to jedna z naszych tematycznych specjalizacji. Jak mówi spot Radia Gdańsk, "nosimy morze w naszych sercach". Postanowiliśmy wykorzystać tę specjalizację i zaprosić do wspólnej debaty na tematy morskie decydentów, przedstawicieli pracodawców i pracowników z branży morskiej, ekspertów i naukowców – stwierdził Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk.

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej. Widać to chociażby poprzez szerokie grono partnerów instytucjonalnych Forum Morskiego Radia Gdańsk. Jako medium publiczne świadomie podejmujemy się roli inicjatora i integratora, skupiającego ważne obszary debaty publicznej – zaznaczył Adam Chmielecki.

 

HARMONOGRAM WIELKIEGO FINAŁU

10 CZERWCA 2021 ROKU

10 czerwca 2021 r. o godz. 10:00 odbędzie się debata "Morska Energetyka Wiatrowa – dźwignia rozwojowa polskiej energetyki i gospodarki", w której udział wezmą: Wojciech Dąbrowski (prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.), Jacek Sadai (wiceprezes zarządu portu Gdynia), Włodzimierz Mucha (wiceprezes zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A), Jarosław Dybowski (dyrektor wykonawczy ds. energetyki PKN Orlen) i Piotr Müller (sekretarz stanu kancelarii prezesa Rady Ministrów). Poprowadzi ją Olga Zielińska.

Kolejny panel, które rozpocznie się o godzinie 11:30, poświęcony będzie polskiej gospodarce morskiej i jej perspektywom na przyszłość. Głos zabiorą: Marek Gróbarczyk (sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury), Kacper Płażyński (poseł na Sejm RP, członek Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej), prof. Marek Grzybowski (Klaster Morski), Krzysztof Dośla (przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność") oraz Dorota Arciszewska-Mielewczyk (prezes Polskich Linii Oceanicznych S.A.). Dyskusję moderować będzie Artur Kiełbasiński.

Na 13:00 przewidziana jest kolejna dyskusja pod nazwą "Zamówienia publiczne, Zielony Ład, offshore szansą na odbudowę przemysłu stoczniowego". Wezmą w niej udział: Jerzy Czuczman (prezes Forum Technologii Morskich), Ireneusz Karaśkiewicz (prezes Forum Okrętowego), prof. dr hab. Tomasz Szubrycht (rektor Akademii Marynarki Wojennej), Mikołaj Trunin (zastępca dyrektora inicjatywy Invest in Pomerania Agencja Rozwoju Przemysłu). Rozmowę poprowadzi Iwona Wysocka.

11 CZERWCA 2021 ROKU

W piątek, 11.06.2021 r. o godz. 10:00 "Gospodarka morska a uwarunkowania komunikacyjne w Polsce. Inwestycje kolejowe i rozbudowa systemu kolejowego w ramach projektu CPK". Prelegenci: Marcin Horała (sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP), Ireneusz Merchel (dyrektor regionalny KP Polskie Linie Kolejowe S.A.), dr hab. Ernest Czermański (Katedra Transportu i Handlu Morskiego, Uniwersytet Gdański)
Radosław Kantak, członek zarządu CPK ds. inwestycji kolejowych. Moderatorem będzie Maciej Wośko.

O 11:30 będzie debata: "Polskie porty po COVID-19 w kierunku rekordów przeładunków". Uczestnicy: Adam Kłos (dyrektor handlowy Portu Gdańsk), Maciej Krzesiński (dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Portu Gdynia), Bogdan Ołdakowski (prezes Actia Forum). Moderatorem będzie Mateusz Kowalewski.

Z kolei o godz. 13:00 debata "Port zewnętrzny i Port Centralny jako narzędzie podnoszenia konkurencyjności polskich portów. Przekop Mierzei". Wezmą udział: Łukasz Greinke (prezes zarządu Portu Gdańsk), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia), Arkadiusz Zgliński (dyrektor Portu w Elblągu). Moderator: Artur Kiełbasiński.

Warto podkreślić, że w trakcie I Forum Morskiego Radia Gdańsk wręczone zostaną statuetki. Nagrodę "Statek Roku" przyznają redakcje, mieszczące się na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, które systematycznie zajmują się tematyką morską. Natomiast nagrodę organizatora "Żagiel Radia Gdańsk" otrzyma osoba, organizacja lub podmiot, związany z gospodarką morską. Galę uświetni koncert Natalii Capelik-Muiangi.

 

PARTNERZY

Partnerzy I Forum Morskiego Radia Gdańsk to: partner generalny – PKN Orlen; partnerzy główni – Port Gdynia, PGE Baltica, Port Gdańsk, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna; partner – Centralny Port Komunikacyjny, Urząd Morski w Gdyni; partnerzy merytoryczni – Uniwersytet Morski, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Gdański; patroni medialni – TVP3 Gdańsk, "Tygodnik Solidarność", "Magazyn Solidarność". Patronatem honorowym I Forum Morskie Radia Gdańsk objął premier Mateusz Morawiecki.
 


 

POLECANE
Mentzen do posłów PO: Wycofuję zaproszenia dla was z ostatniej chwili
Mentzen do posłów PO: Wycofuję zaproszenia dla was

Lider Konfederacji Sławomir Mentzen ogłosił niedawno zmianę formuły cyklu spotkań "Piwo z Mentzenem" – wraz z nim mieli uczestniczyć w dyskusji posłowie z różnych partii politycznych. W niedzielę Mentzen ogłosił, że politycy PO zaczęli "stawiać warunki".

Grafzero: Polskie bestsellery 2025 (pierwsze półrocze) z ostatniej chwili
Grafzero: Polskie bestsellery 2025 (pierwsze półrocze)

Połowa 2025 roku już za nami. Co nowego na polskim rynku książki? Czy pojawiły się jakieś nowe tytuły, czy stare bestsellery trzymają się nadal? Grafzero vlog literacki prezentuje dane sprzedażowe i dzieli się przewidywaniami dotyczącymi przyszłości polskiego rynku książki.

Kula ognia. Katastrofa samolotu pod Londynem z ostatniej chwili
"Kula ognia". Katastrofa samolotu pod Londynem

Na lotnisku w Southend w Wielkiej Brytanii rozbił się mały samolot. Świadkowie relacjonują, że po uderzeniu pojawiła się "kula ognia".

Zachował się prawidłowo. Koalicjant Tuska ucina narrację o sfałszowanych wyborach z ostatniej chwili
"Zachował się prawidłowo". Koalicjant Tuska ucina narrację o "sfałszowanych wyborach"

"Szymon Hołownia uznał uchwałę Sądu Najwyższego i podpisał postanowienie - zachował się prawidłowo" – oświadczył wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski ucinając tym samym narrację o "sfałszowanych wyborach".

Noworodek znaleziony w Oknie Życia w Warszawie Wiadomości
Noworodek znaleziony w Oknie Życia w Warszawie

W sobotni wieczór siostry loretanki z Warszawy znalazły w Oknie Życia noworodka.. Jak przyznały, ze zdarzeniem tym wiązało się wiele emocji.

Rusza sprzedaż nowego paliwa. Orlen wydał komunikat z ostatniej chwili
Rusza sprzedaż nowego paliwa. Orlen wydał komunikat

Samoloty startujące z lotnisk w Warszawie, Krakowie i Katowicach mogą już tankować alternatywnym paliwem lotniczym (SAF) – informuje spółka Orlen.

Polski himalaista utknął na Broad Peaku po zejściu lawiny. Nowe informacje z ostatniej chwili
Polski himalaista utknął na Broad Peaku po zejściu lawiny. Nowe informacje

Doświadczony himalaista Waldemar Kowalewski, który został poszkodowany w piątek w wyniku zejścia lawiny z Broad Peak (8051 m) w Karakorum, jest sprowadzany na dół przez Szerpów. Informację potwierdził PAP Bogusław Magrel, prezes Polskiego Klubu Alpejskiego, który rano był w kontakcie z wspinaczem.

Ostaszewska o nielegalnych imigrantach: Wielu z nich to lekarze i ekonomiści z ostatniej chwili
Ostaszewska o nielegalnych imigrantach: "Wielu z nich to lekarze i ekonomiści"

– Najprostsi ludzie boją się takiej podróży, bo wiedzą, że sobie w niej nie poradzą. Wiele z tych osób to są pielęgniarki, lekarze, ekonomiści – twierdzi aktorka Maja Ostaszewska

Nowe nazwisko w Tańcu z gwiazdami. Znana aktorka dołącza do obsady Wiadomości
Nowe nazwisko w "Tańcu z gwiazdami". Znana aktorka dołącza do obsady

Jesień w Polsacie zapowiada się naprawdę ekscytująco. Wszystko za sprawą 17. edycji popularnego programu "Taniec z gwiazdami", który już we wrześniu powróci na ekrany. Z każdym kolejnym tygodniem poznajemy kolejne nazwiska uczestników. W niedzielę produkcja ogłosiła udział kolejnej osoby

Napaść na policjanta. Sprawcami funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego Wiadomości
Napaść na policjanta. Sprawcami funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego

Na policjanta, patrolującego w pobliżu Konsulatu Generalnego Ukrainy we Wrocławiu, napadło czterech mężczyzn. Napastnikami okazali się   funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. 

REKLAMA

Już jutro wielki finał I Forum Morskiego Radia Gdańsk. Morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość i odbudowa przemysłu stoczniowego

Głównymi tematami Forum Morskiego, którego finał odbędzie się 10 i 11 czerwca, będą: morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość polskiej gospodarki morskiej i odbudowa przemysłu stoczniowego. Wydarzenia w ramach Forum, na które serdecznie zapraszamy, będzie można oglądać na radiogdansk.pl lub słuchać w Radiu Gdańsk. Transmisja będzie prowadzona też na kanale facebookowym Radia Gdańsk, na koncie youtube oraz DAB+.
 Już jutro wielki finał I Forum Morskiego Radia Gdańsk. Morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość i odbudowa przemysłu stoczniowego
/ Radio Gdańsk

I Forum Morskie Radia Gdańsk to okazja, aby zapoznać się z najnowszymi trendami, mechanizmami i ideami związanymi z gospodarczym wykorzystaniem morza. To także szansa na obejrzenie i wysłuchanie cyklu audycji, debat i spotkań kongresowych. W wielkim finale wydarzenia wezmą udział przedstawiciele świata nauki, eksperci i prezesi najważniejszych spółek.

 

"TO JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH ELEMENTÓW GOSPODARKI"

- Szeroko rozumiana tematyka morska to jeden z najważniejszych elementów gospodarki i życia społecznego na Pomorzu, a także jeden z głównych tematów wielu audycji Radia Gdańsk. Można powiedzieć, że morze to jedna z naszych tematycznych specjalizacji. Jak mówi spot Radia Gdańsk, "nosimy morze w naszych sercach". Postanowiliśmy wykorzystać tę specjalizację i zaprosić do wspólnej debaty na tematy morskie decydentów, przedstawicieli pracodawców i pracowników z branży morskiej, ekspertów i naukowców – stwierdził Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk.

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej. Widać to chociażby poprzez szerokie grono partnerów instytucjonalnych Forum Morskiego Radia Gdańsk. Jako medium publiczne świadomie podejmujemy się roli inicjatora i integratora, skupiającego ważne obszary debaty publicznej – zaznaczył Adam Chmielecki.

 

HARMONOGRAM WIELKIEGO FINAŁU

10 CZERWCA 2021 ROKU

10 czerwca 2021 r. o godz. 10:00 odbędzie się debata "Morska Energetyka Wiatrowa – dźwignia rozwojowa polskiej energetyki i gospodarki", w której udział wezmą: Wojciech Dąbrowski (prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.), Jacek Sadai (wiceprezes zarządu portu Gdynia), Włodzimierz Mucha (wiceprezes zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A), Jarosław Dybowski (dyrektor wykonawczy ds. energetyki PKN Orlen) i Piotr Müller (sekretarz stanu kancelarii prezesa Rady Ministrów). Poprowadzi ją Olga Zielińska.

Kolejny panel, które rozpocznie się o godzinie 11:30, poświęcony będzie polskiej gospodarce morskiej i jej perspektywom na przyszłość. Głos zabiorą: Marek Gróbarczyk (sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury), Kacper Płażyński (poseł na Sejm RP, członek Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej), prof. Marek Grzybowski (Klaster Morski), Krzysztof Dośla (przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność") oraz Dorota Arciszewska-Mielewczyk (prezes Polskich Linii Oceanicznych S.A.). Dyskusję moderować będzie Artur Kiełbasiński.

Na 13:00 przewidziana jest kolejna dyskusja pod nazwą "Zamówienia publiczne, Zielony Ład, offshore szansą na odbudowę przemysłu stoczniowego". Wezmą w niej udział: Jerzy Czuczman (prezes Forum Technologii Morskich), Ireneusz Karaśkiewicz (prezes Forum Okrętowego), prof. dr hab. Tomasz Szubrycht (rektor Akademii Marynarki Wojennej), Mikołaj Trunin (zastępca dyrektora inicjatywy Invest in Pomerania Agencja Rozwoju Przemysłu). Rozmowę poprowadzi Iwona Wysocka.

11 CZERWCA 2021 ROKU

W piątek, 11.06.2021 r. o godz. 10:00 "Gospodarka morska a uwarunkowania komunikacyjne w Polsce. Inwestycje kolejowe i rozbudowa systemu kolejowego w ramach projektu CPK". Prelegenci: Marcin Horała (sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP), Ireneusz Merchel (dyrektor regionalny KP Polskie Linie Kolejowe S.A.), dr hab. Ernest Czermański (Katedra Transportu i Handlu Morskiego, Uniwersytet Gdański)
Radosław Kantak, członek zarządu CPK ds. inwestycji kolejowych. Moderatorem będzie Maciej Wośko.

O 11:30 będzie debata: "Polskie porty po COVID-19 w kierunku rekordów przeładunków". Uczestnicy: Adam Kłos (dyrektor handlowy Portu Gdańsk), Maciej Krzesiński (dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Portu Gdynia), Bogdan Ołdakowski (prezes Actia Forum). Moderatorem będzie Mateusz Kowalewski.

Z kolei o godz. 13:00 debata "Port zewnętrzny i Port Centralny jako narzędzie podnoszenia konkurencyjności polskich portów. Przekop Mierzei". Wezmą udział: Łukasz Greinke (prezes zarządu Portu Gdańsk), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia), Arkadiusz Zgliński (dyrektor Portu w Elblągu). Moderator: Artur Kiełbasiński.

Warto podkreślić, że w trakcie I Forum Morskiego Radia Gdańsk wręczone zostaną statuetki. Nagrodę "Statek Roku" przyznają redakcje, mieszczące się na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, które systematycznie zajmują się tematyką morską. Natomiast nagrodę organizatora "Żagiel Radia Gdańsk" otrzyma osoba, organizacja lub podmiot, związany z gospodarką morską. Galę uświetni koncert Natalii Capelik-Muiangi.

 

PARTNERZY

Partnerzy I Forum Morskiego Radia Gdańsk to: partner generalny – PKN Orlen; partnerzy główni – Port Gdynia, PGE Baltica, Port Gdańsk, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna; partner – Centralny Port Komunikacyjny, Urząd Morski w Gdyni; partnerzy merytoryczni – Uniwersytet Morski, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Gdański; patroni medialni – TVP3 Gdańsk, "Tygodnik Solidarność", "Magazyn Solidarność". Patronatem honorowym I Forum Morskie Radia Gdańsk objął premier Mateusz Morawiecki.
 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe