REKLAMA

"Polska jest krajem solidarności" Polacy pomagają Niemcom w usuwaniu skutków katastrofalnej powodzi

- MSZ informuje: Do Nadrenii-Palatynatu w zachodnich Niemczech wyruszy 7 sierpnia br. grupa ratowników Państwowej Straży Pożarnej przewożąca urządzenia do profesjonalnego osuszania obiektów zalanych przez falę powodziową. Jest to kolejna tego typu akcja pomocy, po zeszłotygodniowym transporcie osuszaczy do Nadrenii Północnej-Westfalii, dla mieszkańców zachodnich rejonów Niemiec, dotkniętych katastrofalnymi skutkami powodzi sprzed trzech tygodni.
/ (sko) PAP/Marek Zakrzewski

– Polska zawsze jest krajem solidarności gotowym nieść pomoc tam, gdzie jest to potrzebne i gdzie mamy takie możliwości, żeby tę pomoc nieść

– powiedział wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk podczas odprawy sprzętu w bazie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Strzałkowie.

– Jest to imponujące, że polskie służby, z jednej strony Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, z drugiej strony strażacy, na których można liczyć również w przypadkach, gdy Ministerstwo Spraw Zagranicznych i pozostałe służby chcą nieść pomoc poza granicami kraju

– podkreślił wiceminister spraw zagranicznych.

Przygotowany sprzęt, udostępniony przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych oraz wojewodów: lubuskiego, zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego, podkarpackiego, a także Urząd Miasta, Urząd Marszałkowski oraz OSP w Opolu zostanie przekazany władzom powiatu Ahrweiler w Nadrenii-Palatynacie – kraju związkowego, który szczególnie ucierpiał podczas ostatniej powodzi. W odprawie sprzętu w bazie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Strzałkowie uczestniczyli wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk i wiceprezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Przemysław Bryksa oraz strażacy z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

rud/ godl/


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura