REKLAMA

Z laptopa dziennikarza GW były kierowane groźby pod adresem posłów?!

Teraz, w mieszkaniu dziennikarza Gazety Wyborczej w Zielonej Górze, policja, bez żadnego nakazu, próbuje zabrać służbowy laptop naszego dziennikarza. Na miejscu są koledzy z redakcji, jadą też adwokaci – przekazywał w sobotę około godz. 11 Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego i szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”.
 Z laptopa dziennikarza GW były kierowane groźby pod adresem posłów?!
/ Pixabay.com

Do sytuacji miało dojść w sobotę o godz. 10. „Skandaliczna sprawa. W tamtej słynnej akcji z laptopem Latkowskiego w redakcji Wprost ABW miało przynajmniej nakaz od prokuratury, nie wchodzili »na legitymację«” – pisał wówczas szef redakcji lokalnych „GW”.

Po godz. 12.30 Chrzan zamieścił kolejny wpis, w którym przekazał, że według policji dziennikarz może mieć związek z groźbami wobec posła PiS z Zielonej Góry.

Z kolei o godz. 12.40 na oficjalnym portalu „Gazety Wyborczej” pojawiły się pierwsze informacje o całej sytuacji. Poinformowano, że chodzi o dziennikarza „GW” Piotra Bakselerowicza. „[Policjanci - przyp. red.] Zażądali wydania służbowego laptopa, na którym są materiały objęte tajemnicą dziennikarską. Polecenie wydała warszawska policja. Właśnie trwa przesłuchanie dziennikarza” – przekazano.

 

Jest reakcja policji i wiceszefa MSWiA

Do całej sytuacji odniosła się Komenda Stołeczna Policji w mediach społecznościowych

Niestety w ostatnich latach zwiększa się liczba gróźb pozbawienia życia polityków. Pierwsze kroki ze strony policji polegają na ustaleniu IP komputera. Nie inaczej było w Tym przypadku (...) IP przynależne jest pod adres poza garnizonem warszawskim, gdzie miejscowo funkcjonariusze wykonują czynności. Stąd pomoc prawna skierowana do miejscowej jednostki (...) Nie ma możliwości odstąpienia od czynności tylko dlatego, że ktoś jest dziennikarzem, skoro spod tego adresu mogły być kierowane poważne groźby.

– czytamy na oficjalnym koncie Komendy Stołecznej Policji. Sprawę skomentował także wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, który stwierdził, że „policja zabezpiecza urządzenie, na podstawie ustalonego IP, z którego kierowane były groźby karalne pod adresem posłów”.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura