„Tygodnik Solidarność” z nagrodą brązowy „BohaterON”!

To wielkie wyróżnienie dla „Tygodnika Solidarność”! Za budowanie popkulturowego przekazu dokumentującego historię Solidarności m.in. poprzez wystawy, komiksy i filmy animowane „Droga ku wolności” i „Pomnik Wolności Słowa” nasza redakcja została wyróżniona na uroczystej gali wręczenia prestiżowych nagród „BohaterONy im. Powstańców Warszawskich” statuetką Brązowego BohaterONa!
 „Tygodnik Solidarność” z nagrodą brązowy „BohaterON”!
/ fot. M. Żegliński

Uroczysta gala odbyła się 25 października w sali koncertowej Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, przy ul. Modzelewskiego w Warszawie. Na jej wstępie przemawiał wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. – Cieszę się, że po przerwie związanej z pandemią możemy znów się spotkać i uczcić bohaterów naszej historii. Bez bohaterskiej postawy Powstańców Warszawskich nie byłoby dziś wolnej i suwerennej Polski. Z radością obserwuje konkurs BohaterONy, to jak ta inicjatywa z roku na rok się rozrasta. Gratuluje laureatom i wierzę, że otrzymane nagrody będą dla was powodem do dumy i motorem do dalszych działań – powiedział Piotr Gliński, który następnie odczytał list od premiera Mateusza Morawieckiego. „To, że Polska jest dziś krajem demokratycznym, jest dziełem ludzi, którzy walczyli o lepszy świat. Powstańcy Warszawscy wśród nich zajmują wyjątkowe miejsce. Ten konkurs dowodzi, że polska historia jest wciąż żywa i inspirująca. Składam serdeczne gratulacje laureatom” – napisał do uczestników Mateusz Morawiecki.

Nagroda BohaterONy to wyróżnienia dla tych, którzy poprzez swoje działania podejmowane od 1 stycznia 2020 r. do 31 lipca 2021 r. w szczególny sposób promowali historię Polski XX wieku. Laureaci zostali wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat; w każdej z nich trzy wyróżnienia – brązowy, srebrny i złoty BohaterON – przyznali członkowie Kapituły Nagrody; a jedno – Złoty BohaterON Publiczności – internauci w głosowaniu. Wyboru laureatów w każdej kategorii dokonała Kapituła złożona z przedstawicieli polskiego rządu, historyków, osób publicznych, środowisk kombatanckich. Wpływ na wyniki mieli także internauci, którzy od 14 września do 14 października mogli głosować na swoich faworytów. W kategorii „dziennikarz” nominowana była redakcja „Tygodnika Solidarność”, która została uhonorowana statuetką brązowego BohaterONa!

 

 

Jak organizatorzy argumentowali nominację dla naszej redakcji? „Nominacja za budowanie popkulturowego przekazu dokumentującego historię Solidarności. Realizowane projekty – wystawa, komiks oraz film animowany przedstawiający ,,Drogę ku wolności” – zostały przygotowane w lekkiej formie, która może zainteresować osoby w każdym wieku, ale przede wszystkim młodzież, urodzoną już w wolnej Polsce. „Tygodnik Solidarność” uznawany jest za żywy pomnik wolności słowa, który stoi na straży interesu polskich pracowników oraz pielęgnuję pamięć o polskiej historii, szczególnie w kontekście walki o wolności i niepodległość” czytamy w uzasadnieniu.

W 2020 r. z okazji 40-lecia NSZZ „Solidarność”, przygotowano komiks, na bazie którego powstała wystawa oraz film animowany przedstawiający „Drogę ku wolności”, którą podążył polski naród w XX wieku. W tej lekkiej i nieoczywistej dla opowiadania historii formie opowiedziano dążenia Polaków do zrzucenia z siebie komunistycznego jarzma. Począwszy od zbrojnej walki żołnierzy wojska polskiego, którzy nie złożyli broni po zakończeniu II wojny światowej, przez wszystkie robotnicze zrywy niepodległościowe i strajki, które były krwawo tłumione przez sowietów, aż po moment powstania najważniejszego związku zawodowego w dziejach świata” czytamy dalej.

W 2021 r. zaś powstały: komiks, wystawa oraz film dotyczący historii wolności słowa z okazji 40. rocznicy powstania „Tygodnika Solidarność”. Wystawy zostały umieszczone na dworcach PKP w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie. Pozwoliło to dotrzeć do szerokiego grona odbiorców – dzięki tłumaczeniu na język angielski także zza granicy. Nie tylko dla Polaków, ale i dla obywateli całego świata – „Tygodnik Solidarność” na pierwszym miejscu stawia edukację o jednym z najważniejszych fundamentów niepodległości po 1989 roku” dodali organizatorzy.

 

 


 

POLECANE
Prezydent Brazylii spotka się z Władimirem Putinem. W tle inicjatywa pokojowa Wiadomości
Prezydent Brazylii spotka się z Władimirem Putinem. W tle "inicjatywa pokojowa"

Według medialnych doniesień prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva ma udać się w podróż do Moskwy. Przywódca zamierza spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Miałby on przedstawić "inicjatywę pokojową" ws. zakończenia wojny na Ukrainie.

Ważny komunikat dla mieszkańców Wrocławia z ostatniej chwili
Ważny komunikat dla mieszkańców Wrocławia

Dobra wiadomość dla kierowców i mieszkańców Wrocławia – miasto nie będzie musiało wprowadzać strefy czystego transportu w 2025 roku. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował, że poziom dwutlenku azotu w powietrzu nie przekroczył dopuszczalnej normy. Ale czy to koniec tematu? Niekoniecznie.

Sławomir Nitras o opiłowywaniu katolików: To nie jest prawda Wiadomości
Sławomir Nitras o "opiłowywaniu katolików": "To nie jest prawda"

Sławomir Nitras w trakcie rozmowy na antenie Radia Zet został zapytany o kwestię "opiłowywania katolików". - To nie jest prawda - stwierdził w odpowiedzi minister sportu. Przypomnijmy, że chodzi o wypowiedź Nitrasa z 2021 roku z Campusu Polska Przyszłości na temat przyszłości katolików w Polsce.

Polskie wojsko czekają wielkie zmiany? Generałowie chcą nowego systemu dowodzenia z ostatniej chwili
Polskie wojsko czekają wielkie zmiany? Generałowie chcą nowego systemu dowodzenia

– Musimy odejść od obecnego systemu dowodzenia w Wojsku Polskim; potrzebujemy dowództwa, które utrzyma siły zbrojne w gotowości – powiedział we wtorek szef Sztabu Generalnego WP gen. Wiesław Kukuła. – Pytanie nie brzmi, czy zmieniać system, tylko kiedy. Moim zdaniem najwyższa pora – wtórował mu szef BBN gen. Dariusz Łukowski.

Zakaz mediów społecznościowych dla nastolatków? Padła propozycja Wiadomości
Zakaz mediów społecznościowych dla nastolatków? Padła propozycja

Nowa Zelandia planuje wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla osób poniżej 16. roku życia. Firmy będą musiały weryfikować wiek użytkowników.

Tusk atakuje Andrzeja Dudę po zawetowaniu ustawy ws. składki zdrowotnej. Prezydent odpowiada z ostatniej chwili
Tusk atakuje Andrzeja Dudę po zawetowaniu ustawy ws. składki zdrowotnej. Prezydent odpowiada

"Denerwują się, bo nie umieją dodać swoim inaczej niż kosztem większości ludzi. A wciąż nie mogą. Nie pozwólcie!" – pisze na platformie X prezydent Andrzej Duda, odpowiadając na wpis premiera Donalda Tuska ws. obniżenia składki zdrowotnej.

Paweł Kukiz uderza w Szymona Hołownię ws. pisma do Karola Nawrockiego Wiadomości
Paweł Kukiz uderza w Szymona Hołownię ws. pisma do Karola Nawrockiego

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia skierował do kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego pismo z zaproszeniem na posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości. Na tę inicjatywę Nawrocki odpowiedział podczas rozmowy na kanale Rymanowski Live. Tę sprawę skomentował także poseł Paweł Kukiz.

Najnowszy sondaż. PiS i KO niemal ex aequo z ostatniej chwili
Najnowszy sondaż. PiS i KO niemal ex aequo

Z najnowszego sondażu preferencji partyjnych pracowni Pollster dla "Super Expressu" wynika, że poparcie dla dwóch największych ugrupowań jest praktycznie takie samo. Koalicja Obywatelska uzyskała 31,28 proc. poparcia, a Prawo i Sprawiedliwość – 31,05 proc. 

Wrocław: Zderzenie autobusu z tramwajem. Kilkanaście osób poszkodowanych Wiadomości
Wrocław: Zderzenie autobusu z tramwajem. Kilkanaście osób poszkodowanych

We wtorek na skrzyżowaniu ulic ulic Kochanowskiego i Różyckiego we Wrocławiu doszło do zderzenia autobusu MPK z tramwajem. Jak podaje PolsatNews.pl, w zdarzeniu ucierpiało 13 osób.

Niemcy zainwestowały miliardy w OZE, a produkcja energii mocno spadła tylko u nas
Niemcy zainwestowały miliardy w OZE, a produkcja energii mocno spadła

Produkcja energii elektrycznej w Niemczech mimo wielomiliardowych nakładów na rozwój energetyki odnawialnej w pierwszym kwartale 2025 roku zmalała. Odnawialne źródła energii wytworzyły zaledwie 47% zużycia energii elektrycznej brutto (ok. 63,5 mld kWh), co stanowi spadek o 16% w porównaniu z rokiem poprzednim (I kwartał 2024 r.: 75,5 mld kWh).

REKLAMA

„Tygodnik Solidarność” z nagrodą brązowy „BohaterON”!

To wielkie wyróżnienie dla „Tygodnika Solidarność”! Za budowanie popkulturowego przekazu dokumentującego historię Solidarności m.in. poprzez wystawy, komiksy i filmy animowane „Droga ku wolności” i „Pomnik Wolności Słowa” nasza redakcja została wyróżniona na uroczystej gali wręczenia prestiżowych nagród „BohaterONy im. Powstańców Warszawskich” statuetką Brązowego BohaterONa!
 „Tygodnik Solidarność” z nagrodą brązowy „BohaterON”!
/ fot. M. Żegliński

Uroczysta gala odbyła się 25 października w sali koncertowej Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, przy ul. Modzelewskiego w Warszawie. Na jej wstępie przemawiał wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. – Cieszę się, że po przerwie związanej z pandemią możemy znów się spotkać i uczcić bohaterów naszej historii. Bez bohaterskiej postawy Powstańców Warszawskich nie byłoby dziś wolnej i suwerennej Polski. Z radością obserwuje konkurs BohaterONy, to jak ta inicjatywa z roku na rok się rozrasta. Gratuluje laureatom i wierzę, że otrzymane nagrody będą dla was powodem do dumy i motorem do dalszych działań – powiedział Piotr Gliński, który następnie odczytał list od premiera Mateusza Morawieckiego. „To, że Polska jest dziś krajem demokratycznym, jest dziełem ludzi, którzy walczyli o lepszy świat. Powstańcy Warszawscy wśród nich zajmują wyjątkowe miejsce. Ten konkurs dowodzi, że polska historia jest wciąż żywa i inspirująca. Składam serdeczne gratulacje laureatom” – napisał do uczestników Mateusz Morawiecki.

Nagroda BohaterONy to wyróżnienia dla tych, którzy poprzez swoje działania podejmowane od 1 stycznia 2020 r. do 31 lipca 2021 r. w szczególny sposób promowali historię Polski XX wieku. Laureaci zostali wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat; w każdej z nich trzy wyróżnienia – brązowy, srebrny i złoty BohaterON – przyznali członkowie Kapituły Nagrody; a jedno – Złoty BohaterON Publiczności – internauci w głosowaniu. Wyboru laureatów w każdej kategorii dokonała Kapituła złożona z przedstawicieli polskiego rządu, historyków, osób publicznych, środowisk kombatanckich. Wpływ na wyniki mieli także internauci, którzy od 14 września do 14 października mogli głosować na swoich faworytów. W kategorii „dziennikarz” nominowana była redakcja „Tygodnika Solidarność”, która została uhonorowana statuetką brązowego BohaterONa!

 

 

Jak organizatorzy argumentowali nominację dla naszej redakcji? „Nominacja za budowanie popkulturowego przekazu dokumentującego historię Solidarności. Realizowane projekty – wystawa, komiks oraz film animowany przedstawiający ,,Drogę ku wolności” – zostały przygotowane w lekkiej formie, która może zainteresować osoby w każdym wieku, ale przede wszystkim młodzież, urodzoną już w wolnej Polsce. „Tygodnik Solidarność” uznawany jest za żywy pomnik wolności słowa, który stoi na straży interesu polskich pracowników oraz pielęgnuję pamięć o polskiej historii, szczególnie w kontekście walki o wolności i niepodległość” czytamy w uzasadnieniu.

W 2020 r. z okazji 40-lecia NSZZ „Solidarność”, przygotowano komiks, na bazie którego powstała wystawa oraz film animowany przedstawiający „Drogę ku wolności”, którą podążył polski naród w XX wieku. W tej lekkiej i nieoczywistej dla opowiadania historii formie opowiedziano dążenia Polaków do zrzucenia z siebie komunistycznego jarzma. Począwszy od zbrojnej walki żołnierzy wojska polskiego, którzy nie złożyli broni po zakończeniu II wojny światowej, przez wszystkie robotnicze zrywy niepodległościowe i strajki, które były krwawo tłumione przez sowietów, aż po moment powstania najważniejszego związku zawodowego w dziejach świata” czytamy dalej.

W 2021 r. zaś powstały: komiks, wystawa oraz film dotyczący historii wolności słowa z okazji 40. rocznicy powstania „Tygodnika Solidarność”. Wystawy zostały umieszczone na dworcach PKP w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie. Pozwoliło to dotrzeć do szerokiego grona odbiorców – dzięki tłumaczeniu na język angielski także zza granicy. Nie tylko dla Polaków, ale i dla obywateli całego świata – „Tygodnik Solidarność” na pierwszym miejscu stawia edukację o jednym z najważniejszych fundamentów niepodległości po 1989 roku” dodali organizatorzy.

 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe