Nieprawdopodobne. Tusk w Onecie: „Kaczyński jest zdrajcą”

– Wybory mogą być nie tylko nieuczciwe, ale także sfałszowane. Trzeba mieć własny, legalny system kontroli wyborów
– mówił również Donald Tusk.
Donald Tusk odnosi się oczywiście do spotkania w Warszawie liderów europejskich partii prawicowych, którzy są oskarżani o „prorosyjskość”. Nie są to oskarżenia pozbawione podstaw, z tym że w Europie całe klasy polityczne są prorosyjskie, na czele z patronem politycznym Donalda Tuska Angelą Merkel, za której kadencji zbudowano „kroplówkę gospodarczą” dla putinowskiej Rosji w postaci Nord Stream 2, którego Kreml już używa do szantażu energetycznego Europy.
To również rząd Donalda Tuska jest oskarżany o grę dyplomatyczną z Kremlem, w wyniku której rozdzielono wizyty Donalda Tuska i ówczesnego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, co stało się pretekstem do obniżenia rangi dyplomatycznej wizyty tego ostatniego i w efekcie mogło doprowadzić do katastrofy smoleńskiej.
To rząd Donalda Tuska praktycznie oddał śledztwo w sprawie katastrofy Rosjanom, zrezygnował z pomocy sojuszników, co spowodowało brak dostępu do wielu dowodów i to, że do dziś nie wiemy, co stało się w Smoleńsku.
To Donald Tusk był nazywany przez rosyjskie reżimowe media „naszym człowiekiem w Warszawie”.
To Donald Tusk wspierał antypolskie inicjatywy Parlamentu Europejskiego.
To Donald Tusk, choć obiecywał, że „nie wybiera się do Brukseli”, niedługo później siedział już w fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej, a potem szefa Europejskiej Partii Ludowej.
Od chwili ujawnienia przez francuski „Libération” wielkiej afery na szczytach brukselskich władz – między innymi pośród urzędników Komisji Europejskiej, Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, TSUE oraz w łonie Europejskiej Partii Ludowej – Donald Tusk, choć jest szefem EPL – milczy.
Z kolei Onet, portal koncernu Ringier Axel Springer, publikował list ambasadora Rosji ws. cen gazu w Europie: „Nie należy winić Rosji za ceny gazu w Europie” – pisał ambasador Rosji na Onecie, czy teksty w powszechnym odczuciu „ocieplające” wizerunek Wehrmachtu, jak „Na froncie, w obozie, pod okupacją… Najsmutniejsze święta Bożego Narodzenia”, czy ilustrował materiał o kolaboracji z Niemcami zdjęciem kobiet prowadzonych przez niemieckich zbrodniarzy na egzekucję w Palmirach.