Zaskakujące słowa Korwin-Mikkego na antenie TVP info. Zapytano o Ukrainę [WIDEO]

Ukraina w ogóle nie czuje się zagrożona. Gdyby czuła się zagrożona, to błagałaby o pomoc, a nie blokowałaby polskiego transportu kolejowego – stwierdził na antenie TVP Info poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.
 Zaskakujące słowa Korwin-Mikkego na antenie TVP info. Zapytano o Ukrainę [WIDEO]
/ fot. TVP Info

Sekretarz stanu Antony Blinken powiedział, że USA będą bronić swoich sojuszników. Sojusznikiem Stanów Zjednoczonych jest Polska, a nie Ukraina i to jest powiedzenie, że Ukrainy nie będą bronić – mówił na antenie TVP Info poseł Konfederacji.

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego „Polska nie jest ani przez moment zagrożona”. – A gdyby była zagrożona, to tych 30 żołnierzy więcej czy mniej nie robiłoby żadnej różnicy – podkreślił polityk, nawiązując do wysłania dodatkowych sił amerykańskich do Europy, w tym Polski.

„Ukraina w ogóle nie czuje się zagrożona”

Ukraina w ogóle nie czuje się zagrożona. Gdyby czuła się zagrożona, to błagałaby o pomoc, a nie blokowałaby polskiego transportu kolejowego. Gdyby Ukraina czuła się zagrożona, to rodzina jego ekscelencji Włodzimierza Zelenskoho [chodzi o prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - red.] nie wróciłaby właśnie teraz z Seszeli do Kijowa – dodał.

Korwin-Mikke stwierdził także, że w 2014 Krym sam odłączył się od Ukrainy, a Wielka Brytania, dając dziś gwarancje bezpieczeństwa Ukrainie, pcha ją do wojny z Rosją.

Chcę powiedzieć rzecz bardzo ważną. W tej chwili już większość historiografów zwraca uwagę, że w 1939 roku Anglia, dając gwarancje Polsce, skierowała agresję Hitlera na Polskę. W tej chwili Anglia robi ten sam manewr, kierując agresję Rosji na Ukrainę. Ta propozycja paktu trojga to jest przekonanie Ukrainy, żeby jednak się ostro stawiała, żeby doszło do wojny rosyjsko-ukraińskiej. Ostrzegam, że to jest taki sam manewr jak w 1939 roku – uważa polityk Konfederacji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe