„Na tej palecie jest 18 mln euro (...) To są idioci”. Tusk publikuje nowe nagranie [WIDEO]

Szef Platformy Obywatelskiej opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym w ostrych słowach wypowiedział się na temat polskiego rządu. Poszło o relację z Unią Europejską i ciągły brak decyzji ws. wypłacenia Polsce środków z Funduszu Odbudowy.
 „Na tej palecie jest 18 mln euro (...) To są idioci”. Tusk publikuje nowe nagranie [WIDEO]
/ fot. Twitter

Donald Tusk zaprezentował wirtualną paletę z 18 mln euro i stadionem wypełnionym takimi paletami.

Takie pieniądze czekają na Polskę i czekają na Polaków. Od pół roku te pieniądze powinny płynąć. (…) Jedyny powód, dla którego po te pieniądze nie możecie sięgnąć jest rząd PiS – stwierdził były premier.

To jest ich kompletnie niezrozumiały upór. Oni ostatnio wprost powiedzieli, że Polska powinna być może zrezygnować z tych pieniędzy. (…) Ich być może na to stać, ale polskich rodzin i firm nie stać na takie idiotyzmy – dodał.

„To nie są patrioci. To są idioci” – pisze w komentarzu do załączonego filmu Tusk.

Burza na Twitterze

Do całej sprawy niemal natychmiastowo odnieśli się politycy Solidarnej Polski. Europoseł Patryk Jaki stwierdził, że Platforma Obywatelska „głosowała za zatrzymaniem tych środków i namawiają rezolucjami Niemców i UE, aby męczyli Polaków tak długo, aż proniemiecka opcja wróci do władzy”. „Dolicz do tego składkę i koszty polityki klimatycznej i musi Pan przewodniczący dołożyć ze swoich” – dodał.

Chwilę później komentarz w sprawie zamieścił także wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który uważa, że koszt polityki klimatycznej UE do 2030 roku to „29305 takich palet, czyli 9 stadionów”. „Fundusz Odbudowy to nie darowizna. To kredyt. A te palety co Pan Tusk pokazuje, jego koledzy z UE Polsce blokują by mógł robić kampanię polityczną” – napisał Kaleta.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe