CBS nieoficjalnie: Niektóre rosyjskie jednostki przemieściły się na pozycję do ataku

Jak informuje CBS News, niektóre rosyjskie jednostki opuściły swoje miejsca zbiórek i zaczęły przemieszczać się na pozycje do ataku.
Armia rosyjska CBS nieoficjalnie: Niektóre rosyjskie jednostki przemieściły się na pozycję do ataku
Armia rosyjska / Wikipedia/Mil.ru

Jak twierdzi amerykański urzędnik, na którego powołuje sie stacja CBS, Rosja przesunęła część artylerii dalekiego zasięgu i wyrzutni rakietowych na pozycje wyjściowe. 

CBS News dowiedziało się, że niektóre rosyjskie jednostki opuściły swoje miejsca zbiórek i zaczęły przemieszczać się na pozycje do ataku. Niektóre wyrzutnie artylerii dalekiego zasięgu i wyrzutnie rakiet zostały również przeniesione na stanowiska strzeleckie

– dowiadujemy się z Twittera CBS News.

Niektóre rosyjskie jednostki opuściły swoje place zgrupowań i zaczynają przemieszczać się na „pozycje do ataku” – mówi urzędnik. – Ruch ten oznacza zmianę w stosunku do niedzieli, kiedy to część jednostek opuściła miejsca zbiórki, ale nie zajęła jeszcze pozycji, które można by uznać za pozycje do ataku – dodał.

Według źródła CBS Stany Zjednoczone spodziewają się, że Rosja zaatakuje Ukrainę do końca tygodnia, choć „nie jest jeszcze pewne, jaką formę przybierze ten atak”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe