„Można lepiej koordynować…” Boris Johnson wbił szpilę Ursuli von der Leyen

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson rozmawiał we wtorek telefonicznie z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Szef brytyjskiego rządu zwrócił uwagę, że „można robić więcej”, gdy chodzi o koordynację działań w związku z kryzysową sytuacją wokół Ukrainy.
 „Można lepiej koordynować…” Boris Johnson wbił szpilę Ursuli von der Leyen
/ PAP/EPA/JOHANNA GERON / POOL | UK Government

"Oboje (politycy) omówili poważną sytuację na granicy z Ukrainą i zgodzili się, że świat musi zachować czujność w nadchodzących godzinach i dniach. Premier podziękował przewodniczącej von der Leyen za dotychczasową ścisłą współpracę w zakresie sankcji i powiedział, że Wielka Brytania i UE powinny kontynuować współpracę z sojusznikami w celu przygotowania pakietu środków gospodarczych, które ukarzą Rosję w przypadku naruszenia suwerenności Ukrainy" - poinformowało w rozesłanym do mediów komunikacie przedstawicielstwo Wielkiej Brytanii przy UE w Brukseli.

Szef brytyjskiego rządu wyraził zadowolenie z jednomyślności sojuszników, zastrzegając jednocześnie, że "można robić więcej, aby w odpowiednim tempie wzmocnić skoordynowane działania".

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO] Wiadomość
Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]

„Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL – przyp. red.] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw” – napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos Wiadomość
Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos

– W tej chwili nic na to nie wskazuje – powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, pytany, czy będą wcześniejsze wybory. Poinformował, że w PiS trwają prace nad nowymi założeniami programowymi, w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe