Rośnie napięcie na Ukrainie: Atak hakerski na ukraińskie instytucje i ostrzał artyleryjski w Donbasie

Trwa atak DDoS na strony internetowe ukraińskiego ministerstwa obrony oraz sił zbrojnych – podało Centrum Komunikacji Strategicznych i Bezpieczeństwa Informacyjnego. Atakowane są też państwowe banki Prywatbank i Oszczadbank – dodano. Tymczasem we wtorek wieczorem pojawiły się informacje o ostrzale artyleryjskim w wielu miejscach na linii frontu w Donbasie.
 Rośnie napięcie na Ukrainie: Atak hakerski na ukraińskie instytucje i ostrzał artyleryjski w Donbasie
/ PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

Atak hakerski na ukraińskie instytucje

„W ostatnich godzinach trwa zmasowany atak DDoS na Prywatbank” – czytamy w komunikacie. Użytkownicy informują o problemach z płatnościami i działaniem aplikacji.

Bank zapewnia, że nie ma żadnego zagrożenia dla pieniędzy klientów, a atak dotyczy jedynie aplikacji Prywat24. Nie działa też bankowość internetowa Oszczadbanku.

Zaatakowano ponadto strony ministerstwa obrony oraz sił zbrojnych.

„Niewykluczone, że agresor uciekł się do taktyki drobnych paskudztw, bo ogólnie rzecz biorąc, jego agresywne plany nie działają” – napisano.

Ministerstwo obrony napisało na Facebooku, że jego strona internetowa „najpewniej padła ofiarą ataków DDoS, podczas których rejestrowana jest nadmierna liczba zgłoszeń na sekundę”. „Trwają prace nad przywróceniem działania strony” – dodano.

14 stycznia doszło do zmasowanego ataku hakerskiego na ukraińskie strony rządowe.


Prowokacje i ostrzał artyleryjski w Donbasie

Tymczasem portal TVP Info, powołując się na przekaz z rosyjskich mediów, informuje, że we wtorek wieczorem nastąpił ostrzał artyleryjski w wielu miejscach na linii frontu w Donbasie. Atak jest kierowany ze strony separatystów, co potwierdzają bojownicy z Ługańska. Ma być to odwet za rzekome zastrzelenie jednego z bojowników przez siły ukraińskie. Wspierani przez Rosję separatyści twierdzili, że Ministerstwo Obrony Ukrainy mogło zorganizować próbę ataku.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe