W Kanadzie aresztowano pastora wspierającego „konwój wolności”. Kanadyjczycy protestują w jego obronie

Pastor Artur Pawłowski został zatrzymany w zeszłym tygodniu podczas pokojowego protestu w prowincji Alberta. Teraz Kanadyjczycy protestują przed więzieniem w Calgary w jego obronie.
Aresztowanie pastora Pawłowskiego w Kanadzie W Kanadzie aresztowano pastora wspierającego „konwój wolności”. Kanadyjczycy protestują w jego obronie
Aresztowanie pastora Pawłowskiego w Kanadzie / Facebook/Artur Pawłowski

Pastor miał przemawiać podczas protestu niedaleko miejscowości Coutts, w pobliżu granicy z USA. Kaznodzieja został zatrzymany pod pretekstem „blokowania” ruchu ciężarówek, ale postawiono mu zarzuty podżegania do blokady kierowców ciężarówek.

Zdaniem syna pastora, Nathaniela, działania wobec jego ojca to „rządowa zemsta”.

– To nie ma nic wspólnego z prawem. Każdy prawnik, sędzia może zobaczyć, że te zarzuty są fałszywe, dlatego starają się go trzymać w areszcie, odmawiając kaucji. Właśnie tak chcą go skrzywdzić. Zawstydził ich w skali globalnej. Ujawnił ich zepsucie. Ludzie się budzą. To jest potężny głos. Boją się tego głosu, więc chcą teraz, żeby siedział w więzieniu za karę

– mówi syn pastora.

Pastor Artur Pawłowski ma być pierwszą osobą, jaką aresztowano na podstawie przepisów o sytuacjach nadzwyczajnych. Pod więzieniem w Calgary, gdzie został zatrzymany, trwają protesty Kanadyjczyków domagających się jego uwolnienia. Trwa też zbiórka na pomoc prawną dla kaznodziei.

Czytaj więcej: Kanada. W obronie przed Konwojem Wolności Trudeau chce wprowadzić stan wyjątkowy

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe