Niemiecki minister finansów: „Jesteśmy otwarci na odcięcie Rosji od SWIFT”

W piątek minister finansów Niemiec Christian Lindner poinformował media, że mimo oficjalnego sprzeciwu Niemcy są otwarte na odcięcie Rosji od globalnego systemu płatności SWIFT. Podkreślił jednak, że najpierw muszą obliczyć konsekwencje takiego ruchu dla gospodarki niemieckiej.
 Niemiecki minister finansów: „Jesteśmy otwarci na odcięcie Rosji od SWIFT”
/ PAP/EPA/IAN LANGSDON

Jesteśmy otwarci, ale musimy wiedzieć, co robimy – powiedział Lindner po spotkaniu Europejskiej Rady do Spraw Gospodarczych i Finansowych w Paryżu. Na spotkaniu omawiano wprowadzenie kolejnych sankcji na Moskwę po agresji na Ukrainę.

 

 

Przypomnijmy: rząd Niemiec jako jeden z nielicznych w Europie wyraził sprzeciw wobec wykluczenia Rosji z systemu płatności SWIFT w ramach sankcji za inwazję na Ukrainę. „Zawieszenie SWIFT byłoby technicznie trudne do przygotowania i miałoby również ogromny wpływ na transakcje płatnicze w Niemczech, dla niemieckich firm prowadzących interesy z Rosją” – powiedział w piątek rzecznik rządu Steffen Hebestreit.

Czytaj więcej: Niemcy tłumaczą się po zablokowaniu wykluczenia Rosji ze SWIFT. „Miałoby to wpływ na niemieckie firmy prowadzące interesy z Rosją


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe