„W imieniu opozycji przepraszam Jarosława i Lecha Kaczyńskich za drwiny. To oni mieli rację”

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Ukraińcy stawiają zaciekły opór. Fala uchodźców z Ukrainy jest przyjmowana w Polsce. Z Polski na Ukrainę zmierzają również transporty broni i amunicji. Przypominane są słowa Lecha Kaczyńskiego z Tbilisi.
Jarosław Kaczyński, Maria Kaczyńska, Lech Kaczyński „W imieniu opozycji przepraszam Jarosława i Lecha Kaczyńskich za drwiny. To oni mieli rację”
Jarosław Kaczyński, Maria Kaczyńska, Lech Kaczyński / Wikipedia GDFL 1.2

– Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!

– mówił Lech Kaczyński podczas rosyjskiej inwazji na Gruzję w 2008 roku do 200 tysięcy Gruzinów zebranych w Tbilisi.

W imieniu opozycji przepraszam Jarosława i Lecha Kaczyńskich za drwiny z ich słów wobec Rosji i krytyki miękkiej polityki wobec Rosji. Latami byłam jednym ze zdeterminowanych krytyków braci Kaczyńskich, dzisiaj widzę – to oni mieli rację. Całe życie człowiek uczy się

– pisze teraz była działaczka zachodniopomorskiej Platformy Aleksandra Wasilewska, która rozstała się z partią po konflikcie wokół kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta, którą ostro skrytykowała.

 

Prorosyjska „racja stanu” za rządów Platformy

Tweet jest komentarzem do fragmentu nagrania z TVP z okresu rządów Donalda Tuska. Na nagraniu Piotr Kraśko przedstawia informację o liście, jaki skierował do europejskich polityków Jarosław Kaczyński. Liście, w którym ostrzega przed bezczynnością Zachodu ws. imperialnej polityki Putina. Sławomir Nowak z ówczesnej kancelarii prezydenta Komorowskiego miał wzywać Kaczyńskiego do wycofania się ze słów, które w jego opinii miały być „sprzeczne z polską racją stanu”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe