Negocjacje między Ukrainą a Rosją dobiegły końca. Kolejna runda rozmów na granicy polsko-białoruskiej?

Podczas pierwszej rundy negocjacji ukraińsko-rosyjskich, przeprowadzonej w poniedziałek, strony określiły priorytetowe tematy i wyznaczyły pewne decyzje – przekazał przedstawiciel prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.
Negocjacje rosyjsko-ukraińskie Negocjacje między Ukrainą a Rosją dobiegły końca. Kolejna runda rozmów na granicy polsko-białoruskiej?
Negocjacje rosyjsko-ukraińskie / PAP/EPA/SERGEI KHOLODILIN / BelTA / HANDOUT

– Strony wyjeżdżają do swoich stolic na konsultacje po to, by te decyzje zyskały jakieś możliwości wdrożenia – podkreślił doradca prezydenta Ukrainy.

Jak dodał Podolak, „głównym celem pierwszej rundy rozmów ukraińsko-rosyjskich było omówienie kwestii przerwania ognia i działań bojowych na terytorium Ukrainy”.

Kolejna runda na granicy polsko-białoruskiej?

Z kolei przewodniczący rosyjskiej delegacji Władimir Miedinski przekazał, że kolejna runda odbędzie się w ciągu kilku najbliższych dni. W rozmowie z dziennikarzami Miedinski powiedział, że negocjacje mogą odbyć się na granicy polsko-białoruskiej.

Nie podał szczegółów, ograniczając się do stwierdzenia, że strony przeanalizowały cały porządek obrad i znalazły pewne punkty, »w których można przewidzieć wspólne stanowiska«” – pisze serwis rbc.ru.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe