Putin: Sankcje wobec Rosji są jak wypowiedzenie nam wojny

Trwa 10. dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. Niemal wszystkie kraje Zachodu odpowiedziały sankcjami na ogromną skalę na kraj rządzony przez Władimira Putina. Ten cytowany przez RIA Novosti twierdzi, że jest to niczym „wypowiedzenie Rosji wojny”.
 Putin: Sankcje wobec Rosji są jak wypowiedzenie nam wojny
/ fot. PAP/EPA/ANDREY GORSHKOV / KREMLIN POOL/SPUTNIK

Władimir Putin spotkał się dziś z kobietami pracującymi w załogach rosyjskich linii lotniczych. Podczas spotkania zostały zapytany o inwazję na Ukrainę oraz możliwość wprowadzenia stanu wojennego.

Nie planujemy wprowadzenia żadnych specjalnych przepisów na terytorium Federacji Rosyjskiej, nie ma takiej potrzeby – przekazał rosyjski prezydent.

Według Władimira Putina „w ataku na Ukrainę nie bierze udziału żaden rosyjski poborowy”. – W tej operacji biorą udział tylko zawodowi wojskowi. Nie ma poboru do wojska i nie planujemy go. I nie zamierzamy tego robić. Powtarzam: w tej operacji biorą udział tylko mężczyźni, którzy dobrowolnie dokonali w swoim życiu bardzo odpowiedzialnego wyboru, aby bronić swojej ojczyzny – stwierdził.

Sankcje jak wypowiedzenie wojny

Prezydent Rosji zabrał również głos w sprawie sankcji wprowadzonych przez Zachód.

– Wiele z tego, co się teraz dzieje, co teraz widzimy, z czym stykamy się, to bez dwóch zdań, sposoby na prowadzenie walki z Rosją. Tak przy okazji, te sankcje, które są nakładane, są równoznaczne z wypowiedzeniem nam wojny – powiedział.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe