Zacharowa: „Armia rosyjska nie bombarduje miast, a filmy pokazujące zniszczenia są sfałszowane” [WIDEO]

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała na briefingu prasowym, że armia rosyjska „nie bombarduje miast”, a doniesienia o zbombardowaniu teatru w Mariupolu, gdzie mieli zginąć cywile, w tym dzieci, są „kłamstwem”.
Maria Zacharowa Zacharowa: „Armia rosyjska nie bombarduje miast, a filmy pokazujące zniszczenia są sfałszowane” [WIDEO]
Maria Zacharowa / Screen YouTube Ruptly

Zacharowa powiedziała, że siły moskiewskie „celują jedynie w strategiczne miejsca wojskowe i nie prowadzą wojny z ludnością cywilną Ukrainy”.

Mówiła również, że „wiele materiałów wideo – przedstawiających szkody wyrządzone przez ukraińskie siły okupacyjne ukraińskim miastom – zostało sfałszowanych”.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba poinformował, że rosyjskie wojska zbombardowały teatr w Mariupolu, gdzie ukrywały się m.in. kobiety z dziećmi.

Kolejna potworna zbrodnia wojenna w Mariupolu. Zmasowany rosyjski atak na Teatr Dramatyczny, w którym ukrywały się setki niewinnych cywilów. Budynek jest teraz całkowicie zrujnowany. Rosjanie nie mogli nie wiedzieć, że to schron cywilny. Uratuj Mariupol! Powstrzymaj rosyjskich zbrodniarzy wojennych!

– pisał minister w mediach społecznościowych.

Jak informuje białoruska NEXTA, w budynku mogło znajdować się 1000 osób:

Według lokalnych mediów w budynku mogło znajdować się nawet 1000 osób. Wszystkie znajdują się teraz pod gruzami budynku. Dokładna liczba ofiar nie jest jeszcze znana.

Jak poinformowały media zachodnie, powołując się na zdjęcia satelitarne udostępnione przez firmę Maxar Technologies, przed teatrem znajdował się wyraźnie widoczny z powietrza napis „dzieci” w języku rosyjskim.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe