Paweł Kowal: Miedwiediew będzie siedział obok Putina w Hadze, tak samo Ławrow

– Prezydent Biden już teraz wyznaczy czerwoną linię Putinowi i pokaże, poza którą linię on już się nie może ruszyć – mówił w rozmowie na antenie radia RMF FM polityk KO Paweł Kowal.
Paweł Kowal Paweł Kowal: Miedwiediew będzie siedział obok Putina w Hadze, tak samo Ławrow
Paweł Kowal / RMF FM

Paweł Kowal w wywiadzie odniósł się m.in. do ataku byłego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa na Polskę.

To nie jest tylko kwestia Miedwiediewa, to jest kwestia także Ławrowa. Oni wyraźnie zaczynają szczuć na Polskę. To pokazuje, że będą się starali pokazywać i w Rosji Polskę jako tego złego przedstawiciela Zachodu, ale będą też szczuli na nas na Zachodzie. Trzeba być bardzo uważnym. My możemy tylko na to odpowiedzieć „trzy razy S”: sankcje, solidarność i spokój

– przekonywał polityk KO.

Były wiceszef MSZ mocno skomentował wynurzenia byłego prezydenta Rosji.

Niech się Miedwiediew od nas odchrzani. On będzie siedział obok Putina w Hadze, tak samo Ławrow. Mają fioła na punkcie Polski od dawna. To jest wieczna obsesja, że Polska jest ich problemem, że powinna być w jakiejś słowiańskiej rodzinie, przez nich wymyślonej

– grzmiał Paweł Kowal.

Putin pod Warszawą

Paweł Kowal nawiązał również do planowanej wizyty Joe Bidena.

Myślę, że sprawa jest jasna. Prezydent Biden już teraz wyznaczy czerwoną linię Putinowi i pokaże, poza którą linię on już się nie może ruszyć. Dla nas najważniejsza sprawa to rozumieć, że jeżeli nie zatrzymamy Putina teraz, to będziemy go mieli za parę lat pod Warszawą

– mówił Paweł Kowal.

Polityk KO stwierdził też, że Niemcy powoli „przekonują się” do kwestii sankcji na Rosję:

Putin jest bardzo, bardzo groźny. Może tym się różnię od innych, że gdzieś tam w głowach różnych ludzi jest jeszcze coś takiego, że może to się jakoś rozejdzie po kościach, może jakoś będzie. Ja nie mam złudzeń, obym się mylił. Czas na głębokie sankcje energetyczne, myślę, że Niemcy już do tego dojrzewają.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jeden z pierwszych Polaków deportowanych do Auschwitz na plakatach w Warszawie z ostatniej chwili
Jeden z pierwszych Polaków deportowanych do Auschwitz na plakatach w Warszawie

Jednym z symboli zagłady Polaków w KL Auschwitz jest pierwszy transport polskich więźniów politycznych, który deportowany został do tego obozu osiemdziesiąt trzy lata temu. Od 2006 r. decyzją Sejmu RP 14 czerwca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Zagłady.

Patryk Jaki: Doradzałbym naszej stronie więcej pokory z ostatniej chwili
Patryk Jaki: Doradzałbym naszej stronie więcej pokory

W rozmowie z red. Jackiem Prusinowskim na antenie Radia Plus europoseł Patryk Jaki apelował do "swojej strony" o docenienie przeciwnika, jakim jest obecna opozycja.

To wyłączna prerogatywa Prezydenta. Premier ostro reaguje na orzeczenie Sądu Najwyższego z ostatniej chwili
"To wyłączna prerogatywa Prezydenta". Premier ostro reaguje na orzeczenie Sądu Najwyższego

"Decyzja Sądu Najwyższego to kuriozalna próba zainstalowania w Polsce sędziokracji" – pisze na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wtorkowej decyzji Sądu Najwyższego ws. ułaskawienia ministra Mariusza Kamińskiego.

Sąd nakazał wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Jest stanowisko rządu z ostatniej chwili
Sąd nakazał wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Jest stanowisko rządu

"Nie będzie zgody polskiego rządu na wstrzymanie wydobycia! Nie pozwolimy na utratę tysięcy miejsc pracy mieszkańców regionu" – informuje w mediach społecznościowych Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa. To reakcja na skandaliczny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który swoim postanowieniem w praktyce nakazał wstrzymanie wydobycia w Kopalni Turów.

Andrzej Duda zapowiada złożenie projektu ustawy. Apeluję o niezwłoczne przyjęcie z ostatniej chwili
Andrzej Duda zapowiada złożenie projektu ustawy. "Apeluję o niezwłoczne przyjęcie"

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w środę złoży projekt ustawy, który określi ramy współpracy między prezydentem, rządem, Sejmem i Senatem w kontekście przewodniczenia przez Polskę pracom Rady UE, co będzie miało miejsce w pierwszej połowie 2025 r. Zaapelował o niezwłoczne przyjęcie ustawy.

Oni są na dnie. Książę Harry po przybyciu do Londynu nie przebiera w słowach z ostatniej chwili
"Oni są na dnie". Książę Harry po przybyciu do Londynu nie przebiera w słowach

Brytyjski książę Harry oskarżył we wtorek przed sądem prasę tabloidową o podżeganie do nienawiści oraz o to, że przez jej ingerowanie w jego życie prywatne miał poczucie, iż nie może już nikomu ufać, co odbijało się na wszystkich aspektach jego życia.

Zaskakujące spotkanie Dworczyka i Nitrasa. Przepraszam, że go nie pobiłem z ostatniej chwili
Zaskakujące spotkanie Dworczyka i Nitrasa. "Przepraszam, że go nie pobiłem"

Dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej” Tomasz Żółciak opublikował na Twitterze zaskakujące zdjęcie, na którym widać spotkanie Michała Dworczyka i Sławomira Nitrasa. Politycy ewidentnie są w dobrych humorach, uśmiechają się, a Nitras poklepuje Dworczyka po plecach.

Zełenski: Skutki wysadzenia tamy w Nowej Kachowce będą znane za tydzień z ostatniej chwili
Zełenski: Skutki wysadzenia tamy w Nowej Kachowce będą znane za tydzień

Skutki wysadzenia w powietrze przez rosyjskie wojska tamy na Dnieprze w Nowej Kachowce, na południu Ukrainy, będą znane za tydzień, kiedy zacznie obniżać się poziom wody - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zniszczenie tamy w Nowej Kachowce. Pieskow zabiera głos z ostatniej chwili
Zniszczenie tamy w Nowej Kachowce. Pieskow zabiera głos

– Ukraina dokonała sabotażu w Kachowskiej Elektrowni Wodnej, co może mieć poważne konsekwencje dla mieszkańców regionu i środowiska – powiedział we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

WSA wydał postanowienie o wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów z ostatniej chwili
WSA wydał postanowienie o wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów

Europoseł PiS Anna Zalewska informuje na Twitterze, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał decyzję o wstrzymaniu wydobycia w strategicznej dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego kopalni w Turowie.

Emerytury
Stażowe