„WSJ”: Roman Abramowicz i ukraińscy negocjatorzy mieli objawy otrucia

Jak donosi „The Wall Street Journal”, Roman Abramowicz i dwóch ukraińskich uczestników negocjacji pokojowych z Rosjanami miało mieć objawy otrucia.
Roman Abramowicz „WSJ”: Roman Abramowicz i ukraińscy negocjatorzy mieli objawy otrucia
Roman Abramowicz / Wikipedia - Marina Lystseva / GFDL 1.2

Jak donosi amerykański dziennik, Rosjanin i Ukraińcy mieliby zostać potencjalnie otruci na spotkaniu w Kijowie w marcu, które miało wiązać się z negocjacjami pokojowymi.

Rosyjski oligarcha oraz dwaj ukraińscy negocjatorzy zauważyli u siebie: zaczerwienione oczy, ciągłe i bolesne łzawienie oraz łuszczącą się skórę na twarzy i dłoniach. Wszyscy potencjalni zatruci mieli wrócić do zdrowia.

Objawów otrucia nie miał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który spotkał się z Romanem Abramowiczem. Jeśli jednak doszło do ataku chemicznego, podejrzani o niego mogliby być, zdaniem „WSJ”, twardogłowi oficjele rosyjscy.

 

 

 


 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych Wiadomość
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych

Jak podaje amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW), zniszczenie przez Ukraińców znacznej części rosyjskiej brygady strzelców zmotoryzowanych, która 11. maja próbowała przekroczyć most pontonowy na rzece Siverskyi Doniec, wstrząsnęło znanymi rosyjskimi blogerami militarnymi.

Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO] Wiadomość
Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]

„Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL – przyp. red.] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw” – napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe