„Ulice Ukrainy” przed rosyjskimi ambasadami? Nowy pomysł ukraińskiego MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zaapelowało do kilkudziesięciu państw świata o zmianę nazw ulic, na których znajdują się ambasady rosyjskie.
Akcja
Akcja "Ulica Ukrainy" / uastreet.world

Apel skierowano do 34 państw świata, m.in. Polski. Ulice, na których znajdują się ambasady lub konsulaty Federacji Rosyjskiej, miałyby nosić nazwy imienia Ukrainy.

Ukraina wzywa świat do zmiany adresów rosyjskich ambasad i konsulatów na „Ukraine Street”. Strona internetowa kampanii uastreet.world zawiera linki do petycji o zmianę nazw ulic z ambasadami i konsulatami w 53 miastach w 34 krajach na całym świecie

– napisało ukraińskie MSZ w mediach społecznościowych.

Organizatorzy tłumaczą, jak można rosyjskim dyplomatom przypominać o prawdzie na temat Ukrainy.

Rosja ze swoim przywódcą Władimirem Putinem wykazuje dość słabą wiedzę historyczną na temat Ukrainy. Rosja zdaje się zapominać, że Ukraina jest suwerennym państwem. Idąc ulicą imienia Ukrainy do ich ambasad i konsulatów, rosyjscy dyplomaci i obywatele na całym świecie otrzymywaliby codziennie wspaniałe przypomnienie suwerenności Ukrainy

– czytamy na stronie uastreet.world.

Organizatorzy apelują też do globalnej solidarności.

Wzywamy do globalnej solidarności i zwracamy się do urzędników, burmistrzów, aktywistów i obywateli o zainicjowanie i wsparcie zmiany nazw ulic z rosyjskimi ambasadami i konsulatami na ulice ukraińskie na całym świecie!

– można przeczytać w petycji.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe