Brudziński ostro o debacie w PE! „Lewacki pies z kulawą nogą. (…) Targowica”

– Nawet najbardziej zagorzali i nienawistni względem krajów Europy Środkowo-Wschodniej przedstawiciele lewackiego establishmentu brukselskiego nie pojawili się na sali plenarnej. Lewacki pies z kulawą nogą nie był zainteresowany debatą w PE – mówi europoseł PiS Joachim Brudziński w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.
Europoseł PiS Joachim Brudziński Brudziński ostro o debacie w PE! „Lewacki pies z kulawą nogą. (…) Targowica”
Europoseł PiS Joachim Brudziński / Zrzut ekranu YT

Eurodeputowany PiS oraz były minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński udzielił wywiadu dla portalu DoRzeczy.pl, gdzie omawiał kwestie związane z debatą, jaka odbyła się ostatnio w Parlamencie Europejskim. Była to kolejna z debat, gdzie Polska oraz Węgry oskarżane były przez unijnych polityków o łamanie praworządności. Jak zaznacza prowadzący, „wszystko na wniosek m.in. europosłów KO”.

„Telenowela” w PE

Były szef MSW nie przebierał w słowach – kolejną odsłonę grillowania Polski i Węgier w PE nazwał „brazylijskim serialem, telenowelą”.

– Nawet najbardziej zagorzali i nienawistni względem krajów Europy Środkowo-Wschodniej przedstawiciele lewackiego establishmentu brukselskiego nie pojawili się na sali plenarnej. Lewacki pies z kulawą nogą nie był zainteresowany debatą. Jest to działanie współczesnej targowicy, która nawet w święto Konstytucji 3 maja nie może odpuścić i wykorzystuje okazję, żeby przeprowadzić taką debatę

– wyjaśniał Joachim Brudziński.

Wspomniał też, że w prezydium PE zasiadają przedstawiciele PO, m.in. była premier z ramienia tej partii Ewa Kopacz. Jego zdaniem zaplanowanie tego rodzaju debaty akurat w rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji jest „policzkiem wymierzonym w twarz własnych obywateli”.

Polityk PiS w dosadnych słowach skomentował uzasadnienie, jakie komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders dał dla tak zaczepnej polityki UE wobec Polski. Przypomnijmy słowa komisarza z Belgii.

– Ponieważ każemy Rosji respektować prawo międzynarodowe, musimy również wykonać własną pracę domową w Unii Europejskiej

– grzmiał Belg.

W opinii Joachima Brudzińskiego tego rodzaju stawianie znaku równości między Putinem a Polakami jest „cyrkiem”, w dodatku „oburzającym i zdumiewającym”. „Ręce opadają” – podsumował działacz Prawa i Sprawiedliwości.

– To wręcz wymierzenie policzka wszystkim Polakom. Lewactwo brukselskie jest oszalałe z nienawiści do konserwatywnych społeczeństw

– mówił.

CZYTAJ TEŻ: „Polsce pilnie potrzeba wsparcia”. Andrzej Duda przypomniał postawę UE wobec Turcji

CZYTAJ TEŻ: Pieskowa zapytano, czy 9 maja Rosja wypowie wojnę Ukrainie. Oto, co odpowiedział

Dziennikarz prowadzący przypomniał, że z uwagi na brak likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego Unia nałożyła już na Polskę ponad 160 mln euro (prawie 750 mln złotych) kar. Jednak zdaniem gościa tego typu kary są zupełnie bezprawne, podobnie jak „próba ingerencji brukselskich urzędasów w proces reformowania wymiaru sprawiedliwości” w Polsce.

Brudziński: Bruksela wpisuje się w plan Putina

Joachim Brudziński docenił spryt Putina przy wyborze momentu uderzenia. 

– Putin nie wybrał momentu ataku na Ukrainę przez przypadek, bo tak mu się uwidziało. Widzi, że w UE panuje brak jedności, widzi, że poprzez działania na granicy polsko-białoruskiej, gdzie zwieziono migrantów, udało się wzniecić jeszcze większe podziały. Dziś, gdy Kreml widzi, że UE zajmuje się Polską i Węgrami, może tylko się cieszyć. Bruksela idealnie wpisuje się w jego plan

– przekonywał polityk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Były premier Kazimierz M. skazany na pół roku ograniczenia wolności Wiadomości
Były premier Kazimierz M. skazany na pół roku ograniczenia wolności

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał wyrok nakazowy wobec byłego premiera Kazimierza M., uznając go winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony Izabeli. Sąd skazał ekspolityka na pół roku ograniczenia wolności i na wykonywanie prac społecznych - podało tvp.info.

„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji Wiadomości
„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji

– Trudno o coś bardziej oburzającego niż twierdzenie w demokratycznym kraju, że Rosja ma prawo do obrony strefy wpływów. Jeżeli ludzie demokratycznie wybierają NATO czy sojusz z USA, to znaczy, że tego chcą – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w trakcie wizyty w Rydze.

Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów Wiadomości
Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów

Parlament Europejski opowiedział się w czwartek w głosowaniu za uchyleniem immunitetu poselskiego Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino, którzy są zamieszani w skandal korupcyjny.

Jest nowy lider oglądalności stacji telewizyjnych. Duże zaskoczenie Wiadomości
Jest nowy lider oglądalności stacji telewizyjnych. Duże zaskoczenie

Jak podaje portal Wirtualne Media, poznaliśmy nowego lidera oglądalności rynku telewizyjnego wśród wszystkich widzów w styczniu 2023 roku. Z czwartego na pierwsze miejsce awansowała TVP2.

„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku Wiadomości
„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku

Senator Michał Kamiński krytycznie odniósł się do decyzji opozycji w sprawie głosowania nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym.

Zbigniew Kuźmiuk: We Francji wiek emerytalny o 2 lata w górę wywołał bunt. W Polsce PO chce go podnieść o 7 lat Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: We Francji wiek emerytalny o 2 lata w górę wywołał bunt. W Polsce PO chce go podnieść o 7 lat

W styczniu i w lutym we Francji były i będą organizowane przez centrale związkowe protesty związane z proponowaną przez rząd ustawą o podniesieniu wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, czyli o 2 lata. Jak będzie w Polsce, kiedy PO chce wiek emerytalny podnieść o 7 lat?

Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny” Wiadomości
Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny”

Sytuacja na Ukrainie ma być coraz gorsza. Na dodatek dotychczasowe wsparcie, które Ukraina otrzymała od Zachodu, jest zbyt małe, aby Kijów mógł ostatecznie wyjść zwycięsko z konfrontacji z Rosją – poinformował niemiecki dziennik „Die Welt”.

ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy Wiadomości
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy

Wojska rosyjskie najprawdopodobniej szykują się do decydującej operacji ofensywnej w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy w lutym i/lub w marcu – ocenia Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” Wiadomości
Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał”

Jak donosi Wirtualna Polska, Porozumienie i Agrounia rejestrują nową partię i planują wystartować pod wspólnym szyldem w nadchodzących wyborach parlamentarnych. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” – komentuje autor publikacji red. Patryk Michalski.

Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów” Wiadomości
Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów”

Z informacji mediów wynika, że Polski Związek Piłki Nożnej ma w planach budowę ośrodka szkoleniowego dla kadry narodowej.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe