Sylwia Spurek znów szokuje. Chce zostać "prezydentką" i mówi, jakie poglądy zamierza wówczas promować

Znana z kontrowersyjnych poglądów europosłanka Sylwia Spurek po raz kolejny postanowiła zabrać głos w sprawie praw osób LGBT, weganizmu oraz praw zwierząt. Powyższe tematy rozważała jednak w kontekście... wojny na Ukrainie.
Eurodeputowana wybrana z list Wiosny Biedronia Sylwia Spurek Sylwia Spurek znów szokuje. Chce zostać
Eurodeputowana wybrana z list Wiosny Biedronia Sylwia Spurek / screen YouTube

"Radykałem nie jest ten, kto walczy o prawa osób LGBTIQ i kobiet, ale ten, kto w imię politycznych interesów toleruje ich łamanie"

– odgrażała się Sylwia Spurek.

Dla Sylwii Spurek działania wojenne za naszą wschodnią granicą oraz wynikający z nich największy od lat kryzys uchodźczy nie są wystarczającymi powodami do odrzucenia na moment tematów takich jak aborcja czy ideologia LGBT. 

"Wojna, inflacja i rządy PiS nie zwalniają z obowiązku walki o prawa grup, które w PL nadal pozbawione są praw fundamentalnych"

– twierdzi lewicowa polityk na Twitterze.

Od eurodeputowanej do "prezydentki"

Polityk stwierdziła, że nie miałaby na kogo głosować w wyborach. Z tego względu deklaruje, że sama zamierza wystartować w wyborach prezydenckich w Polsce i zostać pierwszą "prezydentką" w historii III RP.

Do wyborów jest jeszcze trochę czasu, ale bardzo bym chciała, aby w kampanii prezydenckiej w Polsce wybrzmiały w końcu wartości, które ja podzielam i które podziela coraz większa liczba osób

– pragnęła Spurek.

Jak więc prezentują się "wartości, które Sylwia Spurek podziela"?

Poglądy europoseł

Sylwia Spurek swoją popularność w sieci (wyrażaną m.in. memami - humorystycznymi obrazkami) zawdzięcza m.in. egzotycznym jak na polskie standardy poglądom.

Polityk jest zdeklarowanym przeciwnikiem hodowli zwierząt w celach spożywczych. Nie tylko niechętnie odnosi się do osób spożywających mięso, ale również żąda jego opodatkowania. Sama jest weganką – nie spożywa mięsa ani innych produktów odzwierzęcych takich jak jaja czy mleko.

W hodowli bydła doszukała się również pokrewieństwa z przestępstwem seksualnym.

Z mlekiem nie jest jak z moczem, nie daje się bez przyczyny. Krowy są gwałcone, żeby zostać zapłodnione, żeby mogły urodzić, żeby mogły dawać mleko. Żadna krowa, tak jak żadna kobieta, nie daje mleka po prostu

– teoretyzowała Spurek.

Ponadto oczekuje delegalizacji: reklam produktów odzwierzęcych, jeździectwa oraz hipoterapii wykorzystywanej m.in. w terapiach dzieci z autyzmem.

Zasłynęła też stworzeniem dosyć oryginalnego zestawienia - porównała kobiety i ciemnoskórych do... zwierząt.

Alice Walker powiedziała, że kobiety nie zostały stworzone dla mężczyzn, osoby czarnoskóre - dla białych, a zwierzęta nie są stworzone dla ludzi, tylko są na tej planecie dla siebie

– pisała. eurodeputowana.

Przy okazji składania deklaracji o kandydowaniu na "prezydentkę", stwierdziła też, że "dla niej radykałem jest Robert Makłowicz" i "kiedyś przeprosi".

CZYTAJ TEŻ: Rosja państwem sponsorującym terroryzm? Nancy Pelosi nie pozostawia złudzeń

CZYTAJ TEŻ: Aktywista LGBT Staszewski krytykuje Tuska i wspomina o "tęczowej rewolucji". "Nie jest pan prawdziwym liderem"

Co więcej, Sylwia Spurek była osobliwym wyjątkiem przy okazji głosowania Parlamentu nad przyznaniem Polsce dodatkowych środków pieniężnych za pomoc uchodźcom. Nie zagłosowała za.

Pani Spurek ma poglądy bardzo osobliwe. Czasami nasuwają one podejrzenie, że cierpi na jakieś dolegliwości.

– skomentował publicysta Stanisław Michalkiewicz


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów Wiadomości
Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów

Parlament Europejski opowiedział się w czwartek w głosowaniu za uchyleniem immunitetu poselskiego Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino, którzy są zamieszani w skandal korupcyjny.

Jest nowy lider oglądalności stacji telewizyjnych. Duże zaskoczenie Wiadomości
Jest nowy lider oglądalności stacji telewizyjnych. Duże zaskoczenie

Jak podaje portal "Wirtualne Media", poznaliśmy nowego lidera oglądalności rynku telewizyjnego wśród wszystkich widzów w styczniu 2023 roku. Z czwartego na pierwsze miejsce awansowała TVP 2.

„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku Wiadomości
„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku

Senator Michał Kamiński krytycznie odniósł się do decyzji opozycji w sprawie głosowania nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym.

Zbigniew Kuźmiuk: We Francji wiek emerytalny o 2 lata w górę wywołał bunt. W Polsce PO chce go podnieść o 7 lat Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: We Francji wiek emerytalny o 2 lata w górę wywołał bunt. W Polsce PO chce go podnieść o 7 lat

W styczniu i w lutym we Francji były i będą organizowane przez centrale związkowe protesty związane z proponowaną przez rząd ustawą o podniesieniu wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, czyli o 2 lata. Jak będzie w Polsce, kiedy PO chce wiek emerytalny podnieść o 7 lat?

Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny” Wiadomości
Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny”

Sytuacja na Ukrainie ma być coraz gorsza. Na dodatek dotychczasowe wsparcie, które Ukraina otrzymała od Zachodu, jest zbyt małe, aby Kijów mógł ostatecznie wyjść zwycięsko z konfrontacji z Rosją – poinformował niemiecki dziennik „Die Welt”.

ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy Wiadomości
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy

Wojska rosyjskie najprawdopodobniej szykują się do decydującej operacji ofensywnej w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy w lutym i/lub w marcu – ocenia Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” Wiadomości
Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał”

Jak donosi Wirtualna Polska, Porozumienie i Agrounia rejestrują nową partię i planują wystartować pod wspólnym szyldem w nadchodzących wyborach parlamentarnych. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” – komentuje autor publikacji red. Patryk Michalski.

Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów” Wiadomości
Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów”

Z informacji mediów wynika, że Polski Związek Piłki Nożnej ma w planach budowę ośrodka szkoleniowego dla kadry narodowej.

Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz Wiadomości
Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz

– Wszystkie piekarnie i cukiernie od 1 kwietnia będą korzystać z obniżonych stawek za gaz – poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Erdogan skrytykował Scholza i Bidena. Zaskakujące słowa prezydenta Turcji Wiadomości
Erdogan skrytykował Scholza i Bidena. Zaskakujące słowa prezydenta Turcji

Recep Erdogan odniósł się do decyzji Stanów Zjednoczonych i Niemiec w sprawie przekazania czołgów dla walczącej Ukrainy.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe