Terlecki o koalicjantach: „Trzeba odstrzelić tych, którzy są nielojalni”. Jest odpowiedź z Solidarnej Polski

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” w ostrych słowach odniósł się do postępowania koalicjantów PiS. – Klub Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo zmęczony podjazdową wojną wewnętrzną – stwierdził marszałek. Do jego słów odniósł się Michał Woś z Solidarnej Polski.
 Terlecki o koalicjantach: „Trzeba odstrzelić tych, którzy są nielojalni”. Jest odpowiedź z Solidarnej Polski
/ screen YT

– Trwają rozmowy z Pałacem Prezydenckim. Argumenty przez nas podnoszone nie są bagatelizowane i to jest kluczowe – mówił w Poranku „Siódma 9” Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości i wiceprezes Solidarnej Polski.

Gość Poranka stwierdził, że relacje w Zjednoczonej Prawicy wyglądają tak jak przez ostatnie lata.

– Wszyscy rozważamy wybory w terminie konstytucyjnym. Oczywiście w polityce nigdy nie można wykluczyć żadnych scenariuszy i nie wiadomo, jak się sprawy potoczą. Nie jest to wolą czy intencją Solidarnej Polski, by wybory odbyły się w terminie wcześniejszym – powiedział.

Woś odniósł się też do dzisiejszego wywiadu Ryszarda Terleckiego dla tygodnika „Sieci”, gdzie marszałek powiedział m.in., iż „koalicjanci w ZP próbują się rozpychać ponad miarę”, a nielojalnych trzeba „odstrzelić”.

Czytaj więcej: Ryszard Terlecki: „PiS jest zmęczony wojną wewnętrzną z koalicjantami. Narasta atmosfera, że należy to przeciąć

– Marszałek Terlecki ma kwiecisty język i nie jest to pierwsza wypowiedź w tym duchu, ale najważniejsze słowa padają z ust Jarosława Kaczyńskiego i najważniejsze rozmowy, jakie toczą się w Zjednoczonej Prawicy, odbywają się na linii Jarosław Kaczyński–Zbigniew Ziobro – powiedział Michał Woś.

– Wszyscy jesteśmy zmęczeni tą sytuacją, ale trzeba powiedzieć jasno, że nie chodzi o sprawy partykularne, interesy, ale o sprawę suwerenności Polski. Mówimy o pewnych zagrożeniach i mamy doświadczenia. Przypomnę, że kiedy w 2017 roku zawetowano nasze ustawy i przyjęto prezydenta, mówiliśmy, że mogą one przynieść problemy, i tak się stało. Mówiliśmy o szeregu spraw, gdzie przestrzegaliśmy przed konsekwencjami – dodał wiceminister sprawiedliwości.

Woś został także zapytany o nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym i likwidację Izby Dyscyplinarnej.

– Trwają rozmowy z Pałacem Prezydenckim. Argumenty przez nas podnoszone nie są bagatelizowane i to jest kluczowe. Szukamy porozumienia, choć pojawiło się w mediach wiele przekłamań. Łączy nas likwidacja Izby Dyscyplinarnej, ale są szczegóły do omówienia. Wymaga to kompromisu, rozmów i zrozumienia po obu stronach. Te rozmowy pokazują, że potencjalne szkodliwe rozwiązania są dostrzegane przez Pałac Prezydencki – powiedział.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki Wiadomości
Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki

Były prezes TVP i poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski od grudnia reprezentuje Polskę w Banku Światowym - poinformował NBP.

Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata Wiadomości
Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata

Media obiegła informacja o śmierci znanego aktora Jana Nowickiego. Artysta znany z hitów „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” czy „Senatorium pod klepsydrą” odszedł w wieku 83 lat.

„Mundial Roberta przerósł”. Były reprezentant Polski uderza w Lewandowskiego Wiadomości
„Mundial Roberta przerósł”. Były reprezentant Polski uderza w Lewandowskiego

Były reprezentant Polski Radosław Kałużny rozmawiał z „Przeglądem Sportowym”. Były piłkarz m.in. Zagłębia Lubin czy Wisły Kraków skomentował postawę Lewandowskiego oraz awans polskiej reprezentacji z grupy. – Mundial Roberta przerósł – stwierdza.

„Zbankrutowałem”. Lech Wałęsa narzeka na żonę i wydatki przed świętami Wiadomości
„Zbankrutowałem”. Lech Wałęsa narzeka na żonę i wydatki przed świętami

Lech Wałęsa w ostatnim wywiadzie z „Super Expressem” mówił o mikołajkach i Bożym Narodzeniu. Były prezydent nie ukrywał, że w tym roku okres świąteczny będzie dla niego trudny. – Zbankrutowałem – wyznał.

„Jestem gotowy”. Tusk odpowiada Kaczyńskiemu Wiadomości
„Jestem gotowy”. Tusk odpowiada Kaczyńskiemu

Jarosław Kaczyński w jednym z ostatnich wywiadów nie zaprzeczył, że dojdzie do jego debaty z Donaldem Tuskiem. Na słowa prezesa PiS odpowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych lider PO.

Zmiany w rządzie. Powołano nowego wiceministra Wiadomości
Zmiany w rządzie. Powołano nowego wiceministra

Wojciech Gerwel, dotychczasowy ambasador RP w Wietnamie, został powołany na wiceministra spraw zagranicznych; będzie się zajmował m.in. polityką azjatycką – poinformowało MSZ.

Nowy sondaż wyborczy. Sześć partii w Sejmie Wiadomości
Nowy sondaż wyborczy. Sześć partii w Sejmie

Nowy sondaż autorstwa IBRiS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu liderem jest Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka Lewica. Próg wyborczy przekracza łącznie sześć partii.

Kolejna fala mobilizacji w Rosji? Amerykanie nie mają wątpliwości Wiadomości
Kolejna fala mobilizacji w Rosji? Amerykanie nie mają wątpliwości

Kreml wezwał do „ignorowania” nieoficjalnych doniesień o nowej fali mobilizacji, wyraźnie próbując uciszyć niepokój społeczeństwa i odzyskać kontrolę nad przekazem dotyczącym tej sprawy – ocenia amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) w najnowszym raporcie.

Niemieckie media: Polska „internacjonalizuje” sprawę reparacji Wiadomości
Niemieckie media: Polska „internacjonalizuje” sprawę reparacji

Warszawa domaga się od Berlina 1,3 bln euro za zbrodnie popełnione przez Niemców w Polsce podczas II wojny światowej. Arkadiusz Mularczyk podczas swej pierwszej wizyty w Berlinie punktował kolejne zarzuty wobec rządu federalnego – analizuje pierwszy dzień pobytu wiceszefa polskiego MSZ w stolicy RFN publicysta dziennika „Welt” Philipp Fritz.

Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż Polsce 116 czołgów M1A1 Abrams Wiadomości
Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż Polsce 116 czołgów M1A1 Abrams

Departament Stanu USA zezwolił na sprzedaż Polsce 116 czołgów M1A1 Abrams oraz powiązanego sprzętu po szacowanym koszcie 3,75 mld dolarów – poinformowała we wtorek należąca do Pentagonu Defense Security Cooperation Agency (DSCA). To wozy w starszej wersji, które mają wypełnić lukę po czołgach ofiarowanych Ukrainie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe