„Facet kupił Twittera, by się znęcać nad LGBT”. Jeden mem opublikowany przez Elona Muska wywołał pandemonium [FOTO]

Elon Musk może przejąć Twittera, co kosztowałoby go 44 miliardy dolarów. Informacja ta wzbudziła falę niezadowolenia wśród komentatorów głównie skrajnej lewicy, dotychczas cieszących się z możliwości cenzurowania oponentów pod pretekstem zwalczania mowy nienawiści, przestrzegania „standardów społeczności” czy „walki z fake newsami”.
Elon Musk „Facet kupił Twittera, by się znęcać nad LGBT”. Jeden mem opublikowany przez Elona Muska wywołał pandemonium [FOTO]
Elon Musk / Wikipedia CC BY 2,0 Steve Jurvetson

Tak jak inne największe platformy społecznościowe Twitter znany jest z przywiązania do „walki z mową nienawiści” i innych „standardów społeczności”, które przez środowiska konserwatywne nie bez powodu postrzegane są jako skierowane przeciwko osobom niewyznającym progresywnych ideologii, wprowadzające zwyczajną cenzurę. 

Elon Musk zapowiada koniec cenzury i wolność słowa, co niektórych (w szczególności lewicowych) aktywistów doprowadza do pasji.

Czytaj więcej: Bunt pracowników? Twitter blokuje możliwość wprowadzania nieautoryzowanych modyfikacji po informacji o przejęciu przez Elona Muska

Czytaj więcej: „Czarny dzień internetu”. Histeria aktywisty LGBT. Twitter turla się ze śmiechu

 

Mem Muska

Dziś Musk opublikował na Twitterze jednego mema, na którym można zobaczyć tornado składające się z tęczowych symboli LGBT i przerażoną twarz. 

Czerwiec już prawie nadszedł. Już tu jest!

– głosi napis na memie.

Czerwiec jest uznawany za tzw. miesiąc dumy LGBT, w związku z czym, szczególnie na Zachodzie – przy wykorzystaniu ogromnych pieniędzy koncernów – trwa wtedy wielka „akcja afirmacyjna”.

Facet kupił Twittera, żeby móc znęcać się nad LGBT i nie zostać zbanowanym

Ależ chłop wali prętem po klatce…

Czy to mowa nienawiści?

– komentują wzburzeni komentatorzy.

 

Wstrzymanie przejęcia

Na początku maja Elon Musk poinformował, że wstrzymuje przejęcie Twittera. Miliarder wyjaśnia, że powodem są szczegóły dotyczące spamu i fałszywych kont.

Twitter na początku maja oszacował, że fałszywe lub spamowe konta stanowiły mniej niż 5 proc. jej aktywnych użytkowników. Przypomnijmy, że Musk mówił, że jednym z jego priorytetów będzie usunięcie „botów spamowych” z platformy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe