Szef rejonu siewierodonieckiego: Nasi chłopcy powoli wypierają przeciwnika z centrum Siewierodoniecka

W zajętej przez rosyjskie wojska części Siewierodoniecka, stanowiącej około połowy miasta, najeźdźcy wypędzają mieszkańców z ich domów i wywożą ich do Ługańska; następnie te lokale są plądrowane - poinformował w niedzielę szef władz rejonu (powiatu) siewierodonieckiego Roman Własenko.
Ranny żołnierz ukraińskiego Legionu Cudzoziemskiego w Siewierodoniecku Szef rejonu siewierodonieckiego: Nasi chłopcy powoli wypierają przeciwnika z centrum Siewierodoniecka
Ranny żołnierz ukraińskiego Legionu Cudzoziemskiego w Siewierodoniecku / EPA/STR Dostawca: PAP/EPA

"Połowa miasta została opanowana przez wroga, ale nasi chłopcy powoli wypierają przeciwnika z centrum Siewierodoniecka. (...) Jeśli chodzi o szabrownictwo, to ludzie po tygodniu wracają z Ługańska (z terytorium samozwańczej, kontrolowanej przez Moskwę Ługańskiej Republiki Ludowej - PAP) do swoich mieszkań i zastają je rozgrabione" - oświadczył Własenko na antenie ukraińskiej telewizji. Jego słowa zacytowała również agencja UNIAN.

Przedstawiciel lokalnych władz potwierdził, że podobne przypadki odnotowano też w okolicznych miastach Rubiżne i Popasna, zdobytych wcześniej przez rosyjskie wojska.

Zdobycie Siewierodoniecka - nieformalnej stolicy części obwodu ługańskiego kontrolowanej przez rząd w Kijowie - pozostaje najważniejszym celem inwazji Kremla na wschodzie Ukrainy. Przed rosyjską agresją miasto liczyło ponad 100 tys. mieszkańców. Obecnie przebywa tam wciąż około 12-13 tys. osób. (PAP)

szm/ akl/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe