Trzy państwa zabroniły przelotu szefowi MSZ Rosji. Ławrow musiał odwołać ważną wizytę w Serbii

Siergiej Ławrow miał odwiedzić Serbię. Tematem przewodnim wizyty szefa rosyjskiej dyplomacji miała być kwestia podpisania nowej umowy gazowej. Jednak w obliczu personalnych sankcji, którymi Ławrow jest objęty, wizyta została odwołana.
 Trzy państwa zabroniły przelotu szefowi MSZ Rosji. Ławrow musiał odwołać ważną wizytę w Serbii

Wczoraj informowaliśmy o tym, że całe przedsięwzięcie dotyczące podróży rosyjskiego polityka było sporym problemem dla obu stron spotkania z powodu ograniczeń nałożonych na Rosjan.

POLECAMY PRZECZYTAĆ: Duży problem Ławrowa. Musi dostać się do Serbii, ale kraje sąsiadujące zamknęły niebo dla rosyjskich samolotów

W tej sytuacji brano pod uwagę różne scenariusze, lecz ostatecznie dziś już wiemy, że podróż nie dojdzie do skutku.

Z kolei z informacji podanych przez serbskie „Wieczorne Nowosti” wynikało, że Bułgaria, Macedonia Północna i Czarnogóra miały odmówić przepuszczenia samolotu, którym miał lecieć Siergiej Ławrow.

Natomiast Rosyjska agencja Interfax przekazała, że jej źródło w MSZ Rosji na pytanie, czy wizyta Ławrowa została odwołana, odparło: „Nasza dyplomacja jeszcze nie dysponuje możliwością teleportacji”.

Pod sam koniec zeszłego tygodnia padła oficjalna wiadomość o tym, że wizyta została odwołana. Doniesienia o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla Siergieja Ławrowa przez „kilka państw” potwierdziła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Kraje członkowskie UE i NATO zamknęły swoją przestrzeń powietrzną. To oznacza, że kolejny kanał komunikacji został zamknięty – oświadczyła rosyjska polityk, stwierdzając, że „inicjatorem przerwania komunikacji” jest Zachód, a nie Federacja Rosyjska.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe