Amerykański instytut: Udany atak Ukraińców. Zmniejszenie siły bojowej Rosjan

Rosyjskie oddziały słabną? Amerykańscy analitycy podają dowód, który ma świadczyć o osłabieniu ich siły bojowej.
Rosyjski pojazd pancerny Amerykański instytut: Udany atak Ukraińców. Zmniejszenie siły bojowej Rosjan
Rosyjski pojazd pancerny / YouTube: Kanał: Interesujące

Amerykańscy analitycy Instytutu Badań nad Wojną (ISW) poinformowali, że siły ukraińskie przeprowadzają ograniczone i punktowe, lecz w ostatecznym efekcie udane kontrataki przeciwko rosyjskim pozycjom na całej Ukrainie. Poinformowano również o tym, że odbito duże obszary Siewierodoniecka.

W raporcie skupiono się na obszarze znajdującym się wokół Siewierodoniecka, gdzie trwają najbardziej zaawansowane z walk. W czasie ostatnich dwóch dni Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły udany kontratak w tym mieście, co spowodowało wypchnięcie wojsk rosyjskich z powrotem na wschodnie obrzeża miasta i z południowych osiedli.

 

Zmniejszenie siły bojowej Rosjan

„Zdolność sił ukraińskich do skutecznego kontrataku na Siewierodonieck, obecnie priorytetowy obszar działań Kremla, wskazuje również na zmniejszającą się siłę bojową sił rosyjskich na Ukrainie” – czytamy w raporcie.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Co to za język? Tusk o oczyszczaniu Polski z brudu Wiadomości
Co to za język? Tusk o "oczyszczaniu Polski z brudu"

Szef PO Donald Tusk podczas spotkania w Krośnie Odrzańskim zobowiązał się do tego, że jego formacja "oczyści Odrę". To ma wymiar praktyczny dotyczący Odry, ale ma też wymiar uniwersalny, symboliczny, bo trzeba Polskę oczyścić z tego brudu – brudu materialnego i brudu w polskim życiu publicznym – mówił Tusk.

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał” Wiadomości
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał”

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał i nie należy wzbraniać się przed tym, że trzeba będzie zademonstrować siłę, albo na jakimś etapie w przyszłości jej użyć. Jest to wręcz kopernikański przewrót w myśleniu białoruskiej opozycji. Wcześniej, jeśli takie pomysły się pojawiały, to ich autorzy byli szufladkowani jako prowokatorzy i osoby chcące zaszkodzić, a nie pomóc” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz nie pamięta rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej Wiadomości
Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz "nie pamięta" rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stanął w piątek przed komisją śledczą parlamentu Hamburga, aby wyjaśnić, czy jako burmistrz miasta w latach 2011-2018 miał wpływ na decyzję o umorzeniu podatku w wysokości 47 mln euro prywatnemu bankowi Warburg. Scholz zaprzeczył by doszło do wykorzystania „wpływów politycznych” i dodał, że rozmów z głównym podejrzanym, szefem banku Christianem Oleariusem „nie pamięta”.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe