Główny Inspektor Pracy sprawdzi, czy w Newsweeku dochodziło do molestowania i mobbingu? Jest interwencja poselska!

Poseł Solidarnej Polski Piotr Sak poinformował w mediach społecznościowych, że podjął interwencję u Głównego Inspektora Pracy celem weryfikacji, czy w czasie wykonywania funkcji redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek" przez Tomasza Lisa, dochodziło do przypadków mobbingu lub molestowania.
 Główny Inspektor Pracy sprawdzi, czy w Newsweeku dochodziło do molestowania i mobbingu? Jest interwencja poselska!
/ Tysol

"Zważywszy na pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy w redakcji Newsweek Polska w okresie sprawowania funkcji redaktora naczelnego przez Tomasza Lisa, zachodzi konieczność podjęcia przez Głównego Inspektora Pracy stosownych działań celem weryfikacji przedmiotowych doniesień" - pisze poseł Piotr Sak w oficjalnym piśmie, które zostało wysłane do Głównego Inspektora Pracy.

Parlamentarzysta domaga się m.in przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego w celu ustalenia, czy w redakcji tygodnika "Newsweek Polska" w okresie pełnienia przez Tomasza Lisa funkcji red. naczelnego dochodziło do zdarzeń noszących znamiona mobbingu bądź molestowania zatrudnionych tam pracowników.

Sugestie, jakoby przyczyną zakończenia współpracy Tomasza Lisa z Ringier Axel Springer Polska było rzekome przypadki molestowania czy mobbingu w redakcji "Newsweeka" pojawiają się w przestrzeni publicznej od kilku dni.

Czytaj więcej: "Znany redaktor naczelny został zwolniony przez mobbing i molestowanie. Wszyscy wiedzieli"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe