„W fundacji założonej przez Grodzkiego działała grupa przestępcza”

Według prokuratury w Fundacji Pomocy Transplantologii, której założycielem był Tomasz Grodzki, działała zorganizowana grupa przestępcza, która zajmowała się wyłudzaniem, a następnie praniem brudnych pieniędzy od pacjentów – podaje we wtorek „Gazeta Polska Codziennie”.
 „W fundacji założonej przez Grodzkiego działała grupa przestępcza”
/ / cba.gov.pl

Jak podaje dziennik, „zatrzymani w ubiegłym tygodniu były i obecny prezes fundacji złożyli wyjaśnienia, które pomogły śledczym w ujawnieniu mechanizmu przestępczego”.

Zatrzymani przez CBA lekarze to patomorfolog Juliusz P. i Bartosz K., chirurg specjalizujący się w transplantologii klinicznej. Pierwszy to były, a drugi obecny prezes Fundacji Pomocy Transplantologii, której jednym z założycieli był obecny marszałek Senatu. Fundacja działała przy Szpitalu Szczecin-Zdunowo w okresie, kiedy dyrektorem tej placówki był Tomasz Grodzki

– czytamy w „GPC”.

Gazeta zwraca uwagę, że ubiegłotygodniowe zatrzymania to efekt śledztwa korupcyjnego, jakie od ponad dwóch lat prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Wiadomo, że zatrzymani lekarze – choć nie przyznali się do winy – złożyli obszerne wyjaśnienia, które pomogły prokuraturze w ujawnieniu mechanizmu przestępczego. Prokuratura zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych i po przesłuchaniu zostali zwolnieni

– podaje dziennik.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe