Beata Szydło: KE i PE fundują Europejczykom bardzo drogi i niebezpieczny eksperyment [WIDEO]

– Trzeba dbać o klimat i wprowadzać zmiany w energetyce europejskiej, ale to nie jest ten moment i nie jest ten czas. Trzeba dostosować narzędzia do tego, jakie są możliwości Europejczyków. Teraz jest wojna na Ukrainie i musimy dbać o bezpieczeństwo energetyczne Europy – mówiła w Parlamencie Europejskim Beata Szydło.
 Beata Szydło: KE i PE fundują Europejczykom bardzo drogi i niebezpieczny eksperyment [WIDEO]
/ fot. Flickr/European Parliament

– Komisja Europejska i duża część Parlamentu Europejskiego funduje Europejczykom bardzo drogi i niebezpieczny eksperyment. „Fit for 55” to są ogromne koszty społeczne i gospodarcze, ale mimo to brniemy cały czas w przygotowanie rozwiązań, które będą tylko i wyłącznie pogłębiały ubóstwo energetyczne i biedę w Europie – powiedziała była szefowa polskiego rządu, a obecnie europosłanka PiS Beata Szydło.

Zdaniem byłej premier Komisja Europejska zdaje sobie z tego sprawę i „dlatego została przygotowana propozycja funduszu społecznego, który ma te skutki łagodzić”. – Ale nie tylko nie łagodzi, ale jest także uspokojeniem sumienia KE, że zabezpieczyliśmy Europejczyków, ale tak się nie stanie – stwierdziła Szydło.

– Trzeba dbać o klimat i wprowadzać zmiany w energetyce europejskiej, ale to nie jest ten moment i nie jest ten czas. Trzeba dostosować narzędzia do tego, jakie są możliwości Europejczyków. Teraz jest wojna na Ukrainie i musimy dbać o bezpieczeństwo energetyczne Europy – podsumowała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe