Konfederacja znów pod progiem. Ogromna liczba niezdecydowanych. Zobacz najnowszy sondaż

Wśród polskich ugrupowań wciąż największą popularnością cieszy się Zjednoczona Prawica, na którą chce oddać swój głos 29 proc. respondentów. To taki sam wynik, jaki uzyskał PiS w poprzednim badaniu – zwrócono uwagę.
Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 23 proc. wynikiem. To spadek o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem. Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050, która zanotowała 10 proc. wynik. To wzrost o 1 pkt proc.
Nie zmienił się wynik Lewicy - 8 proc.
Konfederacja i PSL pod progiem
Co ciekawe, pod progiem znalazła się Konfederacja, która cieszy się jedynie 4 proc. poparciem. Taki sam wynik zanotowało także PSL. Na Kukiz'15 chce głosować 2 proc. respondentów, na Porozumienie - 1 proc., a na AgroUnię - niecałe 1 proc. ankietowanych.
Warto zwrócić uwagę, że aż 19 proc. respondentów jest niezdecydowanych.