[SONDAŻ] Mocna przewaga PiS, lekki spadek KO, a PSL pod progiem

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, na ZP głos oddałoby 37 proc. badanych, na KO – 26 proc., na Polskę 2050 – 11 proc., na Lewicę – 9 proc., na Konfederację – 9 proc. – wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.
 [SONDAŻ] Mocna przewaga PiS, lekki spadek KO, a PSL pod progiem
/ pixabay.com

Według sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 37 proc. ankietowanych (bez zmian). Na Koalicję Obywatelską chce oddać głos 26 proc. respondentów (spadek o 1 pkt. proc. w porównaniu z badaniem sprzed tygodnia).

Poparcie dla Polski 2050 wskazało 11 proc. badanych (bez zmian). Lewica również zachowała poparcie z poprzedniego sondażu - 9 proc. wskazań. Konfederacja mogłaby liczyć również na 9 proc. głosów (wzrost o 2 pkt. proc.). Polskie Stronnictwo Ludowe notuje wynik na poziomie 4 proc. (bez zmian). Również Kukiz'15 zachowuje swoje poparcie na poziomie 2 proc.

Na Porozumienie swój głos oddałby 1 proc. respondentów (spadek o 1 pkt. proc.).

Deklarowana frekwencja wyborcza spadła o 2 pkt. proc. i wyniosła 58 proc.

Sondaż został przeprowadzony 24-27 czerwca br. metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym na ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1051-osobowej próbie mieszkańców Polski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe