Krychowiak zostanie w lidze rosyjskiej? "Ta decyzja musi być najlepsza i dla klubu, i dla mnie"

Według rosyjskiej stacji telewizyjnej Match TV, Grzegorz Krychowiak w najbliższym sezonie może pozostać w klubie FK Kransodar
Grzegorz Krychowiak Krychowiak zostanie w lidze rosyjskiej?
Grzegorz Krychowiak / Zrzut ekranu YT: Łączy nas piłka

Kiedy Federacja Rosysjak dokonała inwazji na Ukrainę, Krychowiak podpisał tymczasowy kontrakt z greckim klubem AEK Ateny. Zakończenie rozgrywek obfituje w spekulacje o przyszłość polskiego piłkarza.

"Ciężko mi coś planować..."

Przed meczem Polski z Belgią Grzegorz Krychowiak został zapytany o dalsze kierunki swojej kariery.

– Ciężko mi coś planować, bo nie wiem, jak to się wszystko potoczy. Muszę wrócić do Rosji i zacząć tam przygotowania. Najpierw muszę porozmawiać z klubem, jak oni to wszystko widzą. Jest tyle znaków zapytania, że ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć. Rozmawiam ze swoim agentem i – kluby dzwonią, ale są dwie strony, które muszą podjąć decyzję. A ta decyzja musi być najlepsza i dla klubu, i dla mnie

– odpowiada piłkarz.

Jak podkreśla RMF FM, decyzja jest o tyle dziwniejsza, że FIFA aż do końca czerwca 2023 roku zezwala zawodnikom z klubów Rosji i Ukrainy wyjechać z krajów pomimo obowiązujących kontraktów i występować w barwach innych klubów na zasadzie wypożyczenia.

Nie tylko Krychowiak

Grzegorz Krychowiak nie jest jedynym zawodnikiem z Polski, który grał dla rosyjskiego klubu i w związku z powyższym został zmuszony do podjęcia decyzji o swojej przyszłości w rosyjskiej lidze.

Liczne kontrowersje narosły wokół sprawy Macieja Rybusa, byłego zawodnika klubu Lokomotiw Moskwa. Po rosyjskiej inwazji wydawało się, że wraz z końcem sezonu Polak opuści ligę rosyjską. 

Jednakże zaraz po rozstaniu z Lokomotiwem, zawodnik związał się z innym moskiewskim klubem, Spartakiem.

Powyższa decyzja spotkała się z ostrą reakcją selekcjonera reprezentacji narodowej Polski Czesława Michniewicza, który podjął wobec zawodnika stanowcze kroki.

"Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze"

– czytamy w komunikacie PZPN.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe