CBA w warszawskim ratuszu

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadza kontrolę dokumentacji dotyczącej przetargu na zakup nowego taboru. W czwartek funkcjonariusze odwiedzili w tej sprawie stołeczny ratusz.
 CBA w warszawskim ratuszu
/ / cba.gov.pl

"29 czerwca Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło w Tramwajach Warszawskich czynności w sprawie zakupu taboru tramwajowego. Spółka przekazuje CBA wszystkie dokumenty o jakie poproszono"

- przekazał PAP rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

"Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2019 r. prowadziło kontrolę przetargu na zakup nowych tramwajów. Nie poinformowano nas wówczas o jakichkolwiek zastrzeżeniach do przeprowadzonego postępowania przetargowego"

- dodał.

W czwartek funkcjonariusze CBA był też w urzędzie miasta, co potwierdziła PAP rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

"Funkcjonariusze zabezpieczali dokumenty związane z nadzorem nad miejskimi spółkami, konkretnie nad Tramwajami Warszawskimi"

- powiedziała rzeczniczka i dodała, że "chodzi o przetarg na zakup nowego taboru".

Dokładnie chodzi o przetarg ogłoszony w 2017, który dotyczył zakupu nowego taboru tramwajowego. Ostatecznie w czerwcu 2019 roku Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na dostawę 123 tramwajów z koreańską firmą Hyundai Rotem. Pierwsze tramwaje Hyundaia wożą już warszawiaków po stołecznych ulicach. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe